×
Čeští skokani v Kontinentálním poháru na body nedosáhli

Čeští skokani v Kontinentálním poháru na body nedosáhli

23.09.2018

Na slušné výsledky českých závodníků v letní Grand Prix v Rasnově bohužel nenavázali další čeští reprezentanti v Kontinentálním poháru. Jeho desátý díl hostilo polské Zakopané, kde se trio Sakala, Štursa, Vančura nedostalo v konkurenci 65 skokanů do druhého kola. Nejlépe si vedl poslední jmenovaný, který byl za 113,5 metrů na 47. místě. Vítězem větrné loterie se stal Rakušan Stefan Huber.

Jako první z Čechů se z nájezdové věže spustil Vojtěch Štursa a za 103 metry poměrně rychle věděl, že jeho výkon na postup stačit nebude. Délka jeho skoku byla ovlivněna i větrem, jelikož dostal obrovskou kompenzaci v podobě 22,5 bodů. Druhý český závodník Tomáš Vančura šel nedlouho poté a doskočil na vzdálenost o 10 metrů delší. Ke svému skoku za vítr připočetl 14 bodů, což nakonec stačilo na konečné 47. místo, o pět pozic před Štursou. Nevedlo se ani Filipu Sakalovi, který měl „nejlepší“ větrné podmínky, když připočetl „jen“ 12,1 bodů. Syn slavného skokana předvedl 111,5 metrů a skončil mezi Vančurou a Štursou na devětačtyřicátém místě.

První kolo se nejlépe vydařilo Žaku Mogelovi ze Slovinska, který měl jedny z nejlepších podmínek z celého startovního pole, dostal do zad jen půl metru za sekundu a dopadl na rovných 138 metrů. Jeho skok byl nejdelší z celého kola, pouze o půl metrů méně skočil třetí Stefan Huber a mezi tuto dvojici se dostal Killian Peier, jehož 133 metrů bylo s velkým zadním větrem. 

Mogel ale ve druhém kole tíhu okamžiku neunesl, předvedl jen 129 metrů a propadl se na čtvrtou pozici. Z tohoto místa se na pomyslný bronzový stupínek posunul Němec Moritz Bär. Druhé místo ve finále udržel Švýcar Peier, jenž měl opět smůlu na podmínky. Připočítával 19,5 bodů, ale i přesto dokázal letět na 127,5 metrů. Vítězství bral Rakušan Huber, jenž se z třetího místa posunul na nejvyšší stupínek za výborných 138,5 metrů, což byl nejdelší skok celého závodu.

Výsledky sobotního závodu v Zakopaném najdete zde.Generální partner

Hlavní partner

Partneři