×
Čeští skokané zakončili MS ve Falunu osmým místem

Čeští skokané zakončili MS ve Falunu osmým místem

28.02.2015

Poslední soutěží ve švédském Falunu byl závod družstev. Reprezentační trenér nominoval Koudelku, Maturu, Jandu a Hlavu. Český tým zakončil mistrovství světa osmou příčkou.

Trojice na týmový závod byla jasná: Koudelka, Matura, Janda. Trenér Schallert váhal nad čtvrtým adeptem, zda zvolit nováčka Poláška či zkušeného Hlavu. Ve včerejších trénincích ale jasně dominoval Hlava, tak dostal od reprezentačního kouče zelenou a přednost před benjamínkem Poláškem.

Z Čechů soutěž zahajoval Jakub Janda, ten skočil průměrný skok o hodnotě 114 metrů a zařadil české mužstvo na průběžné čtvrté místo. Avšak konkurence ke konci startovního pole byla obrovská, Rakušané, Norové, Němci.  Vítr se ale točil, ve hře byly vysoké větrné odečty. Ztrátu hned po prvním kole nabrali favorizovaní Němci, naopak zabojovali Rakušané a usadili se na čele. Druhým českým želízkem byl Lukáš Hlava. Bohužel skok pokazil a české mužstvo se zařadilo na desáté místo. Celou situaci vzal do svých rukou Jan Matura, natáhl svůj let a doplachtil na 122,5 m a přiblížil šanci k postupu. S větrem proti dominoval ve třetím kole Nor Fannemel, který svůj tým vytáhl na čelo závodu.

Finále a na můstku ti nejlepší společně s českou jedničkou Koudelkou. Ten nezaváhal a ukázal sílu týmového ducha i touhu po kvalitním skoku. Z těžkých podmínek nakonec vytěžil 116 metrů, bohužel bez telemarku. Přesto dokázal české družstvo dovést k postupu a osmému místu. Ve druhém kole se nájezd ještě o jedno okno zvýšil. Jandovi (113,5 m) ani Hlavovi (113,5 m) konec nevyšel. Vše zůstalo na Maturovi s Koudelkou. Matura v závěru 122 m a Koudelka 120,5 m, z osmého místa se ale výše hnout nezadařilo.

Vítězství si dnes připisují Norové, kteří ve složení Jacobsen, Fannemel, Bardal Velta předváděli pěkné a vyrovnané skoky a berou právem zlato. Za sebou nechali na stříbrném stupínku Rakušany a bronz překvapivě získali Poláci. Bez medaile v týmové soutěži odjíždějí favorizovaní Němci.

Podrobné výsledky najdete zde:

http://berkutschi.com/de/front/results/11697

Marika Tomšová

 

 Generální partner

Hlavní partner

Partneři