×
Českým skokanům se ani druhý týmový závod sezóny nevydařil

Českým skokanům se ani druhý týmový závod sezóny nevydařil

25.11.2017

Češi v týmové soutěži potvrdili, že mají k letní formě hodně daleko a umístili se až na předposlední pozici. Závod ve finském Kuusamu ovládli uverénním způsobem Norové.

Český tým se stejně jako v polské Wisle před týdnem také v Kuusamu neprobojoval do finálového kola. Už po skocích Viktora Poláška (96 m) a Tomáše Vančury (99,5 m) bylo jasné, že bude postup mezi top osm pro český tým velmi složitý. Také Vojtěch Štursa (104,5 m) s Romanem Koudelkou (114,5 m) předvedli podprůměrné skoky a naše kvarteto skončilo stejně jako v polské Wisle před týdnem také tentokrát v Kuusamu velmi daleko hranici postupu. Nakonec českým reprezentantům scházelo na osmou pozici propastné 83 body.

Také druhý závod družstev v letošní sezóně ovládli Norové. Suverénní čtveřice ve složení Johansson, Fannemel, Tande a Forfang předvedla osm brilantních skoků a konkurenci ulétla v celkovém pořadí o 67 bodů. Na stupně vítězů nevynesl rakouský celek ani Stefan Kraft, který v posledním pokusu předvedl rekord můstku v Ruce o délce 147,5 metrů. Třetí místo si vyskákali stále se lepšící Japonci a druhé místo připadlo Němcům. Povedené skoky předvedli také členové polského týmu, kteří se ale kvůli diskvalifikaci Huly museli spokojit až s šestou příčkou za pátým Slovinskem.

Program druhého závodního víkendu Světového poháru v neděli uzavře individuální závod, do kterého se z páteční kvalifikace probojovali dva čeští závodníci – Vojtěch Štursa a Viktor Polášek. Start prvního kola je naplánován na 15 hodin.

Kompletní výsledky sobotního týmového závodu naleznete zde.Oficiální sponzor

Partneři