×
Český skokanský tým nabírá síly v termálních lázních

Český skokanský tým nabírá síly v termálních lázních

06.11.2016

Český tým nabírá síly před novou sezonou v termálních lázních v Maďarsku. Pro relaxaci byl vybrán jeden z luxusních tamních hotelů.

Jezero Hévíz  je v Evropě největší biologicky aktivní přírodní jezero s unikátními léčebnými účinky.   Voda v něm obsahuje zdraví prospěšné organické sloučeniny a žije v ní mnoho bakterií a sinic, které mají pozitivní dopad na pohybový aparát.

Vzhledem k blížícímu se startu zimní sezony vedení úseku poskytlo svým závodníkům tento druh relaxace a odpočinku. Právě náročností léta si je vědom i Rostislav Jozífek, sportovní ředitel skoku na lyžích: „Rehakemp byl připraven pro celou širší reprezentaci včetně žen jako poděkování za úspěšnou letní sezonou, kdy naši závodníci splnili cíle, které byly na počátku stanoveny. Potěšující skutečností je splnění kvóty šesti míst pro Světový pohár 2016/2017."

Skokanská reprezentace má před sebou řadu cílů, přičemž nejdůležitějším z nich je uspět na mistrovství světa, jak zmiňuje sportovní ředitel: „Díky nastupující mladé generaci jsme v tomto směru optimističtí, neboť se objevují nová jména -Vančura, Štursa, Polášek. První dva jmenovaní stáli v letní sezóně na stupních vítězů v ruském Čajkovském. Nepamatuji mnoho let, že by se toto dvěma našim skokanům podařilo. Ještě důležitější je fakt, že se úspěch podařil právě těmto mladým skokanům. Z mé strany jako sportovního ředitele a vedení úseku je pro trenéra Schallerta stanoven zcela jasný cíl, kterým je medaile z MS či OH. Má na to tři příležitosti, MS v Lahti, MS v letech v Obersdorfu, OH v Koreji.“

Týdenní odpočinek si pochvalují ale i samotní skokané a skokanky. „Co se týče pobytu, tak ho hodnotím pozitivně. Byl jsem mile překvapen a myslím, že to splnilo účel celkové regenerace. Lázně mě překvapily, odpočinul jsem si a nabral sílu do nové sezony,“ zhodnotil pobyt Roman Koudelka. Chválou nešetřili Barbora Blažková a Tomáš Vančura: „Hotel byl perfektní, skvělé jídlo a krásné pokoje. Využívali jsme jak venkovní lázně, tak i relaxaci uvnitř hotelu.“

       

Trenéři reprezentace- Richard Schallert a Jakub Jiroutek se jednomyslně shodují na pozitivních účincích celého kempu. „Všichni pracují poctivě a k tomu patří i odpočinek. Jsme na správné cestě a k zimní sezoně jsem optimistický,“ netají se ambicemi šéftrenér Schallert.

 

Fotogalerie


Generální partner

Hlavní partner

Partneři