×
Češky se v Norsku nekvalifikovaly, Indráčkové scházely čtyři body

Češky se v Norsku nekvalifikovaly, Indráčkové scházely čtyři body

30.11.2018

Premiéra ženských skokanek v nové sezoně Světového poháru nevyšla Češkám úplně podle představ. Trio reprezentantek nedokázalo z pole 62 skokanek projít mezi elitní čtyřicítku, která si zajistila postup do pátečního závodu.

Dlouhý čtvrteční program, který v Lillehammeru začal v 19 hodin středoevropského času a obsahoval dvě tréninková kola a kvalifikaci na páteční závod, se českým reprezentantkám nevydařil. První soutěžní den Světového poháru v nové sezoně odskákaly Barbora Blažková, Štěpánka Ptáčková a Karolína Indráčková, ale ani jedné se nepodařilo projít do hlavního závodu.

Ve dvou tréninkových kolech se přitom vždy podařilo alespoň jedné z Češek proniknout mezi nejlepší třicítku. V prvním to zvládla Blažková se skokem dlouhým 71 metrů, když obsadila 29. pozici. Ve druhém se dokonce Indráčková se 71,5 metry prosadila na 24. místo. V následující večerní kvalifikaci, kdy se už skákalo naostro, to však Češkám nevyšlo.

Nejlépe zaskákala jednadvacetiletá Indráčková, jíž na postup scházely pouhé čtyři body. Karolína měla trochu smůlu na podmínky, když jí nefouklo pod lyže, ale naopak se jí vítr otočil spíš do zad. Skok dlouhý 74,5 metrů stačil pouze na 43. místo.

Blažková, kterou v létě trápilo zranění zad, se do soutěžního skoku netrefila vůbec a s pouhými 67 metry obsadila 48. místo. Štěpánka Ptáčková byla diskvalifikována kvůli délce kombinézy u nohou.Oficiální sponzor

Partneři