×
Blažková v Polsku vyskákala první desítku! Mezi muži bodoval Selcer

Blažková v Polsku vyskákala první desítku! Mezi muži bodoval Selcer

14.07.2018

Závody FIS Cupu se z rakouského Villachu přesunuly do polského Szczyrku, kde se českým skokanům podařilo dosáhnout na první body v letní sezoně. Mezi ženami zazářila Barbora Blažková výborným desátým místem, na body navíc dosáhly i další tři Češky. Mužský závod přinesl body Radku Selcerovi.

Sobotní závody FIS Cupu na středním můstku v Polsku přinesly českým barvám velkou radost. Nejlepšího výsledku dosáhla mezi ženami Barbora Blažková, která se poprvé od loňského září dostala do nejlepší desítky. Konečné 10. místo přitom mohlo být ještě lepší. Po prvním kole, v němž Bára skočila 87,5 metrů, figurovala na šesté pozici, ale svůj výkon zopakovat nedokázala.

Ve druhém kole skočila "pouhých" 82 metrů, kvůli čemuž zaznamenala propad o čtyři pozice. V závodě se výrazně dařilo také Štěpánce Ptáčkové, která si vyskákala 18. příčku za 77 a 78,5 metrů. Na body dosáhly také na 23. místě Klára Ulrichová (69 a 73,5m) a Michaela Rajnochová, jež obsadila 26. pozici.

Spokojený s ženským závodem byl i trenér Jiří Hájek. „Bára první kolo šestá, nakonec desátá. Oba skoky byly slušné, jen druhé kolo ji úplně zfouklo a v prvním kole taky neměla dobré podmínky. Bohužel jsme si dobrý vítr vybrali ve zkušebním, ale skoky byly všechny podobné,“ řekl. Velkou radost měl z premiérových bodů teprve čtrnáctileté Kláry Ulrichové. „Klárka měla fantastický zkušební skok. V závodě skákala pozdě, ale body jsou a pro ni je to super škola.“

V Szczyrku skákali také muži a první body v letní sezoně získal šestnáctiletý Radek Selcer, který naposledy na bodech skončil v minulé zimní sezoně během prosincových závodů FIS Cupu v norském Notoddenu.

Selcer obsadil konečné 24. místo, avšak po prvním kole byl na výtečné 16. pozici. Podařilo se mu totiž skočit 97,5 metrů. Ve druhém dějství závodu se však zhoršil o 10,5 metrů.

Těsně unikl postup do druhého kola Jakubu Šikolovi, jenž skončil na 33. místě. Na 43. místě skončil Sebastian Kellermann. Petr Vaverka, Damian Lasota, Benedikt Holub a Mikuláš Sluka skončili v šesté desítce, Radkovi Rýdlovi patřilo konečné 65. místo, Kryštof Hauser skončil na 76. pozici a Josef Brodský byl kvůli kombinéze diskvalifikován.Generální partner

Hlavní partner

Partneři