×
Blažková útočila na elitní patnáctku, mezi muži bodoval Sakala

Blažková útočila na elitní patnáctku, mezi muži bodoval Sakala

16.09.2018

Víkendové závody Kontinentálního poháru v norském Oslu zakončili čeští skokani dalším ziskem bodů. Nejvíce se dařilo ženám, které stejně jako v sobotu dosáhly na bodované pozice. Mezi muži se Filip Sakala dostal poprvé v této letní sezoně do druhého kola.

Zatímco v sobotu se více dařilo Štěpánce Ptáčkové, v neděli se blýskla Barbora Blažková. Té sice po prvním kole patřilo „až“ 20. místo po skoku dlouhém 82,5 metrů, ale mnohem lépe zaskákala v kole druhém. V něm si dolétla pro 89 metrů a dokonce atakovala umístění v elitní patnáctce. Nakonec však obsadila 16. příčku.

To šestnáctiletá Ptáčková vybojovala konečné 20. místo za skoky dlouhé 82,5 a 84 metrů.

Vítězkou ženského závodu se stala Němka Katharina Althausová před Japonkou Kaori Iwabučiovou a Němkou Ramonou Straubovou. Kompletní výsledky závodu naleznete zde.

V Oslu skákali rovněž muži, mezi kterými se nejvíce dařilo Filipu Sakalovi. Ten v probíhající letní sezoně ještě nevybojoval žádné body, avšak norský můstek mu sednul a po skoku dlouhém 102 metrů vybojoval premiérový postup do druhého kola z dvacáté příčky. Ve druhém kole přidal 94,5 metrů a obsadil konečné 18. místo.

Už v prvním kole skončili naopak Tomáš Vančura, jenž obsadil 39. místo, a Viktor Polášek, kterému náleželo 43. místo. Závod, stejně jako v sobotu, vyhrál Rakušan Philipp Aschenwald před Němci Davidem Siegelem a Moritzem Baerem.

Kompletní výsledky závodu naleznete zde.Generální partner

Hlavní partner

Partneři