×
Severská kombinace
Univerziáda: Po slibném skoku zastavila Kutala viróza

Univerziáda: Po slibném skoku zastavila Kutala viróza

26.01.2015

Ve Vysokých Tatrách na Štrbském Plese se do soutěží 27. Zimní světové Univerziády zapojili také nejlepší akademičtí sdruženáři. Českou republiku reprezentuje stejně jako předloni v Trentinu dvojice studentů Technické univerzity v Liberci Petr Kutal – Martin Zeman. Dnešní premiéru v individuálním závodě začal dobře na můstku Kutal, ale běžeckou část kvůli zdravotní indispozici nedokončil. Zeman skončil celkově patnáctý.

SP v Sapporu: neporazitelný Frenzel – Tomáš Portyk patnáctý

SP v Sapporu: neporazitelný Frenzel – Tomáš Portyk patnáctý

24.01.2015

Světový pohár v severské kombinaci zamířil do Japonska, kde na sdruženáře čekaly v Sapporu dva individuální závody. České barvy hájil v doprovodu trenéra Ladislava Rygla pouze jediný závodník – osmnáctiletý Tomáš Portyk (na snímku za Japoncem Akitou Watabem). A v důležitém testu před nadcházejícím světovým juniorským šampionátem v Almaty obstál – v úvodním měření sil obsadil velice solidní 15. příčku. O den později po skokanské části šetřil síly a ze závodu odstoupil.

Bez obou nejlepších závodníků Češi v Seefeldu nestačili – Frenzel dosáhl hattricku

Bez obou nejlepších závodníků Češi v Seefeldu nestačili – Frenzel dosáhl hattricku

18.01.2015

Trojdílná víkendová minisérie přivedla Světový pohár v severské kombinaci do Seefeldu. Na jejího vítěze čekalo rekordních 200 bodů do celkové klasifikace, ale čeští reprezentanti si svá konta nijak nevylepšili. Naopak bez svých nejlepších borců – Tomáše Portyka, který už ladí formu na juniorské mistrovství světa v Almaty, a Miroslava Dvořáka, jenž před startem onemocněl silnou virózou – se pohybovali až v samotném závěru výsledkové listiny.

Miroslav Dvořák zůstal v Seefeldu kvůli viróze pouze divákem

Miroslav Dvořák zůstal v Seefeldu kvůli viróze pouze divákem

17.01.2015

Na sérii tří závodů, které o víkendu čekaly sdruženáře v rámci Světového poháru v Seefeldu, se Miroslav Dvořák velice těšil. V rakouském středisku však v pátek po úvodním soutěžním skoku (92, 5 m, 41. místo, odstup +1:52 min. na vedoucí příčku) už do běžecké části nenastoupil. Diagnóza byla neúprosná: viróza, kašel a ucpané dutiny. Česká sdruženářská jednička tak strávila víkendové závody jako divák pouze v hotelovém pokoji.

Návrat sdruženáře Dvořáka do elitní světové desítky

Návrat sdruženáře Dvořáka do elitní světové desítky

11.01.2015

Výrazné oteplení, které zasáhlo i francouzskou částí Alp, zkomplikoval nedělní program Světového poháru v Chaux Neuve. Na můstku HS118 se nedalo skákat, neboť dopad byl rozměklý a nebezpečný, a tak jury operativně rozhodla, že týmový sprint dvojic se neuskuteční a místo něj se pojede znovu individuální závod. A skokanské výsledky sdruženářům se do něj budou započítávat z pátečního provizorního závodního kola. Českým reprezentantům tato změna prospěla – Miroslav Dvořák (na snímku) po tradičně bojovném výkonu v běhu skončil celkově devátý a také Tomáš Portyk si proti sobotě polepšil na 18. příčku!

Francie sdruženářům neseděla – body až ze třetí desítky

Francie sdruženářům neseděla – body až ze třetí desítky

10.01.2015

Čeští reprezentanti v severské kombinaci nezopakovali výborný výsledek z minulého víkendu v Schonachu, kdy Miroslav Dvořák skončil desátý a Tomáš Portyk (na snímku za Akitou Watabem) dvanáctý. V sobotním individuálním závodě Světového poháru (Gundersen HS118/10 km) ve francouzském středisku Chaux Neuve se oba zařadili až do třetí desítky.

Skvělá novoroční premiéra sdruženářů: 10. Dvořák, 12. Portyk!

Skvělá novoroční premiéra sdruženářů: 10. Dvořák, 12. Portyk!

05.01.2015

Skvěle vstoupili do nového roku čeští reprezentanti v severské kombinaci. V neděli 4. ledna v Schonachu individuálním závodě Gundersen HS106/10 km obsadili Miroslav Dvořák 10. a Tomáš Portyk 12. místo! Pro osmnáctiletého sdruženáře z Lomnice nad Popelkou to představuje dosud nejlepší umístění ve Světovém poháru a ještě na osmém kilometru se držel v absolutní špici závodu.

Tomáš Portyk skrývá vytetované motivátory pod kombinézou

Tomáš Portyk skrývá vytetované motivátory pod kombinézou

27.12.2014

Zajímavými pomocníky se před letošní sezonou vybavil velký talent české severské kombinace Tomáš Portyk. Osmnáctiletý sdruženář, jenž se stal v Innsbrucku 2012 historicky prvním olympijským vítězem mládeže a už druhý rok startuje v seniorském Světovém poháru, je má sice skryté pod skokanskou nebo běžeckou kombinézou, ale při tréninku nebo při závodech si je často připomíná.

Nejkrásnější vánoční dárek sdruženáře Miroslava Dvořáka – dnes se stal  otcem syna Vojtěcha

Nejkrásnější vánoční dárek sdruženáře Miroslava Dvořáka – dnes se stal otcem syna Vojtěcha

22.12.2014

Ačkoliv nejlepší český sdruženář Miroslav Dvořák vynechal minulý víkend start na závodech Světového poháru v rakouském středisku Ramsau, dočkal ještě cennějšího dárku, než by bylo umístění na stupních vítězů. Právě dnes se totiž stal otcem svého prvorozeného syna!

Větrné Ramsau připsalo body jen Tomáši Portykovi

Větrné Ramsau připsalo body jen Tomáši Portykovi

21.12.2014

Vzhledem k tomu, že Miroslav Dvořák v těchto dnech očekává se svou přítelkyní narození prvního potomka, odcestovala česká sdruženářská ekipa k předvánočním závodům Světového pohár do rakouského střediska Ramsau bez své jedničky. Na bodované pozice tak za náročných klimatických podmínek dosáhl 23. místem pouze Tomáš Portyk (na snímku se svým otcem).

Čeští sdruženáři na Kontinentálním poháru v USA: duel Churavý – Demong s remízou

Čeští sdruženáři na Kontinentálním poháru v USA: duel Churavý – Demong s remízou

17.12.2014

Trojlístek českých reprezentantů v severské kombinaci se o víkendu představil na závodech Kontinentálního poháru v americkém středisku Park City. Z původně plánované série tří individuálních podniků Gundersen HS100/10 km se kvůli oblevě uskutečnily pouze dva. Nejlepšího umístění z českých sdruženářů v nich dosáhl při úvodní akci Pavel Churavý (na snímku), který obsadil 9. příčku.

Sdruženáři měli vydařený vstup do Světového poháru

Sdruženáři měli vydařený vstup do Světového poháru

11.12.2014

Čeští reprezentanti v severské kombinaci mají za sebou vydařený vstup do nového ročníku Světového poháru. V úvodních třech individuálních závodech v náročných klimatických podmínkách ve Skandinávii se blýskl především Miroslav Dvořák hned v premiéře ve finské Ruce třetím místem a mezi sdruženářskou špičku se prosadil také 15. a 10. místem v následujících dvou měřeních sil v Lillehammeru. Dvakrát bodoval i druhý český zástupce, osmnáctiletý Tomáš Portyk.

Filtr

Hlavní partner

Audi

Partneři

Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi