×
Do Planice na závěr Letní Grand Prix jen Portyk a Vytrval

Do Planice na závěr Letní Grand Prix jen Portyk a Vytrval

18.09.2018

Po čtyřtýdenní přestávce čeká sdruženáře o víkendu 22. a 23. září ve slovinské Planici vyvrcholení letošní série Letní Grand Prix. Závodníci zde absolvují dva individuální závody na můstku HS140 a na trati 10 km. Na startu budou také dva českoslovenští reprezentanti – Tomáš Portyk a Jan Vytrval (na snímku vpravo s Ondřejem Pažoutem).

„V přípravě teď kluci dostali opravdu zabrat. Čtyři dny jsme byli na soustředění v Innsbrucku a poté se přesunuli do Ramsau. Na programu byl hlavně intenzivní intervalový trénink a myslím, že většinou toho mají plné zuby. Pro start v Planici jsme se rozhodli na poslední chvíli, aby měli závodníci nějaké zpestření. Jedou tam však z plného tréninku, a proto velká očekávání nemáme,“ vysvětluje trenér reprezentačního týmu Marek Šablatura.

Na závěr Letní Grand Prix vyrazí pouze dvojice liberecké Dukly Tomáš Portyk a Jan Vytrval. Doprovázet je bude asistent Vladimír Šmíd. Ostatní reprezentanti buď doléčují zranění, nebo dohánějí tréninkové manko.

Miroslav Dvořák se připravuje individuálně pod vedením Marka Šablatury, po měsíční přestávce zaviněné zraněním kolena zahájil přípravu také Lukáš Daněk. Čerstvým marodem je junior David Zemek, jehož začala zlobit třísla. Ondřeje Pažouta čeká 26. září operace, při níž mu lékaři vyjmou dráty ze zraněného ramene po pádu z kola.

„Nechtěli jsme předtím riskovat jeho start v Planici, ale jinak je na tom Ondra kondičně výborně a daří se mu i skokansky. Před hlavní sezonou nic výrazně neztratil,“ říká Marek Šablatura.

Na závěr sezony se uskuteční ve dnech 28. (skok) a 29. září (běh) v Liberci mistrovství České republiky v letní severské kombinaci.

Celkové pořadí Letní Grand Prix po čtyřech individuálních závodech: 1. Seidl (Rak.) 256 bodů, 2. Herola (Fin.) 246, 3. Rydzek (Něm.) 211, 4. A. Watabe (Jap.) 184, 5. Geiger 179, 6. Rehrl (oba Rak.) 167, 7. Riessle 166, 8. Frenzel (oba Něm.) 140, 9. Fritz 136, 10. Orter (oba Rak.) 93 … 21. Portyk 47, 31.-32. Dvořák a Vytrval (všichni Česko) po 17. Bodovalo celkem 43 závodníků.

 Hlavní partner

Audi

Partneři

Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi Audi