×
Ženská Grand Prix se vrátí do Frenštátu, skákat se bude i Kontinentální pohár

15.04.2019

Potřetí v řadě se do Frenštátu pod Radhoštěm během léta vydá elitní ženská skokanská špička. Srpnové závody v rámci Memoriálu Jiřího Rašky českému publiku přinesou kromě ženské Grand Prix také mužské boje v Kontinentálním poháru.

Kousek od medaile. Patnáctiletý Švancer bere v Big Airu na MSJ čtvrté místo

13.04.2019

Matěj Švancer na mistrovství světa juniorů ve švédském Kläppenu znovu útočil na stupně vítězů. Patnáctiletému freestyle lyžaři v Big Airu nakonec medaile těsně unikla. Ze čtvrtého místa dělily velký český talent od bronzu necelé čtyři body.

Švancer bere ve slopestylu na MSJ sedmnácté místo

09.04.2019

Matěj Švancer byl po triumfech v Evropském poháru blízko dalšímu velkému úspěchu. Patnáctiletý český freeskier se na mistrovství světa juniorů ve švédském Kläppenu probojoval do finále slopestylu. V něm se mu ale podle představ nevydařila ani jedna ze dvou jízd a obsadil konečné sedmnácté místo.

Švédsko, nebo Itálie? Na hodnocení kandidatur ZOH 2026 se podílí i Roman Kumpošt

09.04.2019

Až budou členové Mezinárodního olympijského výboru v červnu volit pořadatele zimních olympijských her 2026, budou vycházet z podkladů, na jejichž přípravě se podílí také Roman Kumpošt. Místopředseda Českého olympijského výboru pro zahraniční vztahy jako člen hodnotící komise Mezinárodního olympijského výboru navštívil v uplynulých týdnech oba možné pořadatelské státy – Švédsko a Itálii.

Ohlédnutí za skokanskou sezonou, SP mužů: Koudelka zpět v širší špičce, Poláškův osobák i úspěšné Turné

08.04.2019

Sezona 2018/19 je minulostí a přinesla českým barvám po ročním trápení opět radost. Zatímco v předchozím olympijském roce bylo vůbec úspěchem projít do druhého kola, v této sezoně byly cíle mnohem vyšší a vesměs se je podařilo naplnit. V mnoha závodech dokonce překonat a moc nechybělo, aby český skok vystoupal poprvé od března 2016 na stupně vítězů.

Zuzana Maděrová bere v paralelním slalomu na MSJ jedenáctou příčku

03.04.2019

Zuzana Maděrová si v druhém závodu juniorského mistrovství světa alpských snowboardistů ve slovinské Rogle ještě vylepšila výsledek z toho prvního. Česká reprezentantka v paralelním slalomu obsadila jedenáctou příčku.

Tři místa v elitní patnáctce na MSJ snowboardistů. Nejlepší byla dvanáctá Veselková

02.04.2019

Dvě umístění v elitní patnáctce odvážejí čeští snowboardcrossaři z mistrovství světa juniorů v rakouském Reiteralmu. Sára Veselková skončila v individuálním závodě dvanáctá, Matěj Koudelka čtrnáctý. V úvodním závodě šampionátu alpských snowboardistů ve slovinské Rogle si nejlépe z Čechů vedla Zuzana Maděrová, která v paralelním obřím slalomu bere patnácté místo.

Skicrossařce Kašparové na MSJ těsně unikla medaile. V Reiteralmu skončila čtvrtá

28.03.2019

Klára Kašparová byla na juniorském mistrovství světa akrobatických lyžařů v rakouském Reiteralmu kousek od medaile. Česká skicrossová naděje v závodě pronikla až do finále, kde však kvůli pádu dojela čtvrtá. „Medaile mě určitě mrzí, na druhou stranu je to pro mě motivace získat ji na nějaké další velké akci,“ uvedla dvacetiletá reprezentantka.

Jan Zabystřan si odváží z FEC na Jižním Sachalinu vítězství a druhé místo ve slalomu, které zajela i Gabriela Capová

25.03.2019

Český reprezentant v alpském lyžování Jan Zabystřan – stejně jako další tři reprezentanti - vypustil MČR ve Špindlerově Mlýně a pokusil si místo něj vylepšit letošní bodovou bilanci na Far East Cupech v Rusku. A povedlo se! Ve slalomu byl v prvním závodě druhý za 8,60 FIS bodů a druhý den vyhrál za skvělých 6,00 FIS bodů. Gabriela Capová skončila v tomtéž závodě 2. za 12,71 FIS bodů, Martina Dubovská 5. za 18,33 FIS bodů a Kryštof Krýzl 9. za 19,21.

Historicky prvními mistry ČR v paralelním slalomu se stali Adam Zika a Klára Pospíšilová

24.03.2019

Mistrovství ČR v alpských disciplínách uzavřel nedělní paralelní slalom. V této disciplíně se o tituly jelo v ČR vůbec poprvé a primát získali Klára Pospíšilová a Adam Zika, který vyfoukl šestý titul z této sezóny stříbrnému Ondřeji Berndtovi. O překvapení dne se postarala stříbrná Eliška Kořistková a bronzové medaile vybojovali Daniel Paulas a Monika Zemanová.

Mistři! Novák s Hynčicovou si podmanili i Hančův memoriál

24.03.2019

Mistrovské tituly rozdány! Michal Novák a Petra Hynčicová nenašli přemožitele ani v klasické distanci s hromadným startem a stali se mistry České republiky a zároveň vítězi 92. ročníku Hančova memoriálu.

Ester Ledecká počtvrté za sebou slaví velký křišťálový glóbus

23.03.2019

Ester Ledecká počtvrté za sebou slaví celkový triumf ve Světovém poháru alpských snowboardistek. Křišťálový glóbus navíc vybojovala přesně v den svých čtyřiadvacátých narozenin. V posledním závodu sezony, kterým byl paralelní slalom v německém Winterbergu, jí k vítězství v celkovém hodnocení celého seriálu stačilo páté místo.