×
Příprava? Snažíme se pokračovat v tom, co jsme začali, říká trenér žen Jan Franc

Příprava? Snažíme se pokračovat v tom, co jsme začali, říká trenér žen Jan Franc

02.07.2019

Krátká pauza na odpočinek po minulé sezoně a nyní už opět tvrdý letní dril před nadcházejícím ročníkem. Po dvou kempech na domácí půdě se běžkyně na lyžích chystají do italského Livigna i do lyžařského tunelu v německém Oberhofu. „Vše zatím probíhá tak, jak má. Snažíme se pokračovat v tom, co jsme započali minulý rok,“ říká trenér reprezentace žen Jan Franc.

V jakém stavu se vám svěřenkyně z krátké pauzy po minulé sezoně vrátily?

Všechny holky se i během volna snažily sportovat, doporučil jsem jim, ať se věnují sportům, na které jinak přes rok kvůli náročnému tréninku nemají čas. Myslím, že nikdo nezahálel, spousta holek vyjela ještě sama na lyže, například do Norska, nebo absolvovala nějaké exhibiční závody. Takže po nástupu do letní přípravy rozhodně nebyl žádný problém.

Jde zatím v rámci přípravy vše podle plánu?

Zatím probíhá vše tak, jak má. Jediné, co nám přípravu doposud narušilo, bylo zranění Petry Hynčicové, která kvůli problémům se zády musela vynechat kemp na Božím Daru. I Petra už se ale vrátila zpět do přípravy.

Jaké jsou další plány?

V červenci pojedeme do Livigna do vyšší nadmořské výšky. V srpnu a v září budeme v lyžařském tunelu v Oberhofu, kde už začneme najíždět kilometry na sněhu. V říjnu se potom především kvůli nadmořské výšce vrátíme znovu na sníh do Livigna. V listopadu pojedeme na takzvaný první sníh do Finska, odkud už se rovnou přemístíme na první podnik Světového poháru nové sezony. Takže od srpna už se postavíme na lyže, koncipoval jsem to tak, aby to na sebe navazovalo.

Zavedl jste v aktuální přípravě nějaké výraznější změny oproti minulý letům?

Snažíme se pokračovat v tom, co jsme započali loni. Víceméně jedeme hodně podobný program. Znovu jsme naplánovali například zmíněné dva kempy v Livignu, protože se nám to právě minulý rok osvědčilo.

Jaké jsou konkrétně největší výhody italského střediska?

V říjnu už tam je dvou a půl a tříkilometrový okruh, takže se tam dá velmi dobře trénovat na sněhu, navíc tam je všechno blízko. I proto jsme Livignu znovu dali přednost před Dachsteinem, kam se jezdilo před tím. Posilovna, běh, lyže, to všechno je tam kousek od sebe.Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři