×
Chci bojovat o cenné kovy, říká před MS na kolečkových lyžích Sandra Schützová

Chci bojovat o cenné kovy, říká před MS na kolečkových lyžích Sandra Schützová

07.08.2019

Na mistrovství světa na kolečkových lyžích v lotyšské Madoně odjela trojice českých reprezentantů. O nejlepší umístění budou usilovat Sandra Schützová, Luďek Šeller a Jan Pechoušek. Na rozdíl od mužů není tento závod novinkou pro Sandru Schützovou, která jej absolvovala již v loňském roce. „Letos se jedná o MS a já chci bojovat o cenné kovy,“ říká Schützová.

Čtyři náročné dny bez jediného volna. Úvodním závodem MS je 10/20 kilometrů volně s intervalovým startem, náročná štace pokračuje hned následující den sprintem na 200 metrů volně. Předposlední den je na programu 15/20 kilometrů volně s hromadným startem a na závěr proběhne team sprint opět volnou technikou.

Sandra Schützová si zde před rokem vyjela velmi kvalitní výsledky. Na tratích 5 kilometrů klasicky a 15 kilometrů volně s hromadným startem brala stříbro, v super sprintu dosáhla na 4. pozici. Letos je odhodlaná tyto úspěchy zopakovat. „Konkurence je opět vyšší, takže to nebude jednoduché,“ uvědomuje si Schützová. Po náročném soustředění v Livignu se ale cítí dobře. Nejvíc si věří na sobotní závod s hromadným startem. „Jsem zvědavá na jeho průběh vzhledem k tomu, že bude startovat vítězka všech tří závodů z posledního Světového poháru na kolečkových lyžích v Pekingu a hlavně olympijská medailistka Natalia Něprjajevová,“ těší se na závod s jednou z největších ikon současného běžeckého lyžování Schützová.

Na MS odjela jako jediná česká zástupkyně, nemůže proto nastoupit do nedělního team sprintu. „Mrzí mě, že do team sprintu nemám parťáka. Bude to podle mě nejzajímavější závod,“ lituje neúčasti v posledním závodu celého podniku. Atmosféru závodů v létě si Schützová velmi užívá. „Tím, že je tu méně lidí oproti zimě, vše je takové přátelštější a rodinné. Do závodů se těším a věřím v dobré výsledky,“ uzavřela.

 

Mistrovství světa na kolečkových lyžích Madona (Lotyšsko)

8.8.2019

10/20 km klasicky s intervalovým startem

9.8.2019

200 m sprint volně

10.8.2019

15/20 km volně s hromadným startem

11.8.2019

Team sprint volně

 Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři