×
Martin Jakš zakončil sezónu dalším úspěchem. Skončil druhý na Mistrovství světa armád

Martin Jakš zakončil sezónu dalším úspěchem. Skončil druhý na Mistrovství světa armád

26.03.2014

52. Mistrovství světa armád, které letos hostí finské Sodankylä, vyneslo běžci na lyžích Martinu Jakšovi nejlepší armádní výsledek kariéry. V závodě na 15km volně dojel druhý za norským biatlonistou Bergerem.

Jsem spokojený, odjížděl jsem tam s tím, že bych chtěl být ve třech. I když musím říct, že malinko zklamaný jsem byl, když jsem tam svítil první a pak přijel Berger a dal mě o dvě vteřiny,“ hlásil z Finska sedmadvacetiletý Jakš, jehož dosavadním maximem byla třetí příčka z tým sprintu z loňských Světových armádních her, které se s Mistrovstvím světa armád pravidelně střídají.

 

V Sodankylä chyběli ti největší soupeři ze Světového poháru, i tak ale byla konkurence velká. „Byli tu hlavně dobří Francouzi. Když jsem vjížděl do posledního kola, věděl jsem, že už docela o dost vedu před Duvillardem. Pak mi tam ale hlásili, že se na mě zezadu zase někdo dotahuje, takže jsem se snažil za to brát, ale na nějaký finiš jsem neměl moc sil,“ popisoval Jakš. „Potom už jsem jenom pozoroval, jak dojíždějí ti ostatní. Duvillard byl patnáct vteřin za mnou, tak jsem si říkal: Jó, super. Jenže pak se tam najednou objevil Berger a dal to o ty dvě vteřiny.“

 

Z prohry s biatlonistou si ale plzeňský rodák moc nedělá. „Je to jeden z těch lepších běžců, vlastně má i titul mistra světa ze Sappora. Prostě běhá dobře. Ale tím se samozřejmě nechci obhajovat, že mě porazil biatlonista,“ smál se Jakš. Druhým místem na světovém šampionátu armád udělal definitivní tečku za vydařenou sezónou. „Pro mě letos rozhodně poslední závod a můžu říct, že s takovým výsledkem se ta sezóna vždycky ukončuje líp.“

 

Nikdo z dalších Čechů do konečného pořadí výrazněji nepromluvil.

 

Mistrovství světa armád se pod hlavičkou CISM (Mezinárodní asociace armádního sportu) koná jednou za dva roky. Letos hostí Sodankylä 267 závodníků z 25 zemí. Vojáci soutěží v běhu na lyžích, biatlonu, patrole a obřím slalomu.

 

ŠS

 Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři