×
Aktuality
Novák v posledním závodě mistrovství světa přišel o hůl, na třicítce klasicky obsadil 11. příčku

Smůlu si ve svém posledním startu na mistrovství světa do 23 let ve finském Lahti vybral český běžec na lyžích Michal Novák. V závodě na třicet kilometrů klasicky přišel o hůl a nakonec obsadil 11. pozici. „I dnes to mohlo být do pátého místa,“ mrzelo Nováka. Patnáctikilometrový úsek zajela nejlépe z českých reprezentantek Kateřina Janatová na 29. příčce.

Závod s hromadným startem nejlépe zvládla osmnáctá Votočková, Havlíčková byla dvacátá

Další mrazivý den na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve finském Lahti, kde teploty padaly až dvacet stupňů pod bod mrazu, měl na programu závody juniorské kategorie klasickou technikou s hromadnými starty. Pro nejlepší výsledek z české výpravy si na patnáctce dojela osmnáctá Pavlína Votočková, Barbora Havlíčková uzavírala elitní dvacítku. Na třicítce byl nejlepší z Čechů Mike Ophoff, jenž skončil devětadvacátý.

Vnitřně jsem věděla, že se to Michalovi povede, říká Petra Nováková

Stříbrný Michal Novák získal pro český běh na lyžích medaili na mistrovství světa do 23 let po třech letech. Víte, komu se to tehdy povedlo? Jeho starší sestře Petře, která v roce 2016 vybojovala v rumunském Rašnově bronz na trati 10 kilometrů klasicky.

Stříbrný Novák: Nemám slov, největší úspěch v mé kariéře!

Česká republika slaví stříbro na mistrovství světa do 23 let! Běžec na lyžích Michal Novák ve finském Lahti vybojoval na trati 15 kilometrů volným stylem druhé místo. Český reprezentant nestačil pouze na suverénního vítěze Julese Lapierra z Francie. „Skvělý! Je to největší úspěch mé dosavadní kariéry,“ raduje se Novák.

Havlíčková a Kozlovský na MSJ vybojovali shodně dvanácté místo

První distanční závod a dvě dvanáctá místa pro Českou republiku. Shodné umístění si na mistrovství světa juniorů v Lahti připsali Barbora Havlíčková na volné pětce a Vladimír Kozlovský na volné desítce. Do třicítky se probojovali i dvaadvacátý Tomáš Lukeš a sedmadvacátá Pavlína Votočková.

Lipová-lázně v úterý přivítá seriál závodů pro děti LYŽUJ LESY

V úterý 22. ledna je na programu další podnik seriálu náborových závodů pro děti LYŽUJ LESY. Organizátoři byli nuceni vzhledem ke sněhovým podmínkám změnit dějiště a místo Jeseníku tak závod proběhne v nedaleké obci Lipová – lázně. Žáky základních škol a víceletých gymnázií přijde osobně pozdravit ambasador závodu a český reprezentant Adam Fellner.

Dva závodníci v TOP 10! Sprint na MS do 23 let se nejvíce podařil Novákovi a Beranové

Hned dvě česká umístění v elitní desítce přinesl úvodní sprint šampionátu závodníků do 23 let ve finském Lahti. Shodně až do semifinále se dostali Michal Novák a Tereza Beranová. Novák skončil celkově osmý, Beranová brala desátou příčku.

V úvodním sprintu MSJ nejlépe patnáctá Holíková. Černému nadějný závod zhatila ukopnutá hůl

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve finském Lahti odstartovaly klasické sprinty juniorské kategorie. Nejlepší z české výpravy běžců na lyžích byla Zuzana Holíková, která obsadila 15. místo. Velkou smůlu si na úvod vybral Ondřej Černý, který z kvalifikace postoupil z fantastického pátého místa, ve čtvrtfinále ale přišel o hůlku a s ní také o možnost bojovat o nejvyšší příčky.

Další body pro Razýmovou! Na SP v Otepää vybojovala 19. místo

Umístění v TOP 20 pro Kateřinu Razýmovou! Na Světovém poháru v estonském Otepää česká běžkyně na lyžích obsadila v klasické distanci 19. pozici. „Samozřejmě jsem za tento výsledek šťastná, ale člověk chce vždycky trochu víc,“ přiznala po závodě Razýmová.

Ve sprintu na SP v Otepää Češi nebodovali

Sprint klasicky na Světovém poháru v Otepää nepřinesl českým závodníkům další body. Nejlépe se umístila Petra Hynčicová na 35. pozici. Mezi muži si slibně počínal Luděk Šeller, který se prvním mezičasem prohnal na vítězné pozici, postupně však klesl na konečné 38. místo.

Na SP v Otepää se po delší pauze představí Nováková

Po etapovém závodě Tour de Ski pokračuje Světový pohár v estonském Otepää. Po delší odmlce z důvodu zdravotních problémů se opět na start závodu postaví Petra Nováková. „Už potřebuji závodit, sama cítím, že je relativně půlka zimy v háji, a já prostě chci prodat to, co jsem v létě natrénovala,“ říká před návratem do stopy.

Ve stopě Zlaté lyže. Tradiční závod už v sobotu ve Vysočina Aréně

Přijeďte si zazávodit nebo se projet na pohodu ve stopě profíků letošního 81. ročníku Zlaté lyže. Tradiční akce Ve stopě Zlaté lyže nabídne skvělé zázemí, kvalitní stopu, závodní i nezávodní trasy v plné verzi a den otevřených dveří Vysočina Areny. Na své si přijdou jak dospělí, tak i děti.