×
Aktuality
Lukáš Bauer stoupá. V ledovém pekle v Davosu dojel dvanáctý

Nejlepší výsledek letošní sezóny zaznamenal běžec na lyžích Lukáš Bauer, když skončil dvanáctý v závodě Světového poháru na 15 km volnou technikou ve švýcarském Davosu. Na body dosáhl i osmnáctý Martin Jakš. Pódium po náročném boji na ledě obsadili Norové Glöersen, Northug a Jespersen.

Běžkyně Nováková znovu v elitní dvacítce. V Davosu byla sedmnáctá

Další výborný výsledek a nášup cenných bodů si ve švýcarském Davosu připsala běžkyně na lyžích Petra Nováková. V závodu Světového poháru na 10 km volnou technikou skončila sedmnáctá a vrací se do fialového čísla pro nejlepší závodnici do třiadvaceti let. Vyhrála suverénka Björgenová z Norska před Němkou Fesselovou a krajankou Wengovou.

Závody Bohemia Tour na Horních Mísečkách 20. 12. 2014 - ZRUŠENY

Plánované sobotní závody na Horních Mísečkách (20. 12. 2014 - veřejné závody Bohemia Tour pro kategorii dorostu a dospělých) se z důvodu nepříznivých sněhových podmínek NEBUDOU KONAT. Informace o případném jiném termínu běžeckých závodů budou zveřejňovány průběžně.

V davoském sprintu bodoval jen Kožíšek

Z trojice českých běžců na lyžích, kteří se postavili na start sprintu Světového poháru v Davosu, bodoval jen Dušan Kožíšek. Aleš Razým ani Petra Nováková neprošli kvalifikací.

Běžec Jakš skončil v Davosu jedenáctý. Na sezónní maximum dosáhli i Bauer s Razýmem

Zatím nejlepší výsledky v letošní sezóně zaznamenali při Světovém poháru v Davosu čeští běžci na lyžích. Martin Jakš byl v závodě na 15 km klasicky 11., Lukáš Bauer 19. Jen těsně unikly body i 33. Aleši Razýmovi. Vedení v průběžném hodnocení si třetím letošním triumfem pojistil Nor Sundby.

Klasickou desítku v Davosu vyhrála rozdílem třídy Johaugová. Nováková tentokrát na body nedosáhla

S téměř třičtvrtěminutovým náskokem na týmovou kolegyni Marit Björgenovou protnula cílovou pásku sobotního závodu na 10 km klasicky v Davosu norská běžkyně Therese Johaugová. Třetí za dvěma Norkami byla Kerttu Niskanenová z Finska. Jediná česká závodnice na startu, Petra Nováková, skončila mimo bodované příčky pětatřicátá.

Informace k závodům ČP na Horních Mísečkách 13. - 14. 12. 2014

Vzhledem k nepříznivým sněhovým podmínkám jsou závody ČP na Horních Mísečkách v termínu 13. - 14. 12. 2014 ZRUŠENY. Na termín sobota 20. 12. 2014 jsou plánovány na Horních Mísečkách veřejné závody Bohemia Tour pro kategorii dorostu a dospělých. Konečné rozhodnutí a rozpis závodu budou zveřejněny ve středu 17. 12. 2014.

Běžci na lyžích vyšli z posledního závodu norské minitour naprázdno. Nejvýš byl 32. Bauer

V nedělním ženském závodě na 10 km klasicky bodovaly Nováková a Vrabcová Nývltová. Čeští muži své kolegyně v závěrečném závodě třídílné minitour v norském Lillehammeru nenapodobili. Na trati 15 km klasicky byl nejúspěšnější Lukáš Bauer, který si v konečném hodnocení miniseriálu připisuje 32. místo.

Dlouhodobá práce přináší sladké ovoce. A věřím, že bude ještě sladší, říká po snovém vstupu do sezóny běžkyně Petra Nováková

I další start ve Světovém poháru proměnila jedenadvacetiletá běžkyně na lyžích Petra Nováková v cenné body. Závěrečný závod minitour v Lillehammeru na 10 km klasicky dokončila jako třiadvacátá. Jeden bod za 30. místo si z Norska odváží i Eva Vrabcová Nývltová. Stupně vítězů obsadily domácí závodnice.

Životní výsledek Petry Novákové: v Lillehammeru dojela desátá ve volném závodu SP na pět kilometrů

Petra Nováková si na norském sněhu doběhla pro nejlepší výsledek kariéry ve Světovém poháru. Po bodech v pátečním sprintu dokončila v Lillehammeru pětikilometrový závod volnou technikou, druhou část třídílné minitour, na desátém místě. Mezi muži se do třetí desítky vešli Lukáš Bauer s Martinem Jakšem.

Petra Nováková bodovala v úvodním sprintu třídílné běžecké minitour v Lillehammeru

Další cenné body ve Světovém poháru si připsala běžkyně na lyžích Petra Nováková, když v úvodním sprintu třídenní minitour v norském Lillehammeru skončila 28. Žádný další Čech na body nedosáhl. Ze sprinterského vítězství se radovali domácí Björgenová a Golberg.