×
Aktuality
Na laufu Birkebeinerrennet se dařilo Řezáčovi, Bauerovi i Vrabcové Nývltové

Hned tři čeští zástupci se vešli do elitní desítky v předposledním dálkovém běhu série Ski Classics, norském Birkebeinerrennetu. Stanislav Řezáč doběhl pátý, Lukáš Bauer desátý, Eva Vrabcová Nývltová skončila při své laufařské premiéře šestá.

Běžci prožili vydařený prodloužený víkend v Chamonix.

Řadu pěkných výsledků si ze závodního víkendu ve francouzském Chamonix přivezli čeští běžci na lyžích. Ve finále OPA Cupu byli vidět především Michal Novák a Sandra Schützová.

Finále Hledáme nové talenty na Božím Daru s Petrou Novákovou

Na Božím Daru se o víkendu 14.-15.3.2015 konalo finále soutěže v běhu na lyžích "Hledáme nové talenty" a poslední závod Českého poháru v běhu na lyžích staršího žactva. Hostem závodů byla členka reprezentačního družstva A Petra Nováková. Výsledky jsou ke stažení v sekci "Závody a výsledky", (resp. http://zavody.czech-ski.com/event/details/150?returnUrl=%2Fevent%2Flist). VŠEM VÍTĚZŮM BLAHOPŘEJEME!!!

Eva Vrabcová Nývltová zakončila sezónu Světového poháru třináctým místem na slavném Holmenkollenu

Solidní třináctou příčkou zakončila v norském Oslu běžkyně na lyžích Eva Vrabcová Nývltová letošní sezónu Světového poháru. Závod na 30 km volnou technikou s hromadným startem na legendárním Holmenkollenu ovládla suverénka Marit Björgenová, která s absolutní převahou získala i velký křišťálový glóbus. Eva Vrabcová Nývltová skončila v celkovém seriálovém hodnocení devatenáctá.

Martin Jakš na Holmenkollenu v závodě na 50 km volně osmnáctý

Vítězem závěrečného závodu Světového poháru běžců na lyžích na 50 kilometrů volně na slavném Holmenkollenu se stal Nor Sjur Röthe. Martin Jakš skončil osmnáctý, Lukáš Bauer dojel na 45. místě.

RWE City Cross Sprint 2015 – Třetí triumf v řadě. Více než dva tisíce fanoušků dohnalo Dušana Kožíška k vítězství

Třetí ročník a třetí vítězství v řadě. Taková je bilance českého reprezentanta v běhu na lyžích Dušana Kožíška na oblíbeném závodu RWE City Cross Sprint 2015, který se v pátek 13. března konal v Ostravě. Do průmyslového areálu Dolní oblast Vítkovice se sjelo 44 závodníků ze sedmi zemí, spolu s nimi se divákům představilo i 53 běžců na lyžích v dětských a dorosteneckých kategoriích z celé České republiky. Skvělou kulisu v mrazivém počasí jim zde vytvořilo přes dva tisíce fanoušků.

Stanislav Řezáč byl třetí na Vasově běhu a připsal si tak nejlepší výsledek v letošní Ski Classics

Už popáté v kariéře skončil dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč třetí v legendárním Vasově běhu. Stejná příčka patří českému laufaři i v průběžném celkovém hodnocení.

Běžkyně Vrabcová Nývltová byla na klasické desítce v Lahti osmnáctá

Dělenou osmnáctou příčku obsadila běžkyně na lyžích Eva Vrabcová Nývltová v závodě na 10 km klasicky v pokračování Světového poháru ve finském Lahti. Třinácté pohárové vítězství v sezóně si připsala Norka Marit Björgenová před krajankou Wengovou a Švédkou Kallaovou.

Lukáš Bauer si zajel nejlepší sezónní výsledek ve Světovém poháru. V Lahti byl devátý

Devátou příčku obsadil v závodě na 15 km klasicky při Světovém poháru ve finském Lahti běžec na lyžích Lukáš Bauer. Zaznamenal tak nejlepší pohárový výsledek v letošní sezóně. Z vítězství se radoval Ital Francesco De Fabiani. Druhý z Čechů, Martin Jakš, dojel třiadvacátý.

Kožíšek ve sprintu SP v Lahti skončil v kvalifikaci

Norka Marit Björgenová si zásluhou prvenství ve sprintu volnou technikou ve finském Lahti zajistila velký křišťálový glóbus pro vítězku celkového hodnocení Světového poháru. Sprint mužů vyhrál Nor Bransdal. Jediný český reprezentant na startu Dušan Kožíšek neprošel kvalifikací.

Lukáš Bauer a jeho stříbrná medaile jsou doma

Setkáním s novináři, partnery a zástupci Dukly na pražském Letišti Václava Havla zakončil běžec na lyžích Lukáš Bauer své úspěšné tažení na mistrovství světa ve švédském Falunu. Po příletu do Prahy se pochlubil i svou zbrusu novou stříbrnou medailí ze závěrečného závodu na 50 km klasicky. Pokochat se v naší fotogalerii nyní můžete i vy.

Stříbrný finiš Lukáše Bauera

V posledním závodě světového šampionátu v klasickém lyžování ve Falunu se cenného kovu dočkala i česká výprava. Běžec na lyžích Lukáš Bauer dojel druhý v závodě na 50 kilometrů klasicky. Ve finiši nestačil jen na Nora Petera Northuga. Martin Jakš skončil šestnáctý.