×
Aktuality
Hynčicová a Dufek na OPA cupu znovu v TOP 10

Stejně jako v sobotním sprintu má česká výprava i v neděli na kontinentálním poháru OPA dvě zastoupení v TOP 10. Švýcarská Campra měla tentokrát na programu distanční závody klasicky a znovu se o nejlepší česká umístění postarali Petra Hynčicová a Tomáš Dufek.

Hynčicová vybojovala ve sprintu na OPA cupu osmé místo. V TOP 10 i Dufek

Další podnik kontinentálního poháru OPA běžců na lyžích, který hostí švýcarská Campra, odstartoval sobotními sprinty klasicky. O nejlepší český výsledek se postarala Petra Hynčicová, která pronikla až do semifinále a vybojovala celkové osmé místo. V nejlepší desítce se umístil také Tomáš Dufek, jenž byl mezi juniory devátý.

Janatová v klasickém sprintu na Tour de Ski v TOP 30

Předposlední závod Tour de Ski a Kateřina Janatová se vrátila zpět do top 30! Klasický sprint české závodnici sedl a ve Val di Fiemme si připisuje 21. místo.

Češi v pátém závodě Tour de Ski nebodovali

Seriál závodů Tour de Ski pokračoval v italském Val di Fiemme distancí klasicky s hromadným startem. Žádnému z Čechů se však nepodařilo připsat další body. Nejblíže byla Kateřina Janatová na 32. místě.

Na Tour de Ski poprvé bez bodů. Ve stíhačce byla nejblíže dvaatřicátá Janatová

Tour de Ski pokračovala čtvrtou etapou už jen s trojicí českých závodníků. Ve stíhačce klasicky v Toblachu byla nejvýše z našich Kateřina Janatová, která do poslední chvíle bojovala o body. Tentokrát však další do sbírky nepřidala a obsadila 32. příčku. Mezi muži byl Petr Knop sedmačtyřicátý, Adam Fellner skončil dvaašedesátý.

Po Razýmové na Tour de Ski končí i sourozenci Novákovi a Schützová

Den po odjezdu Kateřiny Razýmové opouští český tým na Tour de Ski další tři závodníci. Ze zdravotních důvodů odstupují z prestižního seriálu sourozenci Petra a Michal Novákovi, kvůli výkonnosti nebude pokračovat ani Sandra Schützová. Všichni z Toblachu odcestují ještě během středečního dne domů.

Janatová na Tour de Ski v TOP 30, v distanci bere své první body

Zastávka Tour de Ski v italském Toblachu a Kateřina Janatová opět na bodech! V distanci volně s intervalovým startem vybojovala 29. místo a připisuje si tak své první body na této trati. Top 30 měl na dosah i Petr Knop na 32. pozici.

Razýmová odstupila z Tour de Ski

Již třetí zastávka etapového závodu Tour de Ski čeká v úterý reprezentaci běžců na lyžích. V italském Toblachu se tentokrát na startu nepředstaví Kateřina Razýmová. Kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům z Tour odstoupila.

Na bodech i ve druhé etapě Tour de Ski. Ve sprintu volně se dařilo Janatové s Novákovou

Češi na Tour de Ski opět na bodech! Po skvěle zajeté kvalifikaci sprintu volně získala Kateřina Janatová v rozjížďkách 18. místo, čímž dosáhla na své životní maximum. Do nejlepší třicítky se znovu probojovala také Petra Nováková na 28. příčce.

Češi berou na Tour de Ski první body

Úvodní etapa Tour de Ski ve švýcarském Lenzerheide přinesla hned třem českým závodníkům umístění v nejlepší třicítce. Na distanci volně se do ní probojovali Petra Nováková na 23. pozici, zatímco Kateřina Razýmová s Michalem Novákem získali shodně 26. příčku.

Běžce na lyžích čeká legendární Tour de Ski

Již čtrnáctý ročník etapového závodu Tour de Ski bude zahájen 28. prosince ve švýcarském Lenzerheide a potrvá až do 5. ledna, kdy ve Val di Fiemme vyvrcholí legendárním výjezdem do sjezdovky. Během celého podniku závodníky čeká i několik etap v italském Toblachu.

Nové kombinézy? Nejlepší, jaké jsme kdy měli, shodují se reprezentanti

Tak trochu předčasný vánoční dárek dostali čeští běžci na lyžích. Od Světového poháru ve švýcarském Davosu se na vrcholných mezinárodních akcích prohánění ve zbrusu nových reprezentačních kombinézách. České závodníky nyní na trati hledejte v oproti minulosti trochu netradiční barevné kombinaci, ve které dominuje černá.