×
Aktuality
Nedělní závody MČR a ČP v Oberwiesenthalu ovládla Šumava a Jilemnice

Nedělní závody MČR a ČP v Oberwiesenthalu ovládla Šumava a Jilemnice

Třetím závodem konaným v Oberwiesenthalu byla nedělní stíhačka volnou technikou, ve které si v rámci dorosteneckého mistrovství republiky tituly pohlídali vítězové sobotního klasického závodu. Mladšímu dorostu tak opět vládli Samuel Jirouš a Barbora Havlíčková z Fischer Ski klubu Šumava Vimperk, kteří ve třech dnech dokázali zvítězit ve všech třech závodech. Ve starším dorostu navíc podtrhla úspěch Šumavy Tereza Řezníková. Mistrovský titul vybojoval stejně jako v sobotu také Adam Matouš z ČKS Ski Jilemnice.

Mistrovství republiky dorostu zatím vládne Šumava, má šest z osmi titulů

Mistrovství republiky dorostu zatím vládne Šumava, má šest z osmi titulů

Po pátečním bruslařském prologu a sobotním klasickém závodu zatím republikovému mistrovství dorostu jasně vládne Fischer Ski klub Šumava Vimperk. V kategorii mladšího dorostu dvakrát zvítězili Samuel Jirouš a Barbora Havlíčková, ve starším dorostu se pak mistry republiky stali v pátek Jiří Mánek (prolog) a v sobotu Tereza Řezníková (klasika). Mistrovské tituly patří po dvou soutěžních dnech také Kimu Žalčíkovi z Fenix Ski Teamu Jeseník, Tereze Beranové z Olfin Car Ski teamu Trutnov a Adamu Matoušovi z ČKS Ski Jilemnice. Další závod čeká dorostence v neděli, kdy je na programu bruslařský stíhací závod.

ČEZ City Cross Sprint 2016: závody v atraktivních ostravských kulisách

ČEZ City Cross Sprint 2016: závody v atraktivních ostravských kulisách

Dolní oblast Vítkovice v Ostravě zažije v sobotu 6. února téměř po roce znovu velkou koncentraci lyžařů. Ti se budou prohánět uprostřed průmyslového areálu přímo pod vysokými pecemi. Kolem auly Gong totiž opět vyroste nevšední zasněžená závodní trať pro mladé běžce ze sportovních oddílů z celé České republiky, ale i špičkové reprezentanty z Česka i zahraničí včetně dosavadního absolutního vítěze závodu Dušana Kožíška. Oblíbený ČEZ City Cross Sprint 2016, který odstartuje už příští víkend, se do Ostravy vrací již počtvrté. Registrace závodníků je otevřena až do 5. února.

ČP/M-ČR v běhu na lyžích přeložen z Božího Daru do německého Oberwiesenthalu

ČP/M-ČR v běhu na lyžích přeložen z Božího Daru do německého Oberwiesenthalu

Z důvodu nepříznivých klimatických podmínek bylo přesunuto místo konání závodu ČP dospělých a M-ČR dorostu (29.-31.1.2016) z Božího Daru (Jahodové louky) do 2 km vzdálené německé Ski Areny (WSC Erzgebirge Oberwiesenthal e.V.). Další informace - plán cesty, aktualizovaný program, atd. jsou ke stažení u rozpisu závodu (závodní portál) - http://zavody.czech-ski.com/event/details/6379?returnUrl=%2Fevent%2Flist

Český pohár pokračuje na Božím Daru, dorostence čeká mistrovství republiky

Český pohár pokračuje na Božím Daru, dorostence čeká mistrovství republiky

Světový pohár v Česku je minulostí, další závody na domácí půdě ale následují. Dorostenci, kteří mohli o víkendu sledovat světovou špičku běžeckého lyžování v akci v Novém Městě na Moravě, budou podruhé v letošní sezoně bojovat o mistrovské tituly. Tentokrát na Božím Daru a ve třech disciplínách. Soutěžní program začne už v pátek 29. 1. bruslařským prologem, následovat budou sobotní distanční závody klasickou technikou s intervalovým startem a nedělní stíhací závod volně. Stejné závody čekají i na dospělé a juniory v rámci pokračování Českého poháru.

Nejzkušenější i nejmladší. Zajímavě namíchaná mužská štafeta dojela jedenáctá

Nejzkušenější i nejmladší. Zajímavě namíchaná mužská štafeta dojela jedenáctá

Když Lukáš Bauer předával po druhém úseku Michalu Novákovi, jako by docházelo i k symbolické předávce. Osmatřicetiletý Bauer má na kontě řadu obrovských úspěchů a stal se legendou běžeckého lyžování, devatenáctiletý Novák je zase českým příslibem do budoucna. „Startovat vedle kluků pro mě byla obrovská zkušenost, jsou to borci, kteří to lyžování opravdu umí!“ vysekl poklonu zkušenějším parťákům Michal Novák. Štafeta, jejíž součástí byl na prvním úseku Martin Jakš a na posledním Petr Knop, byla ze tří českých týmů nejlepší a skončila na 11. místě. Další dvě česká kvarteta obsadila 15. a 17. příčku.

Ženská štafeta doběhla v Novém Městě na 10. místě

Ženská štafeta doběhla v Novém Městě na 10. místě

Petra Nováková, Sandra Schützová, Kateřina Beroušková a Andrea Klementová mají za sebou druhý start v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Před domácím publikem si dojely pro 10. místo, za sebou nechaly druhou ruskou štafetu, Kanaďanky a kvarteto z Kazachstánu. Českou čtveřici dovezla do cíle nejmladší členka, 20letá Andrea Klementová. „Byl to super zážitek a jsem strašně ráda, že jsem měla možnost si štafetu zajet. Po včerejší desítce už to dneska bylo takové utahanější, já navíc nemám úplně ráda ten prudký kopec za tunely, tam to bolelo,“ přiznala česká finišmanka.

Češi postaví v Novém Městě 4 štafety – 3 mužské a 1 ženskou

Češi postaví v Novém Městě 4 štafety – 3 mužské a 1 ženskou

Dvanáct českých závodníků se představí ve Vysočina Aréně i v zítřejším závodu štafet. O jejich složení rozhodli dnes po závodě reprezentační trenéři Lukáš Krejčí a Petr Steinbach. Zatímco u žen, kterých je v Novém Městě sedm, bylo jasné, že pojede jen jedno české kvarteto, mužům se podaří postavit tři družstva. A to poté, kdy na Vysočinu přicestoval Aleš Razým místo nemocného Dušana Kožíška. Ani on není zdravotně fit, zranění paty mu ale dovolí absolvovat klasický úsek.

SP v Novém Městě: Návrat Lukáše Bauera, 20. místo Martina Jakše a 4 500 diváků k tomu

SP v Novém Městě: Návrat Lukáše Bauera, 20. místo Martina Jakše a 4 500 diváků k tomu

Ve výborné atmosféře a za hustého sněžení proběhly sobotní individuální závody volnou technikou v Novém Městě na Moravě. Body do celkového hodnocení Světového poháru si připsal Martin Jakš, který dojel jako nejlepší z Čechů na 20. místě. „Já si před startem říkal, že kolem dvacky bych byl spokojený. Nejelo se mi pocitově špatně, ale bohužel to není úplně ideální forma a top závod, ve který jsem v koutku duše doufal,“ popisoval své pocity v cíli. Druhým nejrychlejším českým mužem byl Lukáš Bauer, jehož comeback potěšil české fanoušky. Z prvního startu po pauze vynucené zraněním bylo 43. místo. „Po třech měsících nesportování to bolelo hodně,“ přiznal 38letý český reprezentant. Mezi ženami skončila nejlépe Petra Nováková na 38. místě.

Zítra budu na startu a budu bojovat! hlásí Lukáš Bauer z Nového Města

Zítra budu na startu a budu bojovat! hlásí Lukáš Bauer z Nového Města

Na dnešní tiskové konferenci oznámil Lukáš Bauer své definitivní rozhodnutí směrem ke startu na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě. A české fanoušky potěšil. „Říkal jsem si, že pokud by bylo to jen trochu možné, tak startovat budu. A nakonec se to povedlo. Ta tříměsíční přestávka musí být znát, ale zítra budu na startu a budu bojovat,“ řekl odhodlaně nejzkušenější český reprezentant. „Kdyby šlo o řadový závod Světového poháru, tak bych zvažoval, zda se na něj vůbec vydávat, ale Nové Město neberu jako řadový start. Já mám na něj ty nejlepší vzpomínky, vyhrál jsem tu poprvé ve Světovém poháru a tady jsem vstoupil do světa velkého lyžování. Takže jsem se upnul k tomu, že tady startovat budu a nakonec to vyšlo.“

I poslední den dětské olympiády ovládli běžci z Libereckého kraje, vyhráli štafety

I poslední den dětské olympiády ovládli běžci z Libereckého kraje, vyhráli štafety

Závody štafet skončil program běžeckých disciplín v rámci olympijských her dětí a mládeže, které už jsou také minulostí. O jejich zakončení se postaral čtvrteční slavnostní ceremoniál v chomutovské hokejové aréně, kde v neděli olympiáda odstartovala. Zúčastnilo se jí přes tisíc sportovců a rozdáno bylo více než sto sad medailí. Ty patřily i nejlepším běžcům na lyžích, kteří po individuálních závodech absolvovali závěrečné štafety. Mezi chlapci i dívkami triumfoval Liberecký kraj.

Přijďte na autogramiádu českých reprezentantů v Novém Městě!

Přijďte na autogramiádu českých reprezentantů v Novém Městě!

V rámci doprovodného programu FIS Světového poháru v Novém Městě na Moravě chystáme pro všechny fanoušky běžeckého lyžování autogramiádu se členy reprezentačních družstev mužů i žen. Autogramiády budou následovat bezprostředně po obou sobotních individuálních závodech, jako první tak budete mít příležitost potkat se s českými reprezentantkami včetně Evy Vrabcové Nývltové či Petry Novákové, po mužském závodě pak s Lukášem Bauerem, Martinem Jakšem a dalšími. Autogramiáda proběhne v prostoru vyhrazeném Ski festivalu běžeckého lyžování, který se uskuteční vedle tribun.

Filtr

Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři