×
Aktuality
Další skvělý výsledek Petry Novákové ve SP: 14. místo v Davosu

Další skvělý výsledek Petry Novákové ve SP: 14. místo v Davosu

Do závodu na 15 km volnou technikou vlétla jako uragán - na prvním mezičase jí patřilo třetí místo, v cíli prvního ze tří okruhů držela šestou příčku a ještě v polovině závodu byla sedmá. V druhé části Petra Nováková trochu zvolnila, až do cíle ale bojovala o první desítku. Nakonec z toho bylo 14. místo a druhý nejlepší výsledek v letošním ročníku Světového poháru. „Je to dobré umístění. Na trati, která mi ne úplně dobře sedí, jsem odevzdala, co jsem mohla. Patnáctka je dlouhá trať, možná jsem si ještě trochu blbě rozvrhla tempo, ale taky se změnil sníh. Ne extrémně, nicméně bylo poznat, že se to hodně rozdupadlo a jelo se pak jinak než v prvním kole. Ale celkově ten závod hodnotím pozitivně,“ okomentovala svůj dnešní výkon 22letá česká reprezentantka. Martinu Jakšovi chyběla po 30 kilometrech k prvním bodům v sezoně jediná sekunda, když obsadil 31. příčku. Miroslav Rypl dojel při své velké závodní premiéře ve SP na 73. místě. V neděli absolvovali bruslařský sprint Dušan Kožíšek a Karolína Grohová, z kvalifikace ale bohužel nepostoupili. Grohové přitom na 31. místě chybělo pouhých 23 setin sekundy.

Rozhovor s Dušanem Kožíškem před prvním letošním startem ve SP

Rozhovor s Dušanem Kožíškem před prvním letošním startem ve SP

V rámci přípravy na novou sezonu absolvoval společná soustředění reprezentace i liberecké Dukly, některé tréninkové bloky si ale řídil sám. Dušan Kožíšek stejně jako loni strávil nějaký čas v Norsku, aby mohl dřít na slavném Holmenkollenu se známými sprintery, na svou parádní disciplínu se až do středy připravoval i v italském Livignu. „Snažil jsem se jezdit rychlé úseky v bruslení, nasimulovat alespoň částečně závody a směřovat celý trénink k bruslařskému sprintu, který mě teď čeká na Světovém poháru v Davosu a Toblachu,“ říká český rychlík.

SK Nové Město na Moravě se představuje

SK Nové Město na Moravě se představuje

Když se řekne Nové Město na Moravě, asi každého lyžaře (a dnes už i nelyžaře) napadne běh na lyžích, biatlon, horská kola, Zlatá lyže, světové poháry a mistrovství světa, ale také krásné sportovní prostředí s výborným zázemím jak pro sportovce, tak pro organizační týmy. Málokdo už si ale uvědomuje, že bez dlouhé historie a především obrovského nasazení zdejších lidí by se Česká republika mohla těžko chlubit tímto „pokladem“…

Životní výsledek Petry Novákové: ve skiatlonu SP dojela šestá!

Životní výsledek Petry Novákové: ve skiatlonu SP dojela šestá!

Pár desítek sekund po dojezdu dnešního skiatlonu na 2x 7,5 km těžko hledala slova, která by vyjádřila její pocity. „Já nevím, asi si to ještě neuvědomuju,“ odpovídala na první otázky. V Lillehammeru zajela životní výsledek, když ve své skiatlonové premiéře ve Světovém poháru obsadila 6. místo. „Je to super! Asi mi tady ta trať sedí,“ dodala s odkazem na loňské desáté místo právě v Lillehammeru, které do dnešního dne bylo jejím nejlepším umístěním ve Světovém poháru. „V posledním kole jsem myslela, že ty dvě, co jely přede mnou, už nemůžou, ale ještě trochu mohly, tak si mě pak v závěru daly,“ popisovala Petra Nováková finiš závodu a boj o čtvrté až šesté místo. „Šesté místo je super, aspoň se mám pořád kam zlepšovat!“ Muži dnes absolvovali skiatlon na 2x 15 kilometrů. Martin Jakš dojel na 37. pozici, Petr Knop obsadil 50. místo.

Lillehammer zažil olympiádu i podniky SP. Další odstartuje zítra, i s pěticí Čechů

Lillehammer zažil olympiádu i podniky SP. Další odstartuje zítra, i s pěticí Čechů

Druhá zastávka letošního ročníku Světového poháru má dvoudenní program: v sobotu čeká na muže i ženy skiatlon, v neděli se jedou štafety. Při účasti jediné české reprezentantky, Petry Novákové, do nich zasáhne jen mužské kvarteto, budou-li všichni zdravotně v pořádku. Jakub Gräf kvůli začínající nemoci neodstartoval do posledního závodu v Ruce a ve středu byl poprvé na lyžích, stoprocentně v pořádku není ani Aleš Razým. Oba dva reprezentanti proto vynechají sobotní skiatlon, ve kterém se vedle Novákové představí Martin Jakš a Petr Knop.

Rozhovor s Lukášem Bauerem o návratu k tréninku po zranění i prvním startu v SP

Rozhovor s Lukášem Bauerem o návratu k tréninku po zranění i prvním startu v SP

Přesně po 14 dnech od tréninkového pádu v Gällivare, který ho připravil o start v úvodním podniku Světového poháru, hlásí Lukáš Bauer návrat k tréninku. „Bolesti ještě nejsou úplně pryč, ale od doktorů už mám povolenou zátěž bez omezení. Od čtvrtka do neděle budu v Livignu, kde bych měl každý den lyžovat a dostávat se pomalu do formy. Všechno směřuje ke startu v závodě Světového poháru v Toblachu,“ říká trojnásobný olympijský medailista. V Itálii se 20. prosince pojede 15 kilometrů klasickou technikou.

Trojice běžců do 23 let trénovala v Livignu, teď je v Itálii část seniorské reprezentace

Trojice běžců do 23 let trénovala v Livignu, teď je v Itálii část seniorské reprezentace

Adam Fellner, Luděk Šeller a Jonáš Bešťák. Trojice mladých a nadějných běžců na lyžích zařazená do SKI Akademie v rámci věkové kategorie do 23 let se pod vedením trenéra Petra Michla připravovala na prvním společném soustředění na sněhu na start sezony, jejímž vrcholem bude únorové mistrovství světa v Rumunsku. Jejich útočištěm bylo od 13. do 22. listopadu Livigno a hlavní tréninkovou náplní najíždění kilometrů na sněhu. Na lyžích byli všichni každý den, většinou dopoledne i odpoledne. A na programu bylo jak bruslení, tak klasika.

Vyjádření Evy Vrabcové Nývltové k aktuálnímu zdravotnímu stavu po odstoupení ze SP

Vyjádření Evy Vrabcové Nývltové k aktuálnímu zdravotnímu stavu po odstoupení ze SP

Nejzkušenější česká reprezentantka se po prvním startu ve Světovém poháru rozhodla ukončit své působení ve finské Ruce a odcestovat do České republiky k léčbě svých zdravotních problémů, ke kterým se hned během víkendu vyjádřila. „Je na čase přiznat, že už rok bojuji s poměrně vážnou nemocí. Teď se k tomu přidala normální viróza na přípravě v Gällivare, a když jsem ji překonala, přišly žaludeční problémy,“ vzkázala Eva Vrabcová Nývltová z Finska. Po hospitalizaci v brněnské nemocnici a prvních vyšetřeních přidala v pondělí večer obsáhlejší vyjádření ke svému aktuálnímu zdravotnímu stavu, které si můžete přečíst níže. Evě přejeme především brzké uzdravení!

Martin Jakš po úvodním podniku SP: „Pozitivní je, že jsem bojoval od začátku do konce!“

Martin Jakš po úvodním podniku SP: „Pozitivní je, že jsem bojoval od začátku do konce!“

K bodovému zisku v Kuusamu neměl daleko, v sobotu na bruslařské desítce chyběly pouhé dvě desetiny sekundy, celkově dojel finskou minitour na 36. místě. Martin Jakš ale dobře věděl, že pohybovat by se chtěl ještě výš. „Neříkám, že to je nějaký velký propadák hned na úvod, ale letos jsem chtěl hned od začátku závodit dobře. V přípravě jsem neměl v zásadě žádný problém, z toho pohledu je pro mě hodně k zamyšlení, kde se stala hlavní chyba,“ přemítal po 91. místu z úvodního sprintu, 31. pozici z bruslařské desítky a celkové 36. příčce po stíhacím závodu. „Jako nejpovedenější bych vypíchnul tu desítku, zejména pak druhý okruh. Nejdřív jsem se nemohl pořádně dostat do tempa, ale pak mě dojel Turyšev a s tím jsem se posunul výš. Měl jsem dobrý pocit z toho, že jsem se ho udržel a mohl jsem si hrábnout. To byl pro mě důležitý moment, který potřebuji pro povzbuzení.“

Petra Nováková osmnáctá v rámci finské minitour!

Petra Nováková osmnáctá v rámci finské minitour!

Úvodní podnik Světového poháru běžců na lyžích končí dnešním stíhacím závodem. Třídenní finskou minitour v Ruce už mají za sebou ženy, které se vydaly na desetikilometrovou trať klasickou technikou. Výrazně prosadit se dokázala Petra Nováková, dvacátá žena ze včerejšího závodu startující do stíhačky z 28. pozice. Své výchozí postavení dokázala hodně vylepšit a do cíle dojela na 18. místě. „Je to bomba, já před startem nepřemýšlela o tom, že se budu pohybovat dopředu, chtěla jsem se hlavně udržet v bodované třicítce a úplně si v klasice nevěřila. Jsem strašně ráda za to, kam jsem se posunula!“ radovala se v cíli 22letá závodnice, která zajela v klasice svůj nejlepší individuální výsledek ve Světovém poháru.

Další body ze SP běžců: Petra Nováková dvacátá!

Další body ze SP běžců: Petra Nováková dvacátá!

Ještě před startem dnešního závodu na 5 km volnou technikou přišla z českého týmu smutná zpráva – česká jednička Eva Vrabcová Nývltová se po konzultaci s lékaři rozhodla z finské minitour odstoupit a kvůli zdravotním problémům odcestuje do České republiky, kde bude své trable řešit. I za svou zkušenou kolegyni tak dnes na trati bojovaly dvě další české reprezentantky – 24. žena včerejšího sprintu Karolína Grohová, která dojela 59., a Petra Nováková, která dokázala bodovat a závod dokončit na výborném dvacátém místě! Zajela tak svůj třetí nejlepší individuální výsledek ve Světovém poháru a potvrdila, že na bruslařské pětce, ve které loni v Lillehammeru skončila desátá, se jí daří. „Skate je moje oblíbenější technika, oproti včerejšku jsem hodně spokojená!“ radovala se 22letá závodnice po závodě. Muži bohužel na body nedosáhli, nejlepší z českého kvarteta Martin Jakš na třicátou příčku ztratil dvě desetiny sekundy.

První body ve SP běžců bere Karolína Grohová, ve sprintu skončila 24.

První body ve SP běžců bere Karolína Grohová, ve sprintu skončila 24.

Karolína Grohová se jako jediná z českého týmu dokázala v úvodním závodu Světového poháru probít z kvalifikace klasického sprintu, ve které obsadila 28. místo. Ve čtvrtfinále nastoupila v druhé rozjížďce a dojela pátá, v celkovém pořadí jí pak patří 24. pozice znamenající první letošní body a také nejlepší individuální výsledek v rámci SP v kariéře. „Já jsem nadšená, je super, že se mi podařilo do třicítky vměstnat. Potěšilo mě i to, že jsem s holkama ve čtvrtfinále dokázala držet krok. Já jsem spokojená!“ říkala po úvodním startu v sezoně 25letá závodnice.

Filtr

Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři