×
Aktuality
Seriál LYŽUJ LESY vyvrcholil na Božím Daru. Celkově přilákal téměř 1 200 dětí

Druhý ročník seriálu LYŽUJ LESY uzavřel přeložený závod na Božím Daru. V areálu Jahodová louka soutěžilo při účasti legendárního Lukáše Bauera na 160 žáků základních škol. Celkem se šesti náborových závodů ve třech měsících zúčastnilo téměř 1 200 mladých běžců na lyžích.

Razýmová na SP v Oslu obsadila 22. místo

V norském Oslu pokračoval podnik Světového poháru v běhu na lyžích. Jedinou Češkou v závodu byla Kateřina Razýmová, která se na klasické třicítce umístila na 22. pozici. „Vždycky je co zlepšovat, je potřeba dávat si reálné cíle," řekla po závodě Razýmová.

Hynčicová slaví zlato na univerziádě! Černý byl ve sprintu pátý

Česká výprava slaví první zlato na světové zimní univerziádě v ruském Krasnojarsku. Postarala se o něj Petra Hynčicová, která vybojovala vítězství v úvodním sprintu volnou technikou. „Pořád jsem to ještě úplně nevstřebala. Tohle vítězství mě zase nastartovalo do další práce, mám hroznou radost,“ popisovala Hynčicová. Další český top výsledek zaznamenal Ondřej Černý, jenž ve finále sprintu skončil pátý.

Havlíčková opět vítězí, v Le Brassus získala dvě prvenství

Česká běžkyně na lyžích Barbora Havlíčková ovládla oba závody kontinentálního poháru OPA ve švýcarském Le Brassus. Sobotní desítku volně si podmanila s náskokem 36,4 desetin sekundy. Ten pak v nedělní stíhačce klasicky téměř zdvojnásobila.

V závěrečné padesátce na MS dojel Novák 36., Knop obsadil 48. příčku

Mistrovství světa klasických lyžařů v rakouském Seefeldu je minulostí. Šampionát uzavřel závod běžců na lyžích na padesát kilometrů volnou technikou. Poslední sadu cenných kovů si rozdělili Hans Christer Holund, Alexander Bolšunov a Sjur Roethe. Michal Novák si na závěr dojel pro 36. místo, Petr Knop skončil 48.

Barbora Havlíčková si na OPA Cupu ve Švýcarsku dojela pro další triumf

Barbora Havlíčková dál vládne OPA Cupu. Juniorská běžkyně na lyžích si ve švýcarském Le Brassus dojela v závodě na deset kilometrů volnou technikou pro vítězství a slaví už šestý triumf v sezoně. Z juniorů si nejlépe vedl Vladimír Kozlovský, který skončil osmnáctý.

Distanci volně na MS zvládla nejlépe Nováková na 32. místě

V posledním závodě žen na mistrovství světa v Seefeldu české reprezentantky na top 30 nedosáhly. Na třiceti kilometrech volně se nejvýše umístila Petra Nováková na 32. pozici. „Myslím, že jsem to zvládla obstojně na to, co mám natrénováno po zdravotních výpadcích a vzhledem k tomu, jak vypadaly mé tréninky, abych se úplně nezatavila,“ přiznala Nováková.

Mužská štafeta na MS obsadila 11. místo

Na mistrovství světa v rakouském Seefeldu štafeta mužů dosáhla na 11. pozici. „Každý dostal svůj úkol a dodržel ho. Na nejlepší desítku se to ale bohužel nepovedlo. I tak si ale myslím, že to můžeme hodnotit dobře,“ řekl trenér mužské reprezentace Vasil Husák.

Štafeta žen skončila na MS na 11. místě

Ve štafetovém závodě žen se na mistrovství světa v Seefeldu představila čtveřice Kateřina Razýmová s Petrou Hynčicovou, které absolvovaly klasické úseky, zatímco Petra Nováková se Sandrou Schützovou jely část skatovou. V náročných podmínkách se český tým umístil na 11. místě. „Holky podaly standardní výkon. Takový, jaký jsme očekávali na základě jejich výkonů v předešlých závodech,“ řekl po závodě trenér ženské reprezentace Jan Franc.

Z Čechů se na MS v klasické distanci nejvýše umístil 39. Michal Novák

Klasická distance s intervalovým startem potrápila české závodníky na mistrovství světa v rakouském Seefeldu. Ani mužům se v ní tentokrát nepovedlo prolomit třicítku nejlepších. Nejblíže k ní měl Michal Novák na 39. místě.

Z Češek na MS v distanci nejlepší Razýmová na 37. místě

Mistrovství světa v rakouském Seefeldu pokračovalo po dni volna závodem žen na deset kilometrů klasicky s intervalovým startem. Češkám se na této trati tentokrát nezadařilo. Nejvýše se umístila Kateřina Razýmová na 37. pozici.

Češi na MS v team sprintu promazali

Běžci na lyžích na mistrovství světa v Seefeldu v klasickém team sprintu nepostoupili. Servisnímu týmu se tentokrát nepodařilo trefit správnou mázu na danou podmínku. Nepomohla tomu ani výměna lyží. „Postoupit se dalo, s Péťou nás to mrzí. I přesto díky servisu, udělali nejvíc, co mohli,“ řekla po závodě Janatová.