×
Aktuality
Nové kombinézy? Nejlepší, jaké jsme kdy měli, shodují se reprezentanti

Tak trochu předčasný vánoční dárek dostali čeští běžci na lyžích. Od Světového poháru ve švýcarském Davosu se na vrcholných mezinárodních akcích prohánění ve zbrusu nových reprezentačních kombinézách. České závodníky nyní na trati hledejte v oproti minulosti trochu netradiční barevné kombinaci, ve které dominuje černá.

Janatová s Hynčicovou vybojovaly na SP v team sprintu 9. místo

Celkem tři dvojice českých reprezentantů byly nasazeny do nedělního team sprintu na Světovém poháru v Planici. Probojovat se do finálové rozjížďky zvládla ale jen jedna z nich, a to Kateřina Janatová s Petrou Hynčicovou. V silné konkurenci ostatních národů nakonec dosáhly na 9. pozici.

Na Světovém poháru v Planici čtyři Češi na bodech!

Sprinterský víkend v rámci Světového poháru ve slovinské Planici znamenal pro běžce na lyžích čtyři umístění v TOP 30. Kateřina Janatová a Jan Pechoušek skončili ve sprintu volně shodně na 22. místě, zatímco Ondřej Černý jako nováček na Světovém poháru překvapil skvělou jízdou v kvalifikaci a následně bral 26. pozici. Body si na své konto připsala i Tereza Beranová na 27. příčce.

Zlato na závěr! Petra Nováková se na OPA cupu skvěle naladila na Tour de Ski

Dvě medaile ve třech závodech. Petra Nováková si na OPA cup do St. Ulrichu převezla skvělou formu z předešlých podniků Světového poháru. Na stupně vítězů nevyšplhala pouze ve čtvrtečním sprintu. A to opravdu o ten nejtěsnější kousek, ze čtvrtého místa jí od bronzu dělila jediná setinka sekundy. Chuť si ale dokonale spravila v páteční klasice, kde byla druhá, a především na závěrečné desítce volně, ve které si dojela pro zlato. Závěrečné závody vyšly i juniorům Barboře Havlíčkové a Tomáši Lukešovi, kteří skončili čtvrtí.

Nováková na OPA cupu vybojovala stříbro. Na stupních vítězů mezi juniory i Dufek a Havlíčková

Druhý den na kontinentálním poháru OPA v rakouském St. Ulrichu přinesl českým barvám hned tři medaile. V distančních závodech klasicky vybojovala Petra Nováková stříbro, stejně jako Tomáš Dufek v kategorii juniorů. Mezi juniorkami si pak pro bronz dojela Barbora Havlíčková.

Petra Nováková v úvodním sprintu na OPA cupu kousek od medaile

Čeští běžci na lyžích se postarali o skvělý úvod podniku kontinentálního poháru OPA v rakouském St. Ulrichu. Petra Nováková ve sprintu volnou technikou do poslední chvíle bojovala o medaile, a nakonec bere čtvrté místo. Mezi juniorkami zazářila pátá Barbora Antošová.

Světový pohár i OPA cup, běžci na lyžích vyráží znovu do boje

Reprezentace běžců na lyžích se tentokrát rozdělila do dvou týmů. Jeden odcestoval na pokračování Světového poháru ve slovinské Planici, zatímco ten druhý se vydal směr rakouský St. Ulrich na další podnik evropského kontinentálního poháru OPA. Zde se kromě dospělých představí i kategorie juniorů v čele s Barborou Havlíčkovou.

Za měsíc startuje Světový pohár v Novém Městě na Moravě!

Přesně za měsíc se do Nového Města na Moravě po čtyřech letech vrátí světová elita běžců na lyžích. Vysočina Aréna bude 18. a 19. ledna hostit dva závody Světového poháru. Kompletní česká reprezentace i ty nejzářivější hvězdy současnosti změří síly nejprve v distančním závodě klasicky a poté ve stíhačce volně.

Češi na Světovém poháru opět na bodech! Razýmová v distanci sedmá

S každým závodem českým závodníkům naskakují na konto nové body! O parádu v podobě 7. místa se na Světovém poháru v Davosu postarala Kateřina Razýmová a jen potvrdila, že se sourozenci Novákovými patří mezi současnou světovou špičku. Petra Nováková si po sobotním sprintu polepšila a dosáhla na 12. pozici, Michal Novák se vyšplhal na 18. příčku.

Nováková na parádním čtrnáctém místě, v Davosu bodovali i další dva Češi

Sprint volně na Světovém poháru v Davosu a tři Češi v top 30! Petra Nováková po čtvrtfinálové jízdě obsadila celkovou 14. příčku. „Kdybych zareagovala dřív, myslím, že by to na druhé místo a postup bylo hratelné. To je ale kdyby, i tak musím říct, že jsem spokojená,“ okomentovala svůj výkon Nováková. Body si na své konto zaslouženě připsali i Kateřina Janatová na 23. pozici a Michal Novák na 24. místě.

Zpět do stopy! Běžce na lyžích čeká Světový pohár v Davosu

O víkendu se ve švýcarském Davosu uskuteční další etapa Světového poháru. Český tým se tentokrát představí na tratích sprintu a distance volnou technikou. Do nedělní desítky nastoupí i Kateřina Razýmová, která si v úvodním podniku SP v Ruce nasadila laťku 5. místem a nyní se v Davosu pokusí výsledek zopakovat. „Nemám ráda takové ty výkřiky před závody. Obvykle si moc nevěřím a doufám, že to nebude průšvih,“ připouští obavy z očekávání Razýmová, i přesto se ale do dalšího závodu těší.

Čeští běžci na lyžích potvrzují skvělou formu, dařilo se jim i na úvodním OPA cupu

České barvy byly na Evropském kontinentálním poháru OPA ve slovinské Pokljuce vidět! V sobotním sprintu volně se o to postaraly Tereza Beranová na 5. a Kateřina Janatová na 6. pozici. Janatová pak své umístění ještě vylepšila a v nedělní distanci volně vybojovala 4. příčku. Spolu s ní se do nejlepší desítky probojovala i Sandra Schützová na 8. místě.