×
Aktuality
Jilemnice poprvé hostila LYŽUJ LESY. Před zraky Jeriové-Peckové závodilo téměř 250 dětí

Seriál pro žáky základních škol LYŽUJ LESY se premiérově představil v Jilemnici. Tamní nejstarší lyžařský oddíl na našem území v roli pořadatele připravil pro hojný počet mladých účastníků perfektní podmínky pro obratnostní závod. Ve všesportovním areálu Hraběnka si přijelo zazávodit téměř 250 dětí, které potěšila také přítomnost ambasadorky a legendární závodnice Květy Jeriové-Peckové.

Poslední tituly rozdány! Rypl a Nováková mistry republiky na distanci volně

Mistrovství České republiky v běhu na lyžích dospělých a dorostu uzavřela distance volně s hromadným startem. Poslední tituly tak v Novém Městě na Moravě vybojovali Miroslav Rypl a Petra Nováková.

„Mistr“ Novák vítězem i druhého závodu MČR, distanci dominovala Hynčicová

Distancí klasicky s intervalovým startem pokračovalo Mistrovství České republiky v běhu na lyžích dospělých a dorostu. V Novém Městě na Moravě si svým suverénním výkonem znovu přijel pro vítězství Michal Novák. Po stříbru v pátečním sprintu volně se dočkala prvenství Petra Hynčicová.

Podnik LYŽUJ LESY v Jablonci nad Nisou trhal rekordy

Druhý ročník seriálu náborových závodů LYŽUJ LESY je přesně ve své polovině. Ve třech podnicích a ve třech různých regionech už se do něj zapojilo přes 600 dětí ze základních škol a víceletých gymnázií, což je téměř stejný počet, jako za celý minulý ročník.

Beranová s Novákem ovládli na MČR sprint volně

Mistrovství České republiky v běhu na lyžích dospělých a dorostu zahájil páteční sprint volně. V Novém Městě na Moravě se podařilo obhájit titul z loňského roku Tereza Beranové, mezi muži nenašel přemožitele Michal Novák.

V Novém Městě na Moravě proběhne MČR v běhu na lyžích dospělých a dorostu

Od pátku do neděle se v areálu Vysočina Areny v Novém Městě na Moravě uskuteční mistrovství České republiky v běhu na lyžích dospělých a dorostu. Na startu nebude chybět ani reprezentační tým v čele se stříbrným Michalem Novákem z nedávného mistrovství světa do 23 let.

Ženská štafeta na SP v Ulricehamnu na 10. místě, muži skončili 14.

Světový pohár ve švédském Ulricehamnu zakončily nedělní štafety. České běžkyně na lyžích obsadily 10. pozici, zatímco muži skončili na posledním 14. místě. „I přes to, že výsledek vypadá hrůzně, musí se vzít v potaz, že tu byli zastoupeni pouze ti nejlepší. Závodili jsme s absolutní špičkou, na kterou nám bude ještě nějakou dobu trvat se dotáhnout,“ přiznal Husák.

Nováková na bodech! V Ulricehamnu obsadila 24. místo

Na Světovém poháru ve švédském Ulricehamnu se zadařilo Petře Novákové, která vybojovala 24. pozici. Po táhlých zdravotních komplikacích si tak připisuje první body v této sezoně! „Cítila jsem, že nemám žádnou motivaci závodit. Proto je pro mě tento výsledek hodně důležitý,“ přiznala po závodě Nováková.

Na závěr MS obsadily obě juniorské štafety deváté místo

Shodným devátým místem zakončily mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve finském Lahti obě české štafety. Juniorky nastoupily ve složení Adéla Nováková, Zuzana Holíková, Pavlína Votočková a Barbora Havlíčková, mužské kvarteto tvořili Ondřej Černý, Mike Ophoff, Tomáš Lukeš a Vladimír Kozlovský. „Vždycky máme takový limit, že do osmého místa je výsledek velice dobrý, takhle je jenom dobrý,“ hodnotí trenér juniorské reprezentace Martin Koukal.

Novák v posledním závodě mistrovství světa přišel o hůl, na třicítce klasicky obsadil 11. příčku

Smůlu si ve svém posledním startu na mistrovství světa do 23 let ve finském Lahti vybral český běžec na lyžích Michal Novák. V závodě na třicet kilometrů klasicky přišel o hůl a nakonec obsadil 11. pozici. „I dnes to mohlo být do pátého místa,“ mrzelo Nováka. Patnáctikilometrový úsek zajela nejlépe z českých reprezentantek Kateřina Janatová na 29. příčce.

Závod s hromadným startem nejlépe zvládla osmnáctá Votočková, Havlíčková byla dvacátá

Další mrazivý den na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve finském Lahti, kde teploty padaly až dvacet stupňů pod bod mrazu, měl na programu závody juniorské kategorie klasickou technikou s hromadnými starty. Pro nejlepší výsledek z české výpravy si na patnáctce dojela osmnáctá Pavlína Votočková, Barbora Havlíčková uzavírala elitní dvacítku. Na třicítce byl nejlepší z Čechů Mike Ophoff, jenž skončil devětadvacátý.

Vnitřně jsem věděla, že se to Michalovi povede, říká Petra Nováková

Stříbrný Michal Novák získal pro český běh na lyžích medaili na mistrovství světa do 23 let po třech letech. Víte, komu se to tehdy povedlo? Jeho starší sestře Petře, která v roce 2016 vybojovala v rumunském Rašnově bronz na trati 10 kilometrů klasicky.