×
Aktuality
Pád ve čtvrtfinále mrzí, ale i tak jsem s premiérou na MS spokojená, říká Tereza Beranová

Při svém vůbec prvním startu na mistrovství světa v kariéře se jí podařilo jako jediné z českých zástupců postoupit z kvalifikace. Cestu závodem ukončil Tereze Beranové až pád ve čtvrtfinále. „Hodně to mrzí, ale jsem šťastná, že jsem tady mohla startovat a devětadvacáté místo beru,“ řekla česká reprezentantka.

Beranová na MS po pádu ve sprintu obsadila 29. místo

Běžci na lyžích se na mistrovství světa v rakouském Seefeldu představili v úvodním sprintu volně. Ze sedmi nasazených reprezentantů postoupila z kvalifikace jen Tereza Beranová. Ta se ve čtvrtfinále nevyhnula pádu a skončila na 29. pozici.

Běžci na lyžích odjeli do Toblachu na závěrečnou přípravu před MS

Závěrečnou přípravu před mistrovstvím světa v rakouském Seefeldu absolvuje reprezentace běžců na lyžích v italském Toblachu. Kemp primárně zaměřený na ladění formy bude probíhat do 18. února. Poté se celý tým přemístí do dějiště mistrovství, které bude zahájeno o tři dny později.

Závodníci na EYOF předčili naše očekávání, je spokojený trenér Pavlásek

Čeští běžci na lyžích uzavřeli své účinkování na Evropském olympijském festivalu mládeže. Jako poslední byla v Sarajevu na programu smíšená štafeta, ve které Česká republika obsadila jedenáctou příčku. „Závodníci tady předčili naše očekávání,“ hodnotil celkové vystoupení svých svěřenců na EYOF trenér Zbyněk Pavlásek.

Seriál LYŽUJ LESY přilákal do Nového Města na Moravě více než 200 malých závodníků

Druhý ročník seriálu náborových běžeckých závodů LYŽUJ LESY se chýlí ke svému konci. Jeho předposlední podnik napsali žáci základních škol v úterý 12. února v Novém Městě na Moravě. Navzdory nepřízni počasí se pátého závodu seriálu ve Vysočina Aréně zúčastnilo více než 200 dětí. „Těší mě, kolik malých nadšenců se rozhodlo zajet si tak hezký závod,“ řekl ambasador akce a bývalý reprezentant Jiří Ročárek.

Poslední rozloučení s Láďou Pavlatou se koná ve čtvrtek 14.2.2019

Poslední rozloučení s Vladimírem Pavlatou, který zemřel dne 8.2.2019 po těžké nemoci, se koná ve čtvrtek dne 14. 2. 2019 ve 14,00 hodin v obřadní síni na místním hřbitově v Jablonci nad Nisou.

Vacek byl hned první den na EYOF kousek od medaile. Dařilo se i dalším běžcům

Česká výprava byla na Evropském olympijském festivalu mládeže (EYOF) v Sarajevu hned první závodní den kousek od medaile. O nejlepší výsledek se postaral běžec na lyžích Mathias Vacek, který skončil v úvodní klasické desítce čtvrtý. Do TOP 20 byli navíc i další dva Češi Jolanta Byrtus a Benjamin Vrbovský, kteří shodně brali šestnáctou pozici.

Češi v team sprintu na SP v Lahti neuspěli

Světový pohár ve finském Lahti zakončil team sprint klasicky. Čeští zástupci Kateřina Janatová a Tereza Beranová obsadily 17. příčku, zatímco Luděk Šeller a Miroslav Rypl skončili na 21. místě. V náročných podmínkách se tentokrát servisnímu týmu nepovedlo připravit úplně vhodnou mázu. „Co se týče odrazu, tam jsme problém neměli a lyže stoupali dobře, ve sjezdech to ale ideální nebylo,“ řekl šéf servisního týmu Martin Blaschke.

Český den na OPA Cupu v Planici! Havlíčková zlatá, Kozlovský bronzový

Čeští junioři se blýskli na Evropském poháru OPA ve slovinské Planici. Závěrečné závody volným stylem s hromadným startem vynesly České republice hned dvoje stupně vítězů. Barbora Havlíčková si dojela pro páté vítězství sezony, Vladimír Kozlovský vybojoval bronz a spolu s ním také svůj nejlepší dosavadní výsledek v rámci seriálu OPA. „Myslím, že výsledky hovoří za vše. Je to paráda, budeme odjíždět spokojení,“ říká trenér juniorské reprezentace Martin Koukal.

Zemřel reprezentační trenér běhu na lyžích Vladimír Pavlata

Oznamujeme s lítostí, že dne 8. 2. 2019 zemřel po těžké nemoci ve věku nedožitých 69 let dlouholetý reprezentační trenér a šéftrenér A týmu běhu na lyžích pan Vladimír Pavlata. Čest jeho památce.

Češi na SP v Lahti nepostoupili ve sprintu z kvalifikace

Finské Lahti hostí další zastávku Světového poháru. V prvním závodu sprintu volně si nejlépe vedla Petra Nováková na 32. pozici. „Jsem především ráda, že je mé zdraví čím dám lepší. Mám i větší motivaci a chuť závodit. Na tom primárně vidím to pozitivní,“ řekla po závodě Nováková.

Barbora Havlíčková na OPA Cupu v Planici vybojovala bronz

Barbora Havlíčková slaví další stupně vítězů v Evropském poháru OPA! Česká juniorka na podniku seriálu běžeckého lyžování ve slovinské Planici vybojovala třetí místo v závodě na 5 kilometrů klasicky.