×
Aktuality
ČEZ Jizerská 50 je poprvé v historii světovým závodem roku v rámci seriálu Visma Ski Classics

Tohle se povedlo! Slunce, dostatek sněhu, ideální povětrnostní podmínky, rekordní účast hobíků a na startu všichni ze světové elity vč. dvojnásobné olympijského vítěze Pettera Northuga. 53. ČEZ Jizerská 50 se zaryla hluboko do paměti všech účastníků již v únoru, nyní se také nesmazatelně zapsala do historie světového běhu na lyžích, když vyhrála v rámci seriálu Visma Ski Classics závod roku.

LYŽUJ LESY má za sebou třetí ročník. Startovalo v něm více než tisíc dětí

Seriál náborových závodů LYŽUJ LESY má za sebou svůj třetí ročník. I přes nepříznivé podmínky se v sezoně podařilo uspořádat pět ze šesti závodů, na něž si našlo cestu dohromady 1031 dětí ze základních škol a víceletých gymnázií. „Vnímáme, že je o seriál mezi malými závodníky stále větší zájem. Nabízet jim sportovat touto zábavnou formou, určitě dává smysl,“ hodnotí hlavní koordinátor projektu Tomáš Zaňka.

Razýmová po sezoně snů: Úspěchy mi vyrazily dech. Na něco takového jsem nebyla připravená

Tuhle zimu si sama nedokázala vysnít ani v těch nejrůžovějších nočních scénářích. Kateřina Razýmová se během ní katapultovala mezi nejužší mezinárodní špičku. Ve Světovém poháru šokovala hned v prvním distančním závodě sezony pátým místem a velmi vysoký standard si udržela během celého ročníku. I přesto, že jí program několikrát značně narušila nemoc. „Myslím, že teď už soupeřky ví, že jsem a kdo jsem,“ smála se v rozhovoru česká kometa běžeckého lyžování.

Seriál LYŽUJ LESY pokračoval dalšími dvěma zastávkami ve Vimperku a na Benecku

Třetí ročník LYŽUJ LESY má za sebou další dvě zastávky. Seriál náborových závodů v běžeckém lyžování pro děti základních škol zavítal během necelého týdne nejprve do Vimperka a poté na Benecko. Tam vzhledem k mimořádnému nařízení státu a rozhodnutí Svazu lyžařů ČR o zrušení všech závodů celý letošní ročník také s největší pravděpodobností skončil.

Přihlaste se do Klubu nového lesa a podílejte se na obnově přírody

Chcete pomoci sázet lesy nové generace a podílet se na obnově naší přírody? Během jara k tomu máte možnost na více než dvou stech místech po celé republice. Státní podnik Lesy České republiky na podzim připravuje stejné množství příležitostí, takže v průběhu letošního roku pro veřejnost zorganizuje nejméně 400 akcí Sázíme lesy nové generace.

Na padesátce klasicky nejlépe z Čechů Novák na 31. pozici, Knop dosáhl v prvním kole na bonusové body

Víkend Světového poháru v norském Oslu uzavřel závod na padesát kilometrů klasicky s hromadným startem. Z Čechů se nejvýše umístil Michal Novák na 31. pozici, Adam Fellner vybojoval 42. místo a Petr Knop skončil hned o příčku za ním na 43. pozici. V prvním kole se však Knopovi podařilo udržet na čelních pozicích a ukořistit bonusové body.

Razýmová na Světovém poháru v klasické distanci čtyřiadvacátá

Závod žen na třicet kilometrů klasicky s hromadným startem uvedl další víkend Světového poháru v Oslu. Na trati byla k vidění pouze jedna česká zástupkyně Kateřina Razýmová, jež projela cílem na 24. pozici.

Smíšená štafeta obsadila na závěr MSJ a U23 třinácté místo

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let 2020 je minulostí. V posledním závodě běžeckého programu, který obstaraly smíšené štafety na 4x5 kilometrů kategorie U23, obsadili čeští reprezentanti třinácté místo.

Světový pohár v Holmenkollenu bude bez diváků

Víkendový festival Světových pohárů v Holmenkollenu bude bez divácké kulisy. K rozhodnutí došlo kvůli obavám z šíření nového typu koronaviru. Běžci na lyžích se tak budou muset obejít bez podpory fanoušků při sobotní třicítce žen klasickou technikou s hromadným startem, muže pak v neděli čeká porce padesáti kilometrů.

Junioři ve štafetách na MSJ dojeli devátí, juniorky jedenácté

Poslední den kategorie juniorů na světovém šampionátu v německém Oberwiesenthalu patřil štafetám. Kvarteto Tomáš Dufek, Šimon Pavlásek, Jakub Švejda a Tomáš Lukeš si v závodě na 4x5 km dojela pro devátou příčku, čtveřice Barbora Antošová, Barbora Havlíčková, Jolanta Byrtus a Adéla Nováková skončila na 4x3,3 km jedenáctá.

Janatová bere na MS U23 sedmnácté místo, Kalivoda s Kozlovským těsně za dvacítkou

Kateřina Janatová si na mistrovství světa do 23 let v německém Oberwiesenthalu dojela pro svůj druhý nejlepší výsledek. V závodě na patnáct kilometrů volně s hromadným startem obsadila dvaadvacetiletá česká reprezentantka sedmnáctou příčku. Na třicítce mužů těžili Tomáš Kalivoda a Vladimír Kozlovský ze vzájemné spolupráce a dojeli na 21. a 23. místě.

Tomáš Lukeš se na MSJ blýskl jedenáctým místem na třicítce volně s hromadným startem

Tomáš Lukeš se na mistrovství světa blýskl jedenáctým místem v závodě na 30 kilometrů volně s hromadným startem. Na šampionátu tak zopakoval výsledek z úvodního sprintu a dorovnal své dosavadní kariérní maximum. Na patnáctce juniorek byla z českých závodnic nejvýše Barbora Havlíčková, která brala 29. pozici.