×
Životní výsledky v SP pro české reprezentantky Kateřinu Pauláthovou a Pavlu Klicnarovou

Životní výsledky v SP pro české reprezentantky Kateřinu Pauláthovou a Pavlu Klicnarovou

26.02.2017

Výborný den pro české sjezdové lyžování. V druhé alpské kombinaci ve švýcarské Crans Montaně bodovaly dvě závodnice. Kateřina Pauláthová skončila 20. a jedná se o její kariérní maximum a Pavla Klicnarová na 26. místě dosáhla na první svěťákové body v kariéře, gratulujeme! Hlasy českých reprezetnantek přinášíme níže.

Závody se jely za extra teplého počasí a tomu bohužel odpovídala i kvalita trati v prvním kole, tedy v super-G. Dlouhé lyže opět v měkkém sněhu závodnicím hodně ujížděly a četné výpadky a pády dokonale startovní pole prosely. A tak po prvním kole bylo jasné, že všichni, kteří dokončí kolo druhé, budou bodovat, protože super-G dojelo jen 30 závodnic. Pozitivní bylo, že obě české reprezentantky trať zvládly a patřila jim 28. příčka v případě Pauláthové a 29. příčka Klicnarové, ztráty hratelných 3,65 s a 4,01 s. Na trať slalomu tedy vyjely jako druhé a třetí, když tedy byla v perfektním stavu. Bez stresu to ale nebylo, neboť pro body je potřeba mít časový odstup do osmi procent za vítězkou, což znamenalo, že jen jízda na jistotu nemusí proti slalomovým fenoménkám typu Shiffrinové stačit.

„Chtěla jsem závodit. První část docela ušla, zajela jsem desátý mezičas, ale pak jsem tu jízdu přece jen malinko zklidnila. Hodně bodů bylo blízko a nechtěla jsem je ztratit zbytečnou chybou. Dvacáté místo je fantastické,“ řekla v cíli Kateřina. „Už MS v obřáku (pozn. 29. místo) mi zvedlo sebevědomí a vrátilo jistotu, kterou jsem v Ga-Pa po pádu ve sjezdu ztratila. Docela mě ten pád zastavil, do Crans Montany jsem neměla vyjetou ani reprezentaci na příští sezónu,“ líčí obřáková specialistka, kterou ‚zachraňuje‘ už druhou sezónu alpská kombinace. Tentokrát ji tato disciplína dokonce poslala na Olympijské hry v následující sezóně. „Je to super, teď bude ještě do konce sezóny sjet jeden obřákový výsledek a slalom.“ nastiňuje plány, v nichž nechybí finále Evropského poháru v italském Innichenu a řada FIS závodů včetně MČR na závěr sezóny. „Ve hře byly ještě závody na Sibiři, kde se dají vyjet body, ale vyřízení víz trvá tři týdny a to už nestíhám,“ uzavírá Kateřina.

Pavla si životní body hodně užívá. Přitom starty ve Světovém poháru v Crans Montaně byly tak trochu i náhoda, podle jejích slov. „Týden předtím to vypadalo, že se mnou trenér nebude moct jet a vymýšleli jsme, jak to udělat jinak. V řešení bylo jet závody Evropského poháru v Sarntalu, které se překrývaly s Crans Montanou, nakonec padlo rozhodnutí pro Svěťák v Crans Montaně.“ To se ukázalo jako šťastné, byť podmínky byly hraniční. „Pro nás s vyššími čísly byla trať sice hladká, ale lyže dlouhé 210 cm v tom měkkém těžkém sněhu ve vysoké rychlosti při zatížení v oblouku ujížděly, chtělo to při průjezdu oblouku udržet vysokou trpělivost. Proto bylo tolik pádů a závodnic, které nezvládly trať projet.“

Z prvních dvou závodů byla Pavla trochu zklamaná, když byla v první alpské kombinaci 31. a v super-G nedojela. Nedělní výsledek byl pro ni ale velkou náplastí a zadostiučiněním za celou sportovní kariéru. „Byl to sen bodovat ve Světovém poháru a 26. místo je fakt nádhera. Já se ráda raduju z maličkostí a tak si užívám ty vnitřní pocity, které se uvnitř mě odehrávají. Je to krásná odměna pro mě s trenérem za tu všechnu píli, vytrvalost a oddanost pro lyžování, která se za těmi roky skrývá. Těší mě strašně moc i radost rodičů, kteří jsou od malička mojí největší podporou a umožňují mi dělat to, co mě baví,“ říkala šťastně.

(EK)

Výsledky druhé alpské kombinace SP v Crans Montaně najdete zde.

Photo: CzechSki/ZoomAgence, archiv P.Klicnarová

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři