×
Zajede Šárka Strachová další bedny v SP a budou bodovat i další Češky?

Zajede Šárka Strachová další bedny v SP a budou bodovat i další Češky?

11.01.2016

Odpověď se dozvíme už zítra večer ve Flachau, kde se koná šestý podnik letošního Světového poháru ve slalomu. Tři – to je počet závodnic, které nás budou ve večerním slalomu reprezentovat.

Šárka Strachová vyrazí na trať nočního slalomu se startovním číslem 4. „Flachau je krásný závod s velmi hezkou atmosférou. Je to v Rakousku a samozřejmě Rakušané milují lyžování takže i na tom dámském závodu je úžasná atmosféra. Pro nás je to zpestření, je to večer. Nemůžu říct, jestli mám radši ranní nebo večerní závod. Určitě se těším, doufám, že bude kvalitní trať a že bude kvalitní závod. Znovu se pokusím udělat maximum a uvidíme, co se stane,“ říká Šárka.

Martina Dubovská startuje s číslem 42, body z Číny už jí konečně platí a bude se snažit dobrého čísla využít beze zbytku. „Mám super číslo, hodně se těším. Formy je, snad už to vyjde,“ vyhlíží zítřejší závod a body v něm. Dnes trénovala slalom na Reiteralmu a měla nepříjemný pád, jehož záznam můžete nejít zde. „Ten pád moc hezký nebyl. Narazila jsem na hlavu a záda, takže mám natáhnuté svaly na krku, ale snad to bude dobré. Na závod se těším moc“, uzavírá Martina.

Gabriela Capová bude útočit ze zadních pozic. Po bodovaném umístění ve slalomu Evropského poháru v Zinalu z minulého týdne se cítí dobře a chce podat dobrý výkon i zítra ve Flachau. "Forma má stoupající tendenci, tak snad se bude pořád zlepšovat. Kopec se mi líbí a mám ráda i večerní závody, takže se těším. Mým cílem je zajet dobrou jízdu a přiblížit se třicítce," hlásí Gábina.

Kateřina Pauláthová zítra odlétá na téměř dva týdny do Jižní Koreje na závody FEC. Ad jedna pojistit si obřákové body na příští sezónu, ad dvě zlepšit body slalomové. V posledních dnech proto pilně trénovala v italském středisku Pfelders. V Koreji ji čekají dva obří slalomy a pět slalomů. Znamená to, že o víkendu vynechá SP přeložený z Ofterschwangu do Flachau a následně ji uvidíme až ve Světovém poháru v Mariboru na konci ledna. Tam by měla předběžně startovat jak v obřím slalomu, tak ve slalomu.

Specialistka na rychlostní disciplíny Klára Křížová zůstala v Zauchensee, kde odjedu Evropské poháry. V dnešním prvním měřeném tréninku obsadila šesté místo.

V EP v Zauchensee startuje také Ester Ledecká, která těmito závody vstoupí v letošní sezóně poprvé do hry špičkových soutěží ve sjezdovém lyžování. Také jí se prvním měřeném tréninku vedlo znamenitě. Se startovním číslem 58 zajela 12. nejrychlejší čas.   

Včera v SP mužů v Adelbodenu Kryštof Krýzl skončil v nepříznivém počasí a podmínkách pětatřicátý a druhé kolo mu o pět míst uniklo. Na rozbité trati ale předvedl parádní jízdu. Prohlídnout si ji můžete zde. „Jízda to byla dobrá, všichni mě chválili, zezadu mě nikdo nepředjel. Bohužel se trať kolem třicítky začala propadat a i Dani (trenér) říkal, že pak už to bylo s každým číslem znát. Právě teď řešíme další program. Přemýšlíme, zda nevynechat SP ve Wengenu a místo něho jet EP v Zell am See. Měl bych v EP lepší startovní číslo a třeba zlepšil FIS body. Zrovna dnes by to bylo s nižším číslem mnohem jednodušší. Já se ale do té třicítky prokoušu,“ je odhodlaný Kitan.

Výsledky prvního kola slalomu SP v Adelbodenu najdete zde.

Zítřejší slalom SP žen ve Flachau startuje v 17.45, druhé kolo ve 20.45hod. Závod přenáší v přímém přenosu Česká televize a Eurosport.

(EK)

 

Photo: CzechSki/ZoomAgencePartner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska