×
Vysokohorské soustředění juniorské reprezentace alpských lyžařů

Vysokohorské soustředění juniorské reprezentace alpských lyžařů

12.08.2019

Členové juniorské reprezentace v alpském lyžování se v termínu od 3. do 9. srpna sešli na italském ledovci Passo Stelvio. Tento průsmyk ležící ve výšce 2754 m.n.m je velmi známou cyklistickou destinací na pomezí Itálie a Švýcarska. Kvůli teplému počasí a nutnosti být ráno na sjezdovce co nejdříve bylo zvoleno ubytování ještě výše, a to v hotelu Livrio ve výšce 3174 m.n.m. přímo u lyžařských vleků ledovcového střediska.

Soustředění se zúčastnili juniorky Linda Trejbalová, Celine Sommerová, Klára Gašparíková, Klára Pospíšilová a junioři Štěpán Kroupa, David Kubeš, Adam Klíma, Jan Koula a Ondřej Surkoš. „Přesun do hotelu Livrio je organizačně poměrně náročný, protože veškerý materiál jako lyže, servis, vybavení pro lyžařský i kondiční trénink se musí do 16:30 nastěhovat do kabinové lanovky a ještě s jedním přestupem odvézt nahoru do hotelu,“ říká šéftrenér juniorů Jan Fiedler.

Ubytování v takovéto výšce má podle něj své velké výhody, ale také úskalí. „Výhodou je, že jste první na sjezdovce a máte nejlepší možnou pistu na trénink, protože majitel hotelu Umberto Capitani je zároveň majitel lyžařských vleků a při přidělování tréninkových tratí velmi zohledňuje, kde který tým bydlí. Úskalím je především velká nadmořská výška, horší kvalita spánku a regenerace. Naši reprezentanti byli vybaveni užitečnými radami od výživového specialisty Mudr. Tomáše Soukupa, které zahrnovaly, jak úpravu jídelníčku, tak suplementaci potravinových doplňků,“ popisuje Fiedler.

Vysoké nadmořské výšce musel být také přizpůsoben denní program. Český tým se snažil maximálně využít vynikajících lyžařských podmínek, a proto se odpolední kondiční trénink skládal „jen“ z vyšlapání na rotopedech a kompenzačního cvičení s fyzioterapeutkou Bárou Hegmonovou. Do tréninkového procesu se už zapojila i nová posila trenérského štábu juniorské reprezentace, zkušený slovenský trenér Vlado Kovár, který začínal jako servisman a asistent v týmu Veroniky Zuzulové a mimo jiné působil několik let jako hlavní trenér polské mužské reprezentace. Jeho příchod hodnotí velmi pozitivně jak ostatní trenéři, tak samotní závodníci. „Do tréninku našich mladých reprezentantů se vrhl s chutí a obrovskou energií a hned po prvních dnech byly znát pokroky,“ pochvaluje si Fiedler.

Nový poolový partner úseku alpských disciplín - společnost Level - vybavila juniorské reprezentanty rukavicemi, které závodníci mohli poprvé vyzkoušet právě na soustředění na Passo Stelvio. Všem sedli objednané velikosti, a pohodlně tak mohli otestovat kvalitu rukavic, které používá velké procento závodníků Světového poháru. Juniorští reprezentanti tímto děkují firmě N Distribution s.r.o., která je dodavatelem rukavic Level pro ČR, a těší se na další spolupráci.

„Celkově hodnotíme soustředění jako nadmíru vydařené po všech stránkách a vyhlížíme další program, který je ještě v srpnu velmi nabitý: v termínu 15.-20.8. kondiční kemp v Šumperku a na samotný závěr prázdnin v termínu 27.-31.8. slalomové soustředění v hale Wittenburg,“ říká šeftrenér juniorů.

JF, TH

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři