×
Vydařené soustředění alpských lyžařů národního týmu mužů a juniorů v Saas-Fee

Vydařené soustředění alpských lyžařů národního týmu mužů a juniorů v Saas-Fee

17.08.2018

Trochu nečekaně povedené soustředění proběhlo v termínu 10.-16.8. 2018 ve švýcarském Saas-Fee. Nečekaně proto, že v celé Evropě vládla extrémní tepla a ani nadmořská výška 3500 m n.m. nezaručuje v takových podmínkách ideální lyžařský povrch.

Původní termín odjezdu byl dvakrát odložen a ukázalo se, že to byl velmi dobrý tah, protože ve dnech, kdy naše výprava čekala doma, bylo lyžařské středisko kvůli teplu více zavřené než otevřené.

Soustředění se zúčastnila téměř kompletní sestava RDA v čele se šestnáctým mužem z olympijských her v alpské kombinaci Ondřejem Berndtem a dlouhodobě úspěšným závodníkem v SP Kryštofem Krýzlem, který se na sníh postavil poprvé po plastice předního zkříženého vazu v pravém koleně. Dalším členem dospěláckého áčka byl Jan Zabystřan, čtrnáctý z letošního MSJ v super-G. Jediný chybějící mužský reprezentant byl Filip Forejtek, který se už chystal na odlet za studiem do USA. Reprezentační B tým byl zastoupen Adamem Kotzmanem a Martinem Štěpánem. RD juniorů bylo ve složení Tomáš Klinský, Jan Rechtenberg, Adam Linhart, Adam Klíma, František Přikryl a Jan Koula. K soustředění se přidala členka juniorské reprezentace Elese Sommerová a přítelkyně Ondřeje Berndta Tereza Nová.

„Jeli jsme do velmi nejistých podmínek a nakonec jsme odlyžovali šest  kvalitních dnů vkuse, což se v Saas-Fee rovná malému zázraku. Trénovali jsme ve dvou skupinách na dvou rezervovaných tratích, kdy starší skupina složená z reprezentantů RDA a RDB jezdila tři dny obří slalom a tři dny slalom. Juniorský tým čtyři dny obří slalom a dva dny slalom,“ říká juniorský reprezentační šéftrenér Jan Fiedler a doplňuje: „Odpolední kondiční tréninky vhodně připravoval svazový kondiční trenér František Andrle, který kladl důraz především na kompenzační cvičení a funkční zapojení celého těla. Jelikož městečko Saas-Fee leží ve výšce 1800 m n.m., musí se kondiční tréninky nastavovat v rozumné intenzitě, aby závodníci měli dostatek sil na lyžařský trénink. Fyzioterapeutka Nikola Klinská se podílela na kondičních trénincích závěrečným strečinkem, ale její hlavní prací bylo, jako obvykle, spravovat drobné bolístky našich reprezentantů.“ 

Soustředění se povedlo a reprezentační družstvo juniorů se má v plánu během následujících týdnů do Saas-Fee ještě dvakrát vrátit.

(EK ve spolupráci s JF)

Photos: CzechSki

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska