×
Ve slalomu na MČR vedou po 1. kole Kryštof Krýzl a Martina Dubovská

Ve slalomu na MČR vedou po 1. kole Kryštof Krýzl a Martina Dubovská

03.04.2016

První kolo slalomu na MČR ve Špindlerově Mlýně na Černé sjezdovce mají za sebou muži i ženy. Vedení se ujali Kryštof Krýzl a Martina Dubovská.

„Ráno jsem s lyžováním docela bojoval. Měl jsem pocit, že mi to vůbec nezatáčí, že neumím lyžovat. Naštěstí to v závodě bylo OK a jsem rád, že lyžovat umím,“ říká s úsměvem na rtech nejrychlejší muž prvního kola.

Druhý nejrychlejší čas z Čechů, třetí celkově zajel Berndt. „nenapálil jsem to úplně, aby mě to někde neposlalo mimo a nevypadl jsem, ta trať byla totiž dost rychlá.“

Velký boj o bronzovou medaili svedou zatím třetí Daniel Paulus se čtvrtým Honzou Zabystřanem. Oba dva závodníky totiž dělí pouhých čtrnáct setin.

Ženy dnes startovaly svůj závod jako druhé v pořadí. „Trať už stihla do té doby docela odměknout,“ shodovaly se v cíli nejlepší české reprezentantky. Vedení se v prvním kole ujala Martina Dubovská s náskokem 0,42 s před duem na děleném druhém místě Kateřina Pauláthová a Gabriela Capová. „Nebylo úplně jednoduché udržet na rovině rychlost v té měkčí trati, nejelo se mi dobře,“ říkala Gábina Capová a Kateřina Pauláthová dodala „Měla jsem pocit, že je to hrozně dlouhé, je poznat, že už je konec sezóny. Navíc jsem na konci velkého hangu byla pozdě a celou rovinu podjížděla. Ale zase jsem si dávala pozor, abych dole před cílem neudělala chybu a nelehla,“ připomněla včerejšek Kateřina.

 Druhé kolo začíná pro muže ve 12.15, ženy jedou následovně. 

(EK)Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska