×
Ve sjezdu SP v La Thuile dnes bodují Ester Ledecká a Klára Křížová. Holky, gratulujeme!

Ve sjezdu SP v La Thuile dnes bodují Ester Ledecká a Klára Křížová. Holky, gratulujeme!

20.02.2016

Do nedávna byla schopna ve sjezdu SP bodovat pouze Klára Křížová, před několika týdny však do SP vlétla Ester Ledecká a dnes, poprvé za samostatné existence ČR, bodovaly obě dvě sjezdařky v jednom závodě. Ester na 23. a Klára na 30. místě.

Supertalent Ester Ledecká září dál. V dnešním sjezdu, který měl kvůli větru snížený start, zajela nejlepší výsledek kariéry, když o jednu příčku vylepšila své premiérové umístění v SP z konce ledna. „Sjezd byl hrozně pěkný. Ten snížený start mi trochu pomohl, na trati se mi pocitově líbilo.“ Ester uvažovala, že do dnešního závodu ani nenastoupí. „Trochu bojuju s únavou z náročného programu. Mám vysoké startovní číslo, trať je potom hodně rozbitá a navíc dnes bylo blbě vidět pod nohy. Také nejsem úplně fit, tak jsme chtěli snížit riziko na minimum. Já jsem se ale nakonec rozhodla, že pojedu. Chtěla jsem si tu trať vyzkoušet a nabrat zase nějaké zkušenosti.“ S trenérem byli domluveni, že když se nebude cítil, může vyjet z trati. „ Ale od začátku mi to sedlo, měla jsem mnohem lepší pocit než včera a nakonec se mi povedlo parádní 23. místo.  

Klára Křížová boduje v této sezóně rovněž potřetí. „Sjezdovka se mi moc líbí, mám ráda takové těžké tratě. S dneškem jsem spokojená hlavně s úseky, kde jsem jezdila časy okolo 16. – 20. místa, ale v jedné části tratě jsem udělala chybu, která mě stála toto umístění, takže jsem ráda, že z toho byl bod, ze kterého se zase můžu odrazit dál,“ říká Klára a myšlenkami je nejen u zítřka, ale už pomalu spřádá plány, co vylepšit do další sezóny. „Cítím, že jdeme dobrým směrem co se týče techniky, teď potřebuji ještě pořádně zapracovat na kondičce přes léto a bude to super,“ uzavírá Klára.

Program SP v La Thuile vyvrcholí zítra závodem super-G a obě dnes úspěšné české aktérky budou u toho. Startovat budou hned za sebou. Klára křížová se startovním číslem 44, Ester Ledecká s 45. Závod začíná v 11.15 a vysílá ho Eurosport.

Výsledky dnešního sjezdu najdete zde.

(EK)

 

Photo: CzechSki/ZoomAgencePartner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska