×
Světový pohár Wengen: Premiérové body pro Jana Zabystřana!

Světový pohár Wengen: Premiérové body pro Jana Zabystřana!

18.01.2019

Věkem ještě junior Jan Zabystřan poprvé v kariéře boduje ve Světovém poháru! V alpské kombinaci v proslulém Wengenu získal čtyři body za 27. místo. Gratulujeme. Ondřej Berndt po dvou bodovaných umístěních z předchozích dvou let letos skončil čtyřiatřicátý.

Počasí i letos při wengenské alpské kombinaci způsobilo změnu původního plánu a opět se jel napřed slalom a posléze sjezd.

Mladý český reprezentant Jan Zabystřan zajel slalom fantasticky a patřilo mu po něm dvanácté místo. „Slalom je disciplína, která mi vyhovuje víc než sjezd, ale necítil jsem se v něm zase tak dobře, že bych mohl být dvanáctý. To bylo pro mě překvapení a super výsledek,“ říká mladý český reprezentant.

Ve druhém kole - sjezdu - tak Zaby vyrazil na náročnou trať jako osmnáctý. „Ve sjezdu jsem to chtěl uválet tak, abych celkově zajel dobrý výsledek. Ten wengenský sjezd je tvrdý a těžký a na dlouhých rovinkách tady trochu dostávám. Dnes jsem měl nahoře i trochu mlhu, ale to nevadilo, i tak jsem spokojený. Proti tréninkům se mi povedlo i docela dobře projet Kernen S a v cíli jsem byl rád, že se mi podařilo ve sjezdu několik kluků předjet. Po slalomu jsem si strašně přál, aby mě - když přijedu do cíle sjezdu - předjelo co nejméně lidí a abych také nějaké předjel já. A čtyři jsem dal, tak jsem byl rád,“ usmívá se Zaby.

A jaký je to pocit poprvé v kariéře bodovat? „Parádní. Doufám, že mě to nakopne i pro další disciplíny, myslím teď technické. A hodně jsem si užil nejen první svěťákové body, ale také můj první let v životě vrtulníkem, takže to celé dnes byla úplně paráda,“ má radost Honza.

Ve světě alpského lyžování bývá let vrtulníkem spojen s méně příjemnými věcmi, zpravidla s transportem zraněných ze svahu. Pouze na SP ve Wengenu, když pořadatelé zamění kvůli nešvarům počasí pořadí disciplín, se závodníci mezi slalomem a sjezdem přesouvají helikoptérou, aby se logisticky náročný závod vůbec stihl odjet.

Druhý český reprezentant na startu wengenské alpské kombinace Ondřej Berndt letos po dvou letech zůstal za bodovaným umístěním. V prvním kole, v oblíbeném slalomu, bohužel dvakrát hodně chyboval a nabral ztrátu, se kterou už ve sjezdu nemohl udělat tolik, aby si na body sáhl. 

K zítřejšímu klasickému Lauberhornu nastoupí Tomáš Klinský. 

Výsledky alpské kombinace ve Wengenu najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgenceToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři