×
Stupně vítězů na kontinentálním poháru v Austrálii pro Kryštofa Krýzla

Stupně vítězů na kontinentálním poháru v Austrálii pro Kryštofa Krýzla

22.08.2017

Český reprezentant v alpském lyžování Kryštof Krýzl se přesunul z Nového Zélandu, kde trénoval a jezdil závody kategorie FIS, do Austrálie k první sérii Australsko-novozélandského kontinentálního poháru (ANC). První obří slalom nedokončil, v druhém se už prosadil na stupně vítězů – skončil 3. a zajel absolutně nejrychlejší čas druhého kola. Gratulace.

Do druhého obřího slalomu nastupoval až se startovním číslem 32, příčinou byl nedokončený závod, jelikož první třicítka byla nasazená na základě pohárových bodů vyjetých právě v prvním, Kitanem nedokončeným, obřákem. Po prvním kole mu patřil na měkčí trati 25. čas, v druhém kole ale dokonale využil dobrého startovního čísla a soupeřům nedal šanci. Jako jediný stlačil čas pod jednu minutu a druhý nejrychlejší v druhém kole Němec Linus Strasser zaostal za Krýzlem o šest desetin. Své vůbec první bodny v ANC výstižně komentoval na sociálních sítích: "Byl to velký boj se startovním číslem 32." Třetí místo v konečném pořadí, za Rakušanem Danielem Maierem a Slovákem Andreasem Žampou, je výborným příslibem pro další sérii obřích slalomů ANC na N. Zélandě. To už totiž Kitan bude startovat v elitní patnáctce. Nyní ho ještě v australském Thredbo čekají dva slalomy ANC.

S přesunem z N. Zélandu do Austrálie se pojí jedna historka. Tu vylíčil Aleš Krýzl. „Na letišti kluci zjistili, že nemají víza do Austrálie. Tak mě v noci našeho času kontaktovali, abych to zkusil zařídit, jinak že nikam nepoletí. Telefonoval jsem na australskou ambasádu v Praze a snažil se dát vše do pořádku. Nakonec se to povedlo opravdu na poslední chvíli. Kitanovi poslali elektronicky vízum asi dvacet minut před startem letadla a Svaťovi Kovářovi jen pár minut před odletem. Mělo to ale i jednu pozitivní věc, v tom zmatku jim neúčtovali nadváhu zavazadel,“ uzavírá nyní už s úsměvem Aleš Krýzl.

Výsledky obřího slalomu ANC najdete zde.

(EK)

Photo: archiv K.Krýzl a WRA

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři