×
Alpské disciplíny
Ester Ledecká v Zauchensee: Po nejrychlejším tréninku body nepřišly

16.01.2017

Turbulentní týden zažily závodnice v Zauchensee. Nakonec se po všech odkladech a zrušených závodech odjel jediný sjezd. Česká reprezentantka Ester Ledecká v něm obsadila 36. místo. V tréninku dokázala ale všechny porazit. Pavla Klicnarová při svém prvním sjezdu SP a třetím SP v kariéře skončila padesátá a nechala za sebou ještě další závodnice.

Životní body Ondřeje Berndta ve Wengenu, Kryštof Krýzl pětadvacátý

13.01.2017

Parádní den českých mužů. V alpské kombinaci ve Wengenu bodovali dva. Pro životní body a nejlepší výsledek kariéry si povedeným sjezdem na zkrácené trati dojel český reprezentant Ondřej Berndt. Obsadil 23. místo se ztrátou kvalitních 3,16 s a může se radovat z osmi bodů do SP. O dvě příčky za ním, na 25. místě se ztrátou 3,39 s skončil Kryštof Krýzl. Ten základ dnešních bodů položil výborným slalomem, ve kterém zajel 6. nejrychlejší čas. Do soutěže připíše 6 bodů, celkem jich má v alpské kombinaci 28 a patří mu konečné 19. místo v hodnocení disciplíny. Filip Forejtek skončil na 37. místě a Jan Zabystřan nedokončil první kolo.

Pohár České pošty v alpském lyžování žáků 2016/17 začíná

13.01.2017

Pohár České pošty v alpském lyžování žáků 2016/17 začíná. Tato tradiční dlouhodobá soutěž nejmladších nadějí je letos pod hlavičkou titulárního partnera a partnera českého žákovského lyžování - České pošty.

Čtveřice českých reprezentantů odstartuje do wengenského pekla

12.01.2017

Kryštof Krýzl, Ondřej Berndt a věkem ještě junioři Filip Forejtek a Jan Zabystřan se utkají se zbytkem světa o body a co nejlepší umístění v alpské kombinaci ve Wengenu v pátek 13. ledna. Do slalomu pak v neděli nastoupí Kryštof Krýzl s Ondřejem Berndtem. Tým doprovází Ondřej Bank, který je v roli supervizora pro sjezd a kluci jsou za to velmi rádi. „Dělá s námi videorozbory a je s námi na prohlídce trati, aby pomohl s volbou stopy.“ pochvalují si čeští reprezentanti.

Desáté místo Šárky Strachové v nočním slalomu SP ve Flachau

10.01.2017

Desátým místem česká reprezentantka ve sjezdovém lyžování Šárka Strachová potvrdila příslušnost ke světové špičce. Jedná se ale o nejhorší umístění této sezóny, respektive za poslední tři sezóny. 13. prosince 2014 obsadila v Aare rovněž desáté místo, jinak byla pokaždé lepší, což pouze dokládá, jak fantastickou, výkonnostně vyrovnanou a úspěšnou závodnicí Šárka Strachová je.

Série ženských slalomů vrcholí ve Flachau, zopakuje Šárka Strachová druhé místo z loňska?

09.01.2017

Po třech závodech v Semmeringu (29. prosince), Zagrebu (3. ledna) a Mariboru (8. ledna) se slalomářky 10. ledna utkají v nočním slalomu ve Flachau, kterým tato série vyvrcholí. Šárka Strachová pojede se startovním čtyři, Martina Dubovská s číslem čtyřiapadesát.

SKI KARLOV – FIS/Český pohár

09.01.2017

Český pohár v alpských disciplínách bude pokračovat ve dnech 14. a 15. ledna 2017 dvěma slalomy ve SKI AREÁLU Klobouk v Karlově pod Pradědem. Příznivé sněhové a povětrnostní podmínky umožňují nabídnout závodníkům od středy 11. ledna 2017 trénink na černé nebo červené sjezdovce. Pro rezervaci pisty volejte 737 222 414.

Šárka Strachová zajela v Mariboru šesté místo

08.01.2017

Šesté místo patří ve slalomu Světového poháru v Mariboru Šárce Strachové. Gratulujeme. Martina Dubovská na 34. místě nepostoupila o 0,26 s do druhého kola a Gabriela Capová první kolo nedokončila. V článku se dozvíte, i jak se dařilo Ester Ledecké a Kateřině Pauláthové v závodech FIS.

Životní výsledek Kryštofa Krýzla v obřím slalomu!

07.01.2017

Kryštof Krýzl zaznamenal nejlepší výsledek kariéry v obřím slalomu Světového poháru. Na náročné trati v Adelbodenu zajel skvělé čtrnácté místo a do hodnocení soutěže si připsal osmnáct bodů. Gratulujeme!

Kryštof Krýzl druhé kolo slalomu v Zagrebu nedokončil

06.01.2017

Škoda. Kryštof Krýzl další svěťákové body sezóny nepřidal. Přitom sahal po kvalitním umístění v prvním kole slalomu Světového poháru v chorvatském Zagrebu figuroval na slibném 21. místě. Cíl druhého kola ale, podobně jako dalších sedm závodníků, neviděl.