×
Alpské disciplíny
Ester Ledecká obsadila ve sjezdu na mistrovství světa 17. místo

10.02.2019

Česká reprezentantka v alpském lyžování Ester Ledecká skončila na 17. místě ve sjezdu na světovém šampionátu v Aare. Na zkrácené verzi sjezdu zaostala za vítěznou Ilkou Štuhecovou (SLO) 1,17s. Již druhou medaili z letošního šampionátu má Corinne Suterová (SUI) a bronzovou medailí se s bohatou sportovní kariérou rozloučila legendární Lindsey Vonnová.

MS: Muži v zasněženém sjezdu obsadili pozice odpovídající jejich startovnímu číslu

09.02.2019

Královská disciplína – sjezd mužů – je za námi. Husté sněžení, ne zcela optimální viditelnost, zkrátka královská discplína s nekrálovskými podmínkami. Titul mistra světa získal Nor Kjetil Jansrud o dvě setiny před loučícím se krajanem Akselem Lund Svindalem a třetím Vincentem Kriechmayrem z Rakouska. Z našeho týmu zajel nejlépe Jan Zabystřan na sedmačtyřicáté příčce, hned za ním se jako osmačtyřicátý umístil Tomáš Klinský a Ondřej Berndt obsadil padesátá místo.

Česká výprava odlétá na EYOF 2019 do Sarajeva

09.02.2019

Čtyři dívky, čtyři chlapci a čtyři trenéři v sobotu dopoledne odletěli do Sarajeva na Evropský olympijský festival mládeže do Sarajeva. Čtyři dny před odletem absolvovali přípravný tréninkový kemp ve Špindlerově Mlýně pod vedením juniorského šéftrenéra Jana Fiedlera a osobních trenérů závodníků.

MS: Ester Ledecká bere v alpské kombinaci 15. místo

08.02.2019

Patnácté místo z mistrovství světa a 16 bodů do World Cup Start List (WCSL) si z alpské kombinace odváží Ester Ledecká. Kateřina Pauláthová obsadila čtyřiadvacáté místo. Mistrovský titul obhájila jako 5. žena v historii Wendy Holdenerová (SUI) a stala se tak historicky poslední mistryní světa v alpské kombinaci, stříbro putuje rozdílem tří setin zásluhou Petry Vlhové na Slovensko, bronzovou medaili získala Ragenhild Movinckelová (NOR).

MS super-G muži: z českého týmu zajel nejlépe Tomáš Klinský

06.02.2019

Druhý závodní den má za sebou mistrovství světa alpských lyžařů ve švédském Are. O medaile se popravili muži v super-G a mistrem světa se stal Dominik Paris (ITA) před stříbrnou dvojicí Vincent Kriechmayr (AUT) a Johan Clarey (FRA). Z našich závodníků dojeli dva. Věkem junior Tomáš Klinský na 39. místě a Kryštof Krýzl po velké chybě v horní části na 41. místě. Ondřej Berndt a Jan Zabystřan závod nedokončili.

Povedená generálka před MS. Capová vyhrála slalom Evropského poháru!

05.02.2019

Gabriela Capová potvrdila skvělou formu před svým startem na mistrovství světa. Česká reprezentantka v generálce na šampionát ovládla slalom Evropského poháru v rakouském Obdachu, a ještě tak vylepšila stříbrnou pozici z prvního závodu. Pro pěkný výsledek si dojela také další Češka na startu Martina Dubovská, která obsadila dvanáctou příčku.

Pauláthová vstoupila do MS 24. místem, Ledecká v super-G o tři příčky za ní

05.02.2019

První zlato na mistrovství světa alpských lyžařů ve švédském Aare bere Mikaela Shiffrinová. Favorizovaná Američanka vyhrála úvodní super-G o dvě setiny před druhou Sofií Goggiaovou z Itálie, třetí byla Švýcarka Corinne Suterová. Z českého dua na startu se první závod šampionátu povedl více Kateřině Pauláthové, která obsadila 24. příčku, Ester Ledecká se umístila o tři pozice za ní.

MS odstartuje super-G žen s Ester Ledeckou a Kateřinou Pauláthovou

05.02.2019

V úterý 5. února se na MS 2019 ve švédském Åre bude rozdělovat první sada medailí. Na startu závodu se můžete těšit na Ester Ledeckou (startovní číslo 29) a Kateřinu Pauláthovou (startovní číslo 36). Povede se Ester podobný husarský kousek jako loni v Pchjongčchangu? Nechme se překvapit. Přímý přenos můžete sledovat od 12.30 na České televizi a Eurosportu. Držíme palce, holky!

Gabriela Capová na stupních vítězů v Evropském poháru!

04.02.2019

Česká reprezentantka v alpském lyžování Gabriela Capová je před MS v perfektní formě. V Evropském poháru v rakouském Obdachu dosáhla zatím životního výsledku v podobě druhého místa. Gratulujeme! Martina Dubovská boduje dvacátým místem.

Skvělá zpráva před MS: Gabriela Capová opět boduje ve Světovém poháru!

02.02.2019

Pět bodů za 26. místo si v sobotním slalomu Světového poháru ve slovinském Mariboru připsala česká reprezentantka v alpském lyžování Gabriela Capová. Před blížícím se MS je to ta nejlepší zpráva. Gratulujeme a věříme, že tento výsledek dostane naši reprezentantku do optimální psychické pohody pro MS. Martině Dubovské utekl postup do druhého kola o jedenatřicet setin.

Ledecká, Krýzl i dva nováčci. Nominace na MS alpských lyžařů čítá deset jmen

31.01.2019

Celkem deset českých lyžařů se představí na mistrovství světa v alpských disciplínách ve švédském Aare. V nominaci nechybí olympijská vítězka Ester Ledecká ani reprezentační stálice Kryštof Krýzl. Premiéru na šampionátu, který je na programu od 4. do 17. února, si odbydou týmoví nováčci Tomáš Klinský a Michal Staszowski.

Češi vybojovali na Hahnenkamm Junior Race v Kitzbühelu čtvrté místo

28.01.2019

Česká republika dostala i letos pozvánku k účasti na prestižním závodě družstev kategorie U16, který se jede v rámci týdne Světového poháru v Kitzbühelu. Naši starší žáci v silné konkurenci alpských velmocí na Hahnenkamm Junior Race 2019 obsadili čtvrté místo.