05.06.2019

Květnové plány reprezentačních akcí zahrnovaly dvě společná soustředění pro A-družstvo mužů a juniory. Prvním bylo v termínu 12. až 18. května již tradiční soustředění na Kaunertalu, které bývá zaměřeno na rychlostní disciplíny, na konci května pak následoval kondiční kemp v Orlických horách.

Složení reprezentačním týmů alpských disciplín na sezónu 2019/2020

19.05.2019

Rada Úseku alpských disciplín schválila na svém posledním zasedání 17. května složení reprezentačních týmů pro sezónu 2019/2020. Nové složení čítá devět mužů a osm žen, devět juniorů a osm juniorek. V sezóně 2020 se nekoná MS ani OH, proto náš tým upne svou pozornost k SP a EP, případně jiným kontinentálním pohárům. Juniory čeká MSJ v Narviku a mladší juniory YOG v Lausanne.

18. května proběhla Valná hromada Úseku alpských disciplín

19.05.2019

V Praze na Strahově proběhla v sobotu 18. května 2019 Valná hromada Odborného sportovního úseku alpských disciplín.

Ester Ledecká finišuje druhé lyžařské soustředění na Kaunertalu

10.05.2019

Česká reprezentantka a olympijská vítězka v super-G Ester Ledecká už podruhé v přípravě na novou sezónu trénuje na rakouském ledovci Kaunertal. V sobotu 11. května se vrací a možná tak uzavře letošní jarní část přípravy na lyžích. Od neděle na ledovce míří další reprezentanti.

Mužská část reprezentace alpských lyžařů zahájila přípravu

09.05.2019

Reprezentační společné soustředění rychlostních disciplín proběhlo na přelomu měsíce dubna a května na Rakouském ledovci Kaunertal.

Klára Pospíšilová a Ondřej Berndt se stali absolutními vítězi Českého poháru v alpských disciplínách 2019

27.03.2019

Mistrovstvím ČR ve Špindlerově Mlýně vyvrcholil také letošní Český pohár. Absolutní vítězství a zajímavou finanční prémii získali Klára Pospíšilová a na poslední chvíli Ondřej Berndt. Klára Pospíšilová vyhrála také kategorii juniorek, mezi juniory zvítězil do posledního dne vedoucí mezi muži Marek Müller a kategorie mladších juniorů se stala záležitostí Natálie Zouharové a Adama Klímy. Z lyžařských oddílů si nejlépe vedla Ski Bílá.

Žákovský Český pohár Nokian Tyres zná své vítěze!

26.03.2019

Ve dnech 10. - 11. 3. 2019 se ve Špindlerově Mlýně na Stohu uskutečnilo mistrovství České republiky mladších a starších žáků a žákyň ve slalomu a v obřím slalomu. MČR bylo zároveň i finále žákovského Českého poháru Nokian Tyres.

Jan Zabystřan si odváží z FEC na Jižním Sachalinu vítězství a druhé místo ve slalomu, které zajela i Gabriela Capová

25.03.2019

Český reprezentant v alpském lyžování Jan Zabystřan – stejně jako další tři reprezentanti - vypustil MČR ve Špindlerově Mlýně a pokusil si místo něj vylepšit letošní bodovou bilanci na Far East Cupech v Rusku. A povedlo se! Ve slalomu byl v prvním závodě druhý za 8,60 FIS bodů a druhý den vyhrál za skvělých 6,00 FIS bodů. Gabriela Capová skončila v tomtéž závodě 2. za 12,71 FIS bodů, Martina Dubovská 5. za 18,33 FIS bodů a Kryštof Krýzl 9. za 19,21.

Test lyžařských dovedností žákovských kategorií U14 a U16

25.03.2019

V neděli 24. 3. 2019 se ve Špindlerově Mlýně na Stohu uskutečnil lyžařský dovedností test pro žákovské kategorie U14 a U16. Novinka, která je zavedena do systému výběru talentovaných žáků především kvůli rozšíření lyžařských dovedností našich mladých lyžařů.

Historicky prvními mistry ČR v paralelním slalomu se stali Adam Zika a Klára Pospíšilová

24.03.2019

Mistrovství ČR v alpských disciplínách uzavřel nedělní paralelní slalom. V této disciplíně se o tituly jelo v ČR vůbec poprvé a primát získali Klára Pospíšilová a Adam Zika, který vyfoukl šestý titul z této sezóny stříbrnému Ondřeji Berndtovi. O překvapení dne se postarala stříbrná Eliška Kořistková a bronzové medaile vybojovali Daniel Paulas a Monika Zemanová.