×
Alpské disciplíny
Ledecká zakončila svěťákovou sezónu sjezdařů na 18. místě

13.03.2019

Osmnáctým místem na finále Světového poháru v Andoře Ester Ledecká zakončila sjezdařskou svěťákovou sezónu. V závodě sice nebodovala (na finále SP boduje pouze 15 nejrychlejších), ale vůbec dostat se na finále SP, které je jen pro pětadvacet vyvolených, respektive nejlepších, je velkým úspěchem.

SP slalom Špindl: životní 15. místo Capové a 23. místo Dubovské!

09.03.2019

Velkou radost české výpravě přinesl domácí slalom Světového poháru ve Špindlerově Mlýně. Gabriela Capová zajela skvěle a je z toho dosavadní TOP výsledek v podobě 15. místa a Martina Dubovská v posledním závodě sezóny (před finále SP, do kterého postupuje jen 25 závodnic) ukázala své slalomové kvality, které jsme vídali v předchozích sezónách a zabodovala na 23. místě. Holky, gratulujeme – nic lepšího jsme si doma ani nemohli přát!

Paráda! Capová i Dubovská ve 2. kole slalomu SP ve Špindlu!

09.03.2019

Nic lepšího jsme si ani nemohli přát. Dvě české reprezentantky postoupily do druhého kola ve slalomu na domácím Světovém poháru ve Špindlerově Mlýně. Gabriela Capová je 19. a Martina Dubovská 24. Klára Pospíšilová po špicaru první kolo nedokončila. Druhé kolo začíná ve 13.30 a přímým přenosem ho vysílá ČT a Eurosport.

Slovenská radost ve Špindlu

09.03.2019

Obří slalomu SP ve Špindlerově mlýně vyhrála Petra Vlhová před Viktorií Rebensburgovou (GER) a Mikaelou Shiffrinovou. Gabriela Capová se po technicky slušné jízdě na riziko do třicítky nevešla, Kateřina Pauláthová se se zraněným misniskem trápila (píchání v koleni, otok a bolest) a nedojela a Tereza Kmochová nebodovala. V sobotu je na programu slalom, ve kterém se představí vedle vedoucí závodnice v Evropském poháru Gábiny Capové také další výborná slalomářka Martina Dubovská a juniorka Klára Pospíšilová.

Do startu Světového poháru ve Špindlerově Mlýně zbývá pár minut

08.03.2019

V 10.30 startuje 1. kolo obřího slalomu SP ve Špindlerově Mlýně. Je teplo, pořadatelé trať důkladně prosolili, ranní rozježdění v brankách bylo zrušeno, závodnice tak jezdily pouze volně. České trio Capová, Pauláthová a Kmochová mají startovní čísla 52, 55 a 62. Závod otevře Italka Brignoneová. Přímý přenos vysílá ČT a Eurosport.

Pětice českých žen pro Světový pohár ve Špindlerově Mlýně

05.03.2019

Svátek alpského lyžování už klepe na dveře. Už jen dny zbývají do vypuknutí klání nejlepších technických lyžařek světa na Světovém poháru ve Špindlerově Mlýně. Na nejdůležitější domácí akci se představí pětice českých reprezentantek v čele s jedničkou ve slalomu i obřím slalomu Gabrielou Capovou. Dále se můžete těšit na dvojku ve slalomu a čtyřku v obřáku Martinu Dubovsku, dvojku v obřím slalomu Kateřinu Pauláthovou a české pětky Terezu Kmochovou v obřím slalomu a Kláru Pospíšilovou ve slalomu. Účast odřekla česká trojka v technických disciplínách Ester Ledecká.

Gabriela Capová se dostala do čela Evropského poháru ve slalomu

03.03.2019

Česká reprezentantka v alpském lyžování Gabriela Capová zažívá letos svou dosud nejlepší sezónu. Nejenže už dvakrát bodovala v SP a jeden slalom EP vyhrála, ale jeden závod před koncem seriálu EP se propracovala 8. místem v Jasné do čela slalomu. K tomu o přidala o den dříve 9. místo v obřím slalomu. Na výborném 14. místě skončila ve slalomu Martina Dubovská.

Z mistrovství světa juniorů si čeští alpští lyžaři odvezli jeden cenný kov

03.03.2019

Česká juniorská reprezentace má za sebou mistrovství světa juniorů v alpských disciplínách. Šampionát v druhé polovině února hostila italská Val di Fassa a zúčastnilo se ho dohromady dvanáct českých závodníků. Nejvíce se dařilo Janu Zabystřanovi a Janu Klímovi, který vybojoval v kategorii mladších juniorů stříbro v super-G. Kaňkou české účasti bylo naopak zranění Barbory Novákové v úvodním závodu.

Alpští lyžaři na EYOF 2019

23.02.2019

Výprava alpských lyžařů se v první polovině února zúčastnila Evropského olympijského festivalu mládeže v bosenském Sarajevu. Dle nominačních kvót byli nominováni čtyři dívky a čtyři chlapci, které doprovázel čtyřčlenný tým trenérů.

Dobrá zpráva pro Kateřinu Pauláthovou, špatná pro mladší juniorku Barboru Novákovou

19.02.2019

Česká reprezentantka v alpském lyžování Kateřina Pauláthová si na MS v Åre na skocích ve sjezdech zranila koleno a ve hře byla i varianta, že před dvěma roky operovaný přední zkřížený vaz při doskocích na patky praskl. V pondělí česká reprezentantka podstoupila vyšetření na magnetické rezonanci u týmového lékaře MUDr. Jiřího Beznosky na jeho pracovišti v Benešově a v úterý dostala relativně pozitivní zprávu. „Vaz to údajně asi vydržel, vypadá to, že z 80% drží. Prasklý mám bohužel meniskus, ale je to ta lepší varianta,“ uvádí Kateřina. Sezóna ale bohužel skončila pro juniorskou reprezentantku Barboru Novákovou.

MS skončilo slalomem mužů a třemi DNF českého týmu

17.02.2019

Závěrečný den se na MS 2019 utkali nejlepší muži světa o cenné kovy ve slalomu. Z vítězství se radoval Rakušan Marcel Hirscher před svými krajany Michaelem Mattem a Marco Scharzem. Naši postupně vypadli. Ondřej Berndt chytil špicara a Kryštof Krýzl uletěl po vnitřní lyži již v prvním kole. Daniel Paulas pak v druhém. Jediný zápisem tak zůstane 49. místo Michala Staszowskeho, na které se v oficiální výsledkové listině MS dostal na základě dokončené kvalifikace.

Capová skončila ve slalomu na MS jednadvacátá, Shiffrinová bere čtvrtý titul

16.02.2019

Gabriela Capová na mistrovství světa v Aare vybojovala svůj doposud nejlepší výsledek na velkých mezinárodních akcích. Česká závodnice startovala s číslem 36 a v prvním kole slalomu na rozbité trati obsadila 22. místo se ztrátou 3,52s. Chyba na začátku její jinak skvělé jízdy v druhém kole Capovou připravila o ještě zajímavější umístění, i tak ale skončila jednadvacátá. Po nemoci evidentně oslabená Martina Dubovská byla po prvním kole 34., do druhého dějství už nenastoupila. O zápis do historie a svůj čtvrtý titul mistryně světa ve slalomu v řadě se postarala Američanka Mikaela Shiffrinová, která vyhrála před stříbrnou domácí závodnicí Annou Swennovou-Larssonovou a bronzovou Slovenkou Petrou Vlhovou.