×
Alpské disciplíny
Capová skončila ve slalomu na MS jednadvacátá, Shiffrinová bere čtvrtý titul

16.02.2019

Gabriela Capová na mistrovství světa v Aare vybojovala svůj doposud nejlepší výsledek na velkých mezinárodních akcích. Česká závodnice startovala s číslem 36 a v prvním kole slalomu na rozbité trati obsadila 22. místo se ztrátou 3,52s. Chyba na začátku její jinak skvělé jízdy v druhém kole Capovou připravila o ještě zajímavější umístění, i tak ale skončila jednadvacátá. Po nemoci evidentně oslabená Martina Dubovská byla po prvním kole 34., do druhého dějství už nenastoupila. O zápis do historie a svůj čtvrtý titul mistryně světa ve slalomu v řadě se postarala Američanka Mikaela Shiffrinová, která vyhrála před stříbrnou domácí závodnicí Annou Swennovou-Larssonovou a bronzovou Slovenkou Petrou Vlhovou.

MS: Jan Zabystřan a Daniel Paulus jsou v obřím slalomu na 31. a 32. místě

15.02.2019

Mistrovské medaile v obřím slalomu si dnes rozdělili muži. Z českého týmu prošli úspěšně čtvrteční kvalifikací oba naši muži a v pátečním závodě se vzhledem ke svým startovním číslům (54 a 61) neztratili. Po 1. kole Dan Paulus s 61 zajel 34. čas a Jan Zabystřan 37. Ve druhém Honza vystřihl třicátý čas a posunul se na konečnou 31. příčku a Dan Paulus skončil o 0,04s za ním na 32. pozici. Z premiérové medaile na MS i titulu se radoval Nor Henrik Kristoffersen, stříbrou vybojoval nemocný Marcel Hirscher (USA) bronz Alexis Pinturault (FRA).

Narodila se v USA, reprezentuje Česko. Hodně věcí tady funguje lépe, říká Sommerová

15.02.2019

Otec je Čech, maminka Američanka. Lyžařka Elese Sommerová se narodila v zámoří, ale rozhodla se závodit za Česko. Trikolóru teď reprezentuje na Evropském olympijském festivalu mládeže.

MS: Gabriela Capová obsadila v obřím slalomu 37. místo, mistryní světa je Petra Vlhová

14.02.2019

Obří slalom žen dokončila z českých závodnic pouze Gabriela Capová a na rozbité trati bičované větrem si dojela pro 37. místo. Kateřina Pauláthová odstoupila před druhým mezičasem prvního kola a Martina Dubovská nebyla vůbec ve startovní listině, protože leží v posteli s angínou a antibiotiky. Mistryní světa se stala Petra Vlhová, stříbro získala Viktoria Rebensburgová (GER), bronz Mikaela Shiffrinová (USA). Muži Jan Zabystřan a Daniel Paulus bez problémů postoupili z kvalifikace do hlavního závodu v obřím slalomu.

Na MS začínají technické disciplíny, ve čtvrtek se jede obří slalom žen

13.02.2019

Sjezdaři se pomalu rozjíždějí domů, tým už opustili Ester Ledecká a Tomáš Klinský a také členové trenérských týmů Jan Hudec, Tomáš Klinský st., bratři Bankové a Petr Kouřil. Naopak tým pro technické disciplíny je kompletní. Jako poslední dorazil Michal Staszowski, předním Gabriel Capová a ještě před ní, ale už v průběhu MS Daniel Paulus a Martina Dubovská. Nepříjemností je, že český tým trápí zdravotní potíže.

Český tým vypadl v týmové soutěži s Nory

12.02.2019

Hned v první rozjížďce s Nory vypadl český tým ve složení Gabriala Capová, Ondřej Berndt, Martina Dubvská a Jan Zabystřan v týmové soutěži na MS v Aare. Český výběr se tak umístil na 9. místě. Do bojů nemohli zasáhnout zdravotně v nepořádku Kryštof Krýzl a Kateřina Pauláthová. Náš tým poznamenala záměna mužů na startu, když se Zabystřan na poslední chvíli musel vyměnit s Berndtem. Mistry světa se stali Švýcaři, stříbro získali Rakušané, bronz Italové.

MS: Jan Zabystřan bere 15. místo v alpské kombinaci

11.02.2019

Výborný výsledek si z MS v Aare odváží věkem ještě junior Jan Zabystřan, když v alpské kombinaci zajel 15. místo. Na vítězného Alexise Pinturaulta (FRA) ztratil rovné dvě vteřiny a do World Cup Sttart List (WCSL) si připsal 16 bodů. Gratulujeme. Ondřej Berndt obsadil 36. místo a Tomáš Klinský nedokončil sjezdovou část. Kryštof Krýzl kvůli naražené holeni nestartoval. Za Pinturaultem získali stříbro třicátý nejrychlejší po sjezdu a první startující ve slalomu Štefan Hadalin (SLO) a bronz Marco Schwarz (AUT).

Ester Ledecká obsadila ve sjezdu na mistrovství světa 17. místo

10.02.2019

Česká reprezentantka v alpském lyžování Ester Ledecká skončila na 17. místě ve sjezdu na světovém šampionátu v Aare. Na zkrácené verzi sjezdu zaostala za vítěznou Ilkou Štuhecovou (SLO) 1,17s. Již druhou medaili z letošního šampionátu má Corinne Suterová (SUI) a bronzovou medailí se s bohatou sportovní kariérou rozloučila legendární Lindsey Vonnová.

MS: Muži v zasněženém sjezdu obsadili pozice odpovídající jejich startovnímu číslu

09.02.2019

Královská disciplína – sjezd mužů – je za námi. Husté sněžení, ne zcela optimální viditelnost, zkrátka královská discplína s nekrálovskými podmínkami. Titul mistra světa získal Nor Kjetil Jansrud o dvě setiny před loučícím se krajanem Akselem Lund Svindalem a třetím Vincentem Kriechmayrem z Rakouska. Z našeho týmu zajel nejlépe Jan Zabystřan na sedmačtyřicáté příčce, hned za ním se jako osmačtyřicátý umístil Tomáš Klinský a Ondřej Berndt obsadil padesátá místo.

Česká výprava odlétá na EYOF 2019 do Sarajeva

09.02.2019

Čtyři dívky, čtyři chlapci a čtyři trenéři v sobotu dopoledne odletěli do Sarajeva na Evropský olympijský festival mládeže do Sarajeva. Čtyři dny před odletem absolvovali přípravný tréninkový kemp ve Špindlerově Mlýně pod vedením juniorského šéftrenéra Jana Fiedlera a osobních trenérů závodníků.

MS: Ester Ledecká bere v alpské kombinaci 15. místo

08.02.2019

Patnácté místo z mistrovství světa a 16 bodů do World Cup Start List (WCSL) si z alpské kombinace odváží Ester Ledecká. Kateřina Pauláthová obsadila čtyřiadvacáté místo. Mistrovský titul obhájila jako 5. žena v historii Wendy Holdenerová (SUI) a stala se tak historicky poslední mistryní světa v alpské kombinaci, stříbro putuje rozdílem tří setin zásluhou Petry Vlhové na Slovensko, bronzovou medaili získala Ragenhild Movinckelová (NOR).

MS super-G muži: z českého týmu zajel nejlépe Tomáš Klinský

06.02.2019

Druhý závodní den má za sebou mistrovství světa alpských lyžařů ve švédském Are. O medaile se popravili muži v super-G a mistrem světa se stal Dominik Paris (ITA) před stříbrnou dvojicí Vincent Kriechmayr (AUT) a Johan Clarey (FRA). Z našich závodníků dojeli dva. Věkem junior Tomáš Klinský na 39. místě a Kryštof Krýzl po velké chybě v horní části na 41. místě. Ondřej Berndt a Jan Zabystřan závod nedokončili.