×
SP Jasná: Do druhého kola ve slalomu postoupily obě české reprezentantky!

SP Jasná: Do druhého kola ve slalomu postoupily obě české reprezentantky!

06.03.2016

V Jasné se dnes za hustého sněžení konečně závodí a první kolo slalomu vypadá pro české barvy optimisticky. Šárka Strachová předvedla po zranění jízdu s jednou obrovskou chybou a přesto figuruje na osmé příčce se ztrátou necelých čtyř desetin na

Šárka nám po 1. kole sdělila: „Tím jak začalo hustě sněžit, tak už ta trať nebyla tak tvrdá jako včera. Bylo to velmi těžce postavené, branky byly hodně přesazené a blízko sebe. Udělala jsem jednu velkou chybu a myslela jsem si, že dostanu hodně. V cíli jsem viděla 2,26s a myslela si, že to je obrovská ztráta. Pak jsem zjistila, že Wendy Holdenerová ztrácí 1,88s, takže to zas nebylo tak moc. Ona nám Mikaela Shiffrin zase trochu odjela.“ Na otázku ohledně nohy odpověděla: „Noha naštěstí drží, i když není stoprocentní. Chyba, kterou jsem udělala pramenila z mé hlavy, nikoliv nohy,“ doplnila.

Martina Dubovská měla v cíli transparenty se svým jménem a houfy fanoušků, které ji mohutně povzbuzovaly. Maťa jim, a nám také, udělala radost, když proklouzla do 2. kola. Byly to však nervy, za ní se na trať pustilo ještě několik velmi dobrých slalomářek a Martinin čas se otřásal. „Pustila jsem se do toho slalomu od startu velmi dobře, ale ve spodní části mi to tolik nešlo, tam jsem chytila. Věděla jsem to a tak jsem v cílovém prostoru měla nervy s každou závodnicí, která se mi na druhém mezičasu jen trochu přiblížila, že mě dole stáhne a z třicítky vystrčí. Naštěstí se nestalo. Jsem hrozně ráda,“ říká Martina, která si v 2. kole užije luxus jet jako první.

Druhé kola startuje ve 13.30hod. Držíme holkám palce!

Informace z SP v Kranjske Goře: Kryštof Krýzl dnes ve slalomu těsně nepostoupil do 2. kola, skončil na 32. místě.  

(EK)

 

Photo: E.KurfürstováPartner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska