×
SP Chamonix bez Banka, v La Thuile Křížová s Ledeckou rychlé v trénincích

SP Chamonix bez Banka, v La Thuile Křížová s Ledeckou rychlé v trénincích

18.02.2016

Kryštof Krýzl, Ondřej Berndt a junior Filip Forejtek už zítra zabojují o svěťákové body v alpské kombinaci v Chamonix. Ondřej Bank se zatím na svahy nevrátí. Ženy v La Thuile (ITA) absolvují zrušený sjezd z Crans Montany, plus sjezd a super-G dle původního programu.

Ondra Bank se na závodní svahy zatím nevrátí. Původně plánoval pouze měsíční pauzu a návrat do alpské kombinace v Chamonix, ale zdravotní stav mu to nedovolil a tak se jeho návrat odkládá zatím na dobu neurčitou. „Byl jsem na magnetické rezonanci a prof. Koláře a mi diagnostikoval tzv. otok na kosti. To znamená, že mám pod chrupavkou prokrvácenou kost a i když to není vyloženě na berle, musí to mít. Je možné, že jsem to ve snaze dát se do kopy co nejdřív přetížil, nevím,“ říká legendární český lyžař.

Kryštof Krýzl přiletěl z Japonska rovnou do Francie, kde by rád získal další body do SP v alpské kombinaci. Rozhodnout by o nich měl hlavně ve slalomové části závodu. V předchozích dvou alpských kombinacích této sezóny pokaždé bodoval a o úspěchu rozhodl právě ve slalomové části. Do zítřejšího závodu odstartuje se startovním číslem 52.

Ondřej Berndt vyrazí do závodu s číslem 49 a jistě by bude chtít zúročit zkušenosti, které dosud ve Světovém poháru nasbíral. Začátkem února téměř bodoval v alpské kombinace Evropského poháru, když skončil šestatřicátý a byla to slalomová část, ve které zajel z pozdějších pozic 16. nejrychlejší čas.

Filip Forejtek zítra prožije premiéru ve Světovém poháru. „Zkušenosti z tohoto SP by měl zúročit na brzy začínajícím mistrovství světa juniorů v Soči, kde má šanci na velmi slušné umístění právě v této disciplíně,“ říká šéftrenér juniorského týmu Jan Fiedler.

České ženy v La Thuile září v měřených trénincích. Klára Křížová byla v prvním tréninku na výborné 13. místě, což je dobré znamení, že její naražené holeň už je v pořádku a připravena navázat na výborné výkony z SP v Zauchensee a Cortině, kde ve sjezdu a super-G bodovala.

Ester Ledecká zajela ve druhém měřeném tréninku perfektní 15. čas a na svých webových stránkách napsala: „Parádní 15. místo v tréninku sjezdu, dokonce těsně za Lindsey...“ Naše ženy jsou evidentně nažhavené na další světové body a třeba už se o tomto víkendu bude opět přepisovat historie českého lyžování, když v rychlostních disciplínách budou bodovat dvě ženy během jednoho závodu.

(EK)

 

Photo: CzechSki/ZoomAgencePartner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska