×
Sjezdařka Křížová opět na bedně, Krýzl se probojoval do TOP 10

Sjezdařka Křížová opět na bedně, Krýzl se probojoval do TOP 10

12.03.2014

Sjezdařka Klára Křížová prokazuje závěrem sezony výtečnou formu. Ve dvou dnech skončila ve sjezdu Evropského poháru dvakrát na stupních vítězů. Dařilo se také Kryštofu Krýzlovi, který ve slalomu Evropského poháru bral skvělé deváté místo.

Skoro by se zdálo, že pro některé české reprezentanty je škoda, že sezona pomalu končí. Klára Křížová si v uplynulých dvou dnech připsala dvě třetí místa ve sjezdu, Kryštof Krýzl zase po 20. místě v obřím slalomu zaznamenal výtečné deváté místo ve slalomu. No a o Šárce Strachové a jejím šestém místě ve slalomu SP ve švédském Aare ani nemluvě. Výsledky naši sjezdaři mají, škoda, že sezona se už chýlí ke svému konci. 

Klára Křížová opakovaně potvrzuje svoji dominanci mezi českými sjezdařkami - nidko nemá v rychlostních disciplínách lepší výsledky než ona. "Mám velkou radost. K vítězství mi chybělo opět jen malinko, ale já věřím, že se mi to jednou sečte a podaří se mi i vyhrát. Teď jsem opravdu spokojená s těmito výsledky ve sjezdu. Podařilo se mi vylepšit FIS body, to je super," hodnotí Klára. 

Klára Křížová (třetí zleva) na stupních vítězů po sjezdu Evropského poháru foto: Facebook Klára Křížvová

 

Její druhé umístění na stupních vítězů se nerodilo lehce."Trať je tady moc pěkná, docela i dost technická. Dnes mám hlavně radost z poslední části tratě, kde je to právě hodně o technice. Tam se mi to dnes opravdu hodně povedlo a v podstatě díky tomu se mi zase podařilo dostat se na bednu. Zítra nás čeká závod v superobřím slalomu, tak už se moc těším. Je tady opravdu nádherně, hory, sníh, no prostě super," usmívá se Klára Křížová po výtečných výkonech. 

Kompletní výsledky závodu najdete zde.

A dařilo se také Kryštofu Krýzlovi. Ten ve slalomu Evropského poháru předvedl vynikající výkon ve druhém kole, po kterém se posunul z průběžného osmnáctého místa na konečné deváté. Kryštof ve druhém kole totiž zajel třetí nejrychlejší jízdu ze všech závodníků a mohl tak být se svým výkonem spokojený. "Konečně se mi podařilo to prolomit. Dneska jsem ve druhém kole konečně pořádně závodil," přiznal Kryštof. Předchozí obří slalom mu nevyšel podle představ a dnes si chtěl spravit chuť. "Mám radost, tahle sezóna byla taková všelijaká, tak jsem rád, že se mi tady podařil pěkný výsledek," svěřil se Kryštof. 

Kryštof nebyl během předchozích dnů se svými výkony spokojený a rozhodl se proto pro pár změn. "Vzal jsem si jiné boty, udělali jsme jiné nastavení vázání a lyží - sundali jsme nějaký podložky a hned to bylo o dost lepší," usmíval se náš reprezentant. Přestože je specialistou na točivé disciplíny, chystá se koncem týdne na superobří slalom. "Zůstaneme tady a zajedu si to. Když už jsme tady, bude to fajn a jsou to vždycky zkušenosti, které se hodí," plánuje Kryštof Krýzl a dodává. "Teď mě čekají tradiční šňůry - různá národní mistrovství, nějaké FIS závody, no ještě nekončím," směje se Kryštof Krýzl. 

Kompletní výsledky závodu najdete zde.

text: SHPartner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska