×
Sjezdařka Kateřina Pauláthová je po operaci kolene

Sjezdařka Kateřina Pauláthová je po operaci kolene

20.04.2017

Dne 20. dubna podstoupila česká reprezentantka v alpském lyžování Kateřina Pauláthová plánovanou operaci pravého kolene u reprezentačního lékaře MUDr. Jiřího Beznosky v nemocnici v Benešově.

„Po té, co MUDr. Beznoska koleno otevřel, bylo jasné, že je potřeba zrevidovat i přední zkřížený vaz. Dozvěděla jsem se to hned po probuzení z narkózy, ještě dřív, než za mnou doktor přišel. Naše rodina má totiž skupinu na sociální síti a taťka, hned jakmile po operaci domluvil s lékařem, to tam napsal, takže jsem si to přečetla na mobilu. Na druhou stranu jsem to trochu tušila, protože mě to koleno po probuzení docela hodně bolelo,“ řekla Kateřina a hned doplnila: „Ale jsem tvrdá holka a zvládnu to. Když se dala bez vazu odjezdit polovina sezóny a zajet dvacáté místo ve Svěťáku, s novým vazem to půjde určitě mnohem líp.“ A kdy začne příprava na novou sezónu? „Brzy! Začínám letos rehabilitacemi a budu dál tvrdě makat. Vrcholem jsou Olympijské hry, takže budu chtít být co nejlépe připravená a ukázat to nejlepší, co ve mně je.“

Kateřina si zranění přivodila při pádu v tréninku sjezdu v lednu na Světovém poháru v Garmisch – Partenkirchenu. Původně se hovořilo ‚pouze‘ o zhmožděném hrudníku, naražených holeních a chyceném menisku. Konečná diagnóza je ale nakonec rozsáhlejší. „Faktem ale je, že se to MUDr. Beznoskovi nelíbilo už na MS a s tátou se o této možnosti bavili, jen mi to neříkali, aby mě zbytečně nestresovali.“ A to zvládla ještě zajet 29. místo na MS v obřím slalomu, vyhrát dva obří slalomy FIS, dvakrát bodovat v SP v alpské kombinaci v Crans Montaně, v obřím slalomu zajet 8. místo na finále Evropského poháru a vyhrát MČR.

Jménem Úseku alpských disciplín přejeme úspěšnou rehabilitaci a návrat na bílé svahy.

(EK)

Photo: FB K.Pauláthová

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři