×
Sjezdaři v akci aneb víkendové Světové poháry s Křížovou, Bankem, Krýzlem a Kotzmannem

Sjezdaři v akci aneb víkendové Světové poháry s Křížovou, Bankem, Krýzlem a Kotzmannem

09.01.2015

 Už zítra pokračuje Světový pohár v alpském lyžování sjezdem žen v rakouském Bad Kleinkirchheim a obřím slalomem mužů ve švýcarském Adelbodenu.

Se startovním číslem 39 se v zítřejším sjezdu představí naše Klára Křížová, které se blýskla ve včerejším tréninku 12. místem, v dnešním byla 21. Trať v Bad Kleinkirchheim patří k techničtějším a první tři zatáčky po startu patří k těm, které lze charakterizovat jako brutální. Klářin milý komentář k nim můžete shlédnout zde, stojí za to. V neděli pak Kláru čeká na stejném místě super-G. Když jsme si s ní před odjezdem povídali, sdělila nám: „Kopec je těžší, jela jsem na něm jen jedenkrát před třemi lety a tak jsem sama docela zvědavá, jaký bude rozdíl, jak jsem se za tu dobu technicky posunula a jak to dopadne.“ Cíl má Klára naprosto jednoznačný. „Jedu si pro body.“ Závod sjezdu startuje zítra v 11.30, nedělní super-G v 11.15. Oba závody vysílá živě Eurosport 2.

Muži jedou o víkendu obřák a slalom v Adelbodenu. Zdejší velmi náročný, na pravou nohu odkloněný kopec, který se vlní všemi směry, aby pak před cílem prudce zahnul doprava a doslova spadl mezi tribuny plné bouřlivě povzbuzujících diváků, našim mužům vyhovuje. V minulosti tady Ondra Bank zajel výborné 11., 15. a 16. místo ve slalomu a 17. a 27. v obřím slalomu. Kryštof Krýzl zde bodoval 3x, nejlíp se mu vedlo v roce 2012, když se blýskl 12. místem ve slalomu a 21. v obřáku.

Zítřejším cílem Ondry je opět bodovat. „Ondrovi se tady daří, šance v obřáku je dobrá, bude mít startovní číslo do 30, ale předpověď počasí není optimální. Slalom bereme jako přípravu na Wengen, aby měl závodní zkušenost s brutální svěťákovou pistou. Závod slalomu už nedojel déle než rok," řekl nám trenér Tomáš Bank.

Kryštof Krýzl vyrazí na trať zítřejšího obřího slalomu s velmi slušným startovním číslem 40. Momentálně se ale cítí trochu líp ve slalomu, kde však musí útočit z daleko vyšších startovních pozic. „Přesto doufám nebo chtěl bych v jednom z těch ještě čtyřech slalomů, které mě do MS čekají, zabodovat. Je jedno, ve kterém, jde o to, dostat se do optimálního závodního rytmu, do pohody," vzkázal Kryštof.

Na startu bude také Adam Kotzmann, který si připíše další cenné zkušenosti ze Světového poháru. Nejde jen o to, aby si ohmatal jednotlivé svahy a nasál atmosféru, ale hlavně o to, aby absorboval složitě vytyčené tratě a pisty často preparované do absolutního ledu.

Závod sobotního obřího slalomu mužů startuje 1. kolo 10.30, druhé 13.30, nedělní slalom 1. kolo 10.00, druhé 13.00. Vysílá Eurosport/Eurosport 2.

(EK)

Photo: FB Klára Křížová

 Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři