×
Senzace! Trejbal vybojoval třetí místo ve slalomu FIS, Krýzl skončil pátý

Senzace! Trejbal vybojoval třetí místo ve slalomu FIS, Krýzl skončil pátý

01.12.2013

Reprezentační sjezdaři Filip Trejbal, Kryštof Krýzl, Martin Vráblík a Adam Kotzmann za sebou mají úspěšné vystoupení ve slalomu FIS v rakouském Reiteralmu. Trejbal vybojoval výborné třetí místo, Krýzl skončil o dvě příčky za ním na taktéž výborném pátém místě. „Byl to zajímavý závod, po prvním kole jsem dokonce vedl, ale v druhém jsem udělal dvě chyby a ty mě stály ještě lepší umístění,“ zhodnotil svůj výkon Filip Trejbal, pro kterého to byly teprve druhé závody v sezoně. Výborný výkon zaznamenal také Martin Vráblík na konečném osmém místě a čtvrtý Čech na startovní listině Adam Kotzmann, který bral 19. místo.

V rakouském Reiteralmu se českým sjezdařům opravdu dařilo. A mohlo být ještě lépe, nebýt drobných chybiček, které stály naše závodníky cenné desetinky vteřin a ve výsledcích tím pádem i několik míst. Ale i tak se v konkurenci borců ze Světového poháru, jako je domácí velezkušený sjezdař Mario Matt nebo Slovinec Mitja Valenčič, dokázali prosadit.

Filip Trejbal má výbornou slalomovou formu a dokázal ji prodat. V prvním kole slalomu kategorie FIS nenašel přemožitele. „Jo, první kolo mi vyšlo. Jelo se mi moc dobře, ale na tom prvním místě jsem měl fakt úplně minimální náskok,“ byl si Filip Trejbal vědom po závodě. Před druhým Valenčičem  měl výhodu pouhých 4 setin, Rakušan Matt byl pomalejší jen o 8 setin. „Byla tam trošku horší viditelnost, nebylo dobře vidět pod nohy. V druhém kole jsem udělal dvě hloupé chyby, takže bylo jasný, že to první místo neuhájím, ale samozřejmě bedna se počítá, takže musím být spokojený,“ měl jasno Filip Trejbal. Zkušený slalomář si letošní sezonu zatím užívá, před ní totiž absolvoval operaci kolen, se kterými měl dlouhodobé zdravotní problémy. Lékařský zákrok se vydařil a Filip tak konečně může opět závodit i trénovat naplno bez omezení a bolesti.

Výborným výkonem se v Rakousku prezentoval také Kryštof Krýzl.  Sice na začátku prvního kola chyboval, ale nic nevzdal a probojoval se k postupu.  "Já udělal v prvním kole nahoře na rovině velkou chybu, podklouzlo mi to a musel jsem se odšlápnutím vrátit do trati, ale chtěl jsem za každou cenu dojet a startovat i ve druhém kole," měl jasno Kryštof. A jeho plán se mu beze zbytku vydařil, dokonce i po drobném zaváhání v prvním kole nakonec předvedl jízdu, ze které měl nejen on dobrý pocit. "Z cíle nebyl ten úsek, kde jsem zaváhl, vidět. Všichni se dole divili, proč mám takový čas, když jedu výborně. To mě potěšilo, i já měl ze zbytku jízdy výborný pocit, dostal jsem sice 1,6 vteřiny, ale s tou chybou… Startovní listina byla poměrně nabitá, hodně lidí z rakouského áčka, včetně Mario Matta. A musím ještě ocenit výkon Filipa Trejbala, má výbornou formu, po prvním kole vedl a nakonec skončil třetí,“ pochválil Kryštof svého staršího kolegu a kamaráda. Závody, ve kterých startuje Kryštof proti ostřílenému Rakoušanovi Mattovi, se našemu lyžaři většinou daří. Za zmínku stojí jeho titul mista Rakouska ve slalomu z roku 2012, kdy "Kitan" v Innerkrems vypálil rybník všem domácím rakouským sjezdařům včetně právě Mario Matta... 

Kompletní výsledky závodu najdete zde.

text: SHToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři