×
Republikové slalomové tituly dobyli Kryštof Krýzl a Kateřina Pauláthová

Republikové slalomové tituly dobyli Kryštof Krýzl a Kateřina Pauláthová

04.04.2016

Rozuzlení přišlo v odpoledních hodinách na Černé sjezdovce ve Špindlerově Mlýně. Sjzdovka musela být na druhé kolo solená salmiakem, aby vydržela při vysokých jarních teplotách a ostrém sluníčku pro všechny v co možná nejoptimálnějším stavu. Mezi muži už si Kryštof Krýzl nenechal vzít mezinárodní titul a zvítězil nejen na domácím, ale i mezinárodním šampionátu. Stříbrnou medaili získal Ondřej Berndt, bronzovou Jan Zabystřan. V ženách se mistryní ČR ve slalomu stala Kateřina Pauláthová před Gabrielou Capovou a Veronikou Rudolfovou. Na záznam z letošního MČR se můžete těšit 6. dubna na ČT Sport ve 22.35 hod.!

Kryštof Krýzl po včerejším tak trochu vypuštěném dojezdu do cíle, kdy úplně neodhadl, co by mu mělo na vítězství v mezinárodním mistrovství stačit, nechtěl připustit podobný scénář a snažil se jet naplno až do cíle. „Krásna dnes, hezký závod, dobrá atmosféra. Nebylo to vůbec lehké, chtěl jsem hodně vyhrát, tak jsem makal. Stačilo to na titul i vítězství v závodě, což je důležité. Je fajn, že jsem zase tolik neujel a ostatním tím trochu bodově pomohl. Teď mě čeká ještě testování matriálu a pak už volno. Pojedeme někam k moři zrelaxovat,“ těší se staronový mistr ČR ve slalomu, který má ve slalomu posledních pět titulů v řadě.

Stříbrný Ondra Berndt získal na letošním šampionátu už druhou medaili. „Paráda. Dvě medaile znamenají spokojenost. Dnes jsem to v 1. kole pojistil trochu nahoře, abych nevypadl a do 2. kola jsem šel s tím, že zkusím dohnat Kryštofa, dole na trati přišla trochu chybička, ale jsem spokojen.“ Ondra si polepšil i bodově. V cíli říkal: „Kdybych si sjel pod 20 bodů, bylo by to super a pomohlo by mi to.“ To se nakonec stalo, Ondra si vyjel 19 FIS bodů, čímž potvrdil nominaci do reprezentace na příští sezónu.

S bronzovou medailí byl spokojený věkem ještě dva roky junior Jan Zabystřan. „První kolo se mi docela povedlo, i když odstup mohl být lepší, ale celkově se mi to docela líbilo. V 2. kole jsem udělal chybu při nájezdu do roviny, trochu mi to tam vzalo spodní lyži, ale podle mě se tam nikomu nedařilo jet bez chyb. Když jsem přijel do cíle a zjistil, že vedu a pak ještě předjel Dandyho Pauluse a bylo jasné, že mám medaili, byl jsem naprosto spokojený.“

Mezi ženami se z titulu českého i mezinárodního radovala Kateřina Pauláhová. Vedoucí závodnice po prvním a největší favoritka závodu Martina Dubovská ve druhém kole slalomu na konci velkého hangu, když už to pustila do roviny, chytila špicara a závod nedojela. „Škoda, to se někdy stává. O špicaru rozhodují centimetry, ale je to samozřejmě chyba závodníka. Nedá se mic dělat, někdy to se stává. Až mi bylo líto, že jsem si to nemohla jset až do cíle, bavilo mě to. Hned odtud odjíždím na testování lyží a bot na příští sezónu a pak už volno,“ sděluje nám Maťa.

Kateřina Pauláthová se v prvním kole dělila o druhou příčku s Gabrielou Capovou a měření sil v druhém kole dopadlo lépe pro Kateřinu, která nakonec zvítězila v celém závodě. Po včerejším výpadku v obřím slalomu titul ve slalomu Kateřinu hodně potěšil. „Místo titulu v obřáku přišel titul ve slalomu, je to krásné. Slalom mě baví, budu ho dál trénovat, ale slalomářka ze mě zatím ještě není,“ usmívá se. Pro Kateřinu to byl poslední závod této sezóny. „Závěr sezóny už byl pro mě náročný, tak se těším na relaxaci a volno. Sezóna celkově nebyla špatná, zlepšila jsem se ve třech disciplínách (slalom, super-G  a kombinace, v níž bodovala i ve svěťáku) a ráda bych poděkovala všem, co při mně stáli a také mým partnerům a sponzorům, bez kterých by to nešlo. Především Lipa Rezortu.“ 

Stříbrnou medaili vybojovala Gábina Capová. „Trochu jsem si to ve druhém kole pohlídala a nepustila to úplně. Spokojená jsem proto tak napůl – ano a ne. Medaile je samozřejmě příjemná, mám z ní radost, ale chtěla jsem vyhrát, tak snad příště,“ hodnotí Gábina dnešek.

Bronzovou medaili získala Veronika Rudolfová. „Přetrhla jsem si letos na začátku sezóny vazy v koleni, podstoupila v lednu operaci, při které mi koleno vyčistili, nějakou dobu jsem nesměla lyžovat a teď tohle. Ta medaile je pro mě velkou odměnou a pohlazením za to všechno,“ říká šťastná Veronika.

Součet slalomu a obřího slalomu se už tradičně vyhodnoceval jako Memoriál Jarka Drápely. Putovní pohár s rukou pana Drápely převzali nejlepší junioři Veronika Čamková a Jan Zabystřan.

Záznam z letošního MČR bude vysílat Česká televize ve středu 6. dubna na ČT Sport ve 22.35 hod.

Výsledky mistrovství České republiky najdete zde

 Mistrovstvím ČR, konkrétně obřím slalomem, skončil Allianz Český pohár. Celkově v něm zvítězili Ondřej Brendt a Veronika Čamková. Této dlouhodobé akci budema věnovat samostatný článek v následujících dnech. 

(EK)

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska