×
Přípravné soustředění reprezentantů a juniorů před mistrovstvím světa

Přípravné soustředění reprezentantů a juniorů před mistrovstvím světa

16.01.2019

V termínu 7.- 11.1. 2019 se reprezentační družstva dospělých a juniorů sešla ke společnému soustředění v italském středisku Pfelders. Tréninkový kemp byl koncipován jako příprava před mistrovstvím světa ve švédském Are a pro juniory před mistrovstvím světa juniorů, které se bude konat v italské Val di Fassa.

Soustředění se zúčastnili A-reprezentanti Ondřej Berndt, Kryštof Krýzl, Jan Zabystřan a Kateřina Pulathová, dále členové RDB Tereza Kmochová a Daniel Paulus. Z juniorů kvalitního tréninku a možnosti jezdit s našimi nejlepšími závodníky využili Tomáš Klinský, David Kubeš, Jiří Milata a Klára Pospíšilová.

„Soustředění bylo po všech stránkách perfektní, podařilo se ve čtyřech dnech udělat šest lyžařských tréninkových jednotek, rovnoměrně rozložených mezi disciplíny 2x SG, 2x GS a 2x SL. Lyžařským trenérům byl nápomocen i kondiční trenér Franta Andrle a fyzioterapeutka Nikola Klinská,“ řekl šéftrenér juniorů Jan Fiedler.

Pfelders, mimochodem místo, kde v minulých dvou letech byly pořádány české FIS závody, poskytuje ideální podmínky pro trénink. „Středisko je do Vánoc otevřené v podstatě jen pro závodníky, a i v zimní sezoně je požadavkům pro trénink velmi otevřené. Pro příští sezony počítáme s velmi úzkou spoluprací naší reprezentace s tím skiareálem,“ Fiedler.

Odpolední kondiční trénink byl dvakrát zpestřen hokejovým zápasem (viz foto), který měl svůj náboj, ale zároveň i také potřebnou dávku opatrnosti, aby nedošlo ke zbytečnému zranění. Celou skupinu našich reprezentantů si můžete prohlédnout v titulní fotografii, kde už na oblečení můžete najít nového hlavního partnera SLČR firmu Toyota.

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři