×
Přijetí úspěšných olympioniků Dukly na liberecké radnici

Přijetí úspěšných olympioniků Dukly na liberecké radnici

05.04.2014

Sportovcům liberecké Dukly, kteří úspěšně reprezentovali Českou republiku na XXII. ZOH v ruském Soči se dostalo dalšího ocenění. Přímo v obřadní síni liberecké radnice jim za krásné sportovní zážitky poděkovali náměstci Jiří Šolc, Jiří Rutkovský a Kamil Jan Svoboda.

Setkání s představiteli města se zúčastnila jak olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková, tak pátý muž olympijského běžeckého závodu na 15km klasicky Lukáš Bauer, jeho týmoví kolegové, kteří v Soči skončili devátí v klasickém sprintu dvojic Aleš Razým a Martin Jakš, držitel třech sočských umístění v Top 10 v prestižních alpských disciplínách Ondřej Bank, alpská snowboardistka Ester Ledecká, která si pod ruskými kruhy dojela pro šesté a sedmé místo, úspěšní čeští skokani na lyžích Jan Matura a Jakub Janda či sdruženářská jednička Miroslav Dvořák.

 

 

Běžec na lyžích Lukáš Bauer a sjezdař Ondřej Bank při setkání v Liberci

 

Hvězdy českého zimního sportu doprovodili do historické budovy liberecké radnice i trenéři a někteří členové jejich realizačních týmů a nejvyšší představitelé Dukly v čele s ředitelem Jaroslavem Priščákem. Na slavnostním setkání nechyběli ani ředitel Sportovního areálu Ještěd Jan Svatoš, zástupce České unie sportu Vladimír Boháč nebo generální sekretář Svazu lyžařů ČR Jakub Čeřovský.

 

Jsem moc rád, že k tomuto setkání došlo a že se představitelé města po delší době s našimi sportovci zase pozdravili a ocenili jejich výsledky. Mimo Evu Samkovou naši olympionici sice na medaile nedosáhli, i tak ale byly jejich výkony úctyhodné. Na olympiádu byli skvěle připravení, chyběl jim jen kousek štěstí,“ chválil své svěřence vedoucí trenér Dukly Liberec Michael Georgiev.

 

Snowboardcrossařka Eva Samková při přebírání pamětní medaile

 

Všichni olympionici si vyslechli srdečná slova úcty a díků, podepsali se do kroniky, osobně pohovořili s náměstky a vyslechli si legendární skladbu od skupiny Queen We Are The Champions v netradičním, varhanním podání. „Celé to setkání bylo v komornějším stylu, což ale sportovci ocenili. Když je kolem nich velké množství novinářů, ani nemají čas si popovídat s těmi, kdo je vlastně pozval. Takhle bylo prostoru pro osobní rozhovory víc. Bylo to moc milé,“ pochvaloval si Georgiev.

 

Na 22. zimní olympiádě reprezentovalo Českou republiku 85 sportovců, 23 z nich vyslala do Soči právě liberecká Dukla.

Foto: Ivana Roháčková, Dukla

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska