×
Pojede dnes Šárka Strachová poslední závod kariéry?

Pojede dnes Šárka Strachová poslední závod kariéry?

18.03.2017

Sledujete finále Světového poháru v alpském lyžování v americkém Aspenu, kde má Česká republika jediné zastoupení v Šárce Strachové. Nominovala se už na patnácté finále SP ve slalomu v řadě, možná na své poslední. Zda ukončí bohatou lyžařskou kariéru Šárka má prozradit po závodě.

Startovat na finále Světového poháru je výsada, která je dopřána pouze pětadvaceti nejlepším lyžařům světa v disciplíně a juniorské mistryni světa. České reprezentantce Šárce Strachové před posledním závodem sezóny patří pátá příčka a v současné době je na dobré vlně a jezdí ve skvělé formě. Po 5. místu z MS z před měsíce přidala minulý týden 2. místo ve Světovém poháru ve Squaw Valley. V průběžném hodnocení disciplíny jí patří s 362 doby 5. příčka, o kterou se dělí s Ninou Loesethovou z Norska. Teoreticky se může o třetí příčku poprat s Wendy Holdenerovou, která má bodů 415. Reálněji se ale zřejmě utká o čtvrtou příčkou s Fridou Hansdotterovou (SWE), která má o deset bodů více než Šárka a Loesethová.

Svah v Aspenu české lyžařce vyhovuje, v minulosti (roky 2008 a 2009) zde ve Světovém poháru dvakrát vyhrála. Závod, který začíná v 17.00 SEČ, můžete sledovat živě na Eurosportu2 (první kolo). Druhé kolo začíná v 19.30 hod. a vysílá živě Eurosport1.

Držíme palce!

(EK)

Photo:CzechSki/ZoomAgenceToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři