×
Pohár České pošty v alpském lyžování žáků 2016/17 začíná

Pohár České pošty v alpském lyžování žáků 2016/17 začíná

13.01.2017

Pohár České pošty v alpském lyžování žáků 2016/17 začíná. Tato tradiční dlouhodobá soutěž nejmladších nadějí je letos pod hlavičkou titulárního partnera a partnera českého žákovského lyžování - České pošty.  

Seriál závodů začíná 22.-25. ledna slalomem, obřím slalomem a dvěma super-G v Říčkách v Orlických horách. Následuje 4.-5. února Pec pod Sněžkou s vyřazovacím závodem a obřím slalom, na které měly bezprostředně 6.- 7. února navazovat dva super-G ve Špindlerově Mlýně. Ten se však nepodaří ve Špindlu uspořádat a bude patrně přesunut do Koutů.

Jak dále naleznete v oficiálním programu, pohár dále pokračuje 17. – 19. února v Albrechticích v Jizerských horách (SL, GS, VZ) a slalomem a vyřazovacím závodem na Bílé 4. – 5. března. Program pak vyvrcholí na 14. – 19. března na Klínovci mistrovstvím ČR žáků, které je rovněž započítáváno do hodnocení Poháru České pošty.

Soutěží se jako obvykle ve dvou kategoriích - mladší a starší žáci, chlapci a děvčata. 

Loňskými vítězi Českého poháru žactva byli Ondřej Surkoš a Barbora Zíková mezi staršími a Šimon Šnajdr s Barborou Novákovou mezi mladšími. Nejlepším oddílem se stal v celkovém hodnocení SA Špindl před Ski Bílá před a ST Victoria Brno. Soutěž krajských družstev ovládl Královéhradecký kraj, druhé míst obsadil kraj Liberecký a třetí byl kraj Moravskoslezský.

Výsledky jednotlivých závodů můžete průběžně sledovat jako obvykle v kalendáři závodů alpského lyžování na stránkách SLČR zde.

Průběžný bodový stav celkového hodnocení Poháru České pošty pak naleznete zde.

(EK)

Fotogalerie


Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři