×
Ondřej Bank vybojoval 22. místo ve sjezdu SP v Beaver Creek a získal první letošní pohárové body

Ondřej Bank vybojoval 22. místo ve sjezdu SP v Beaver Creek a získal první letošní pohárové body

06.12.2014

Český reprezentant Ondřej Bank, který odstartoval do dnešního sjezdu Světového poháru s poměrně vysokým číslem 48, skončil na výborném 22. místě se ztrátou 1.60 vteřiny na vítězného Nora Kjetila Jansruda.   

Na sjezdovku Birds of Prey, která bude hostit také únorové Mistrovství světa v alpském lyžování, se vydal jako obvykle s velkým nasazením, a v cíli zatnul pěst v radostném gestu: „Myslím, že se mi povedla střední pasáž, tu jsem jel podle plánu a hodně rychle. Dole jsem to mohl zvládnout líp, přitom je to paradoxně moje oblíbená část, mám ji nastudovanou. Vymyšlený to bylo dobře, taktika správně zvolená, koukali jsme, že Jansrud jel stejnou lajnu jako já, jenom on to prodal lépe v celém závodě," popsal průběh své jízdy. "Zašlo sluníčko, přišla difúska, a to bohužel nejsou vidět úplně všechny nerovnosti, hůř se pak reaguje,“ přiblížil detail, který rozhoduje o dalších setinkách a desetinkách času navíc. „Ale panuje tu tím výsledkem spokojenost, funguje celý tým, jsem rád i za kluky, kteří jsou kolem mě. Že se mi dnes podařilo bodovat, potvrzuje, že to děláme dobře,“ shrnul Bank hodnocení dnešního závodu. „Beaver Creek je nejpohodovější místo ve Svěťáku, je tady fakt krásně,“ pochvaloval si ještě své oblíbené středisko.  

„Je to tady férový kopec, podklad vydržel dlouho velmi kvalitní, a tak ani s vyšším startovním číslem nebyl problém,“ doplnil trenér Tomáš Bank. „Jen měl Ondra trochu smůlu na počasí, zkraje závodu svítilo sluníčko, ale později přišel mrak a při Ondrově jízdě i malinko sněžilo.  Ale jel velmi dobře,“ pochválil bratrův výkon.   

Oficiální výsledky závodu najdete zde

Chcete získat originální Ondrovo startovní číslo z dnešního závodu? Tak máte možnost! "Tak jsem si říkal, pokud tedy vůbec bude někdo chtit, že bych po každém závodě nabídl na svém Facebooku startovní číslo do takové mini dražby. Všechny peníze samozřejmě půjdou na nadaci Modrý hroch," popisuje Ondra svoji akci ve prospěch nadace, se kterou spolupracuje. Máte tedy možnost na Facebooku přihazovat do zítřejší půlnoci, částka pak pomůže malým dětem v nemocnicích. Výsledek dražby budeme pro vás sledovat, sami jsme zvědavi, na kolik se suma vyšplhá. 

Dnes jsme měli ve Světovém poháru ještě jednu zástupkyni, Klára Křížová jela sjezd SP v kanadském Lake Luise a skončila na 39. místě se ztrátou +2.67 vteřiny na vítěznou Tinu Maze (SLO). Do závodu, jehož výsledky najdete zde, vstoupila pomaleji, a i když se na každém mezičase postupně zlepšovala, do vytoužené bodované třicítky to nestihla.   

Vraťme se ale zpátky do Beaver Creek: „Teď tu sedíme u videa a studujeme sobotní trať superG, jakou zvolit taktiku, jak kde jet,“ připravují se Bankové společně už na zítřejší závod, který začíná v 19. hodin středoevropského času.   

V souvislosti s lyžemi a materiálem padla při dnešním rozhovoru ještě jedna zajímavá poznámka: „V Lake Luise byl problém s teplotami minus třicet, na takový mráz jsme ještě neměli vyzkoušenou přípravu lyží. Ne že by úplně nejely, ale nebyl to ono,“ vrátil se „Bany“ ještě ke dvěma startům v SP z uplynulého víkendu, kde mu bodovaná třicítka těsně unikla. Ale to už je za námi; Ondřej Bank získal své první letošní světové pohárové body, a těšíme se, jak zítra v superG a v neděli v obřím slalomu bude bojovat o další.  

(AH)

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska