×
Ondřej Bank nestartuje v Kitzbühelu a na měsíc přeruší sezonu

Ondřej Bank nestartuje v Kitzbühelu a na měsíc přeruší sezonu

21.01.2016

Ondra Bank se rozhodl nestartovat ve sjezdu v Kitzbühelu a v návaznosti na to na měsíc přeruší sezonu.

Kdo sledoval dopoledne výsledky oficálního tréninku sjezdu, začínal tušit. Ondra v něm neodstartoval, a bez jediného startu v oficiálních tréninkových jízdách nelze nastoupit do hlavního závodu. V poledne pak o svém rozhodnutí oficiálně informoval média a fanoušky.

Bank si stále nese následky loňského vážného pádu na MS v Beaver Creeku a nemůže podávat výkony, na které byl od sebe zvyklý. Ke zraněnému kotníku, který se ne a ne umoudřít, se přidalo bolavé koleno. "Už ve Wengenu jsem pod tišícími léky, bohužel kotník a koleno nejsou ve stavu, abych v Kitzbühelu mohl závodit. Rozhodně ne na takovém kopci," řekl Bank v telefonickém rozhovoru s ČTK. Svůj stav testoval při minulém sjezdu ve Wengenu a už tam to nebylo dobré. "Už jsem to cítil v Santa Caterině. Pak jsme ještě trochu trénovali a možná jsme to přehnali," uvedl. "Rozmýšleli jsme tři dny, co s tím, a usoudili jsme, že to nedává smysl," řekl pětatřicetiletý lyžař.

"Je to nepříjemné, protože jsem si myslel, že to bude dobrý rok," popisuje Bank smutně. "Místo toho, abych využil dobré startovní číslo, tak je to každé lyžování stres. Řeším pořád něco jiného, než to, abych byl nejrychlejší na kopci," prohlásil. "Investovali jsme do toho strašně moc času. Celý tým maká deset měsíců, dvakrát denně. Byli jsme dlouho trénovat v Chile, stálo to hodně peněz i energie. Všichni se snažili a teď to přišlo všechno vniveč. To je na tom to nejhorší. Nemá to ten efekt. Nikdo si to neužíváme. Není to tak, že bych skákal z balkónu, ale je to na prd," dodal Bank.

Po plánované měsíční pauze zamýšlí, že by se k závodění vrátil v kombinaci v Chamonix, která se pojede v pátek 19. února.

(AH)

K fotogafii níže: "Tento zážitek byl hlavní motivací, proč jsme posledních 10 měsíců všichni makali na 110%. Bohužel to nestačilo a letošní Kitzbühel jen jako divák," připomenul Ondra na Facebooku svoje loňské třetí místo v superkombinaci.

 Toyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři