×
Olympijskou vítězkou ve sjezdu se stala Goggia, Pauláthová na 26. místě

Olympijskou vítězkou ve sjezdu se stala Goggia, Pauláthová na 26. místě

21.02.2018

Vedoucí žena Světového poháru ve sjezdu Sofhia Goggia (ITA) má olympijské zlato ve sjezdu. Překvapením v této disciplíně byla stříbrná Ragnhild Mowinckelová (NOR), bronz putuje k Lindsey Vonnové(USA). Katřina Pauláthová skončila na 26. místě.

Do závodu se nakonec přihlásilo jen 39 lyžařek, mnohé už totiž šetřily síly na zítřejší alpskou kombinaci. Ne však Kateřina Pauláthová, ta to udělala přesně naopak. „Vynechala jsem poslední trénink sjezdu a nastoupila do závodu, který pojala víceméně tréninkově. Chtěla jsem mít projetou sjezdovku den před závodem alpské kombinace, cítím se pak líp, jistěji.“ Teď ji může těšit pěkné umístění.

„Nevím, co bych k tomu úplně řekla, asi jenom to, že jsem ráda ze jsem v cíli, a že jsem se nezabila, protože jsem tam měla trochu namále na jednom ze skoků. Dneska byl mnohem rychlejší sníh, takže tam víceméně všechny měly problém. Není to vůbec jednoduchý sjezd a pro mě už vůbec ne, jak jsem tolik nestála na těch lyžích na sjezd. Takže jsem ráda, že jsem v cíli, trénink to byl super a zítra zas vím, co mám dělat na trati jinak,“ uvedla Kateřina po závodě.

Kompletní výsledky olympijského sjezdu najdete zde.

Zítra se můžete těšit na alpskou kombinaci žen, rovněž s Kateřinou Pauláthovou a slalom mužů s Ondřejem Berndtem, Filipem Forejtkem, Janem Zabystřanem a Adamem Kotzmannem.

(EK)

<!--[if gte mso 9]> <wToyota

Hlavní partner OSÚ AD SLČR

Partner

Pool Partner

Mediální partneři