×
Olympiáda je za námi, alpské lyžování hned čeká další vrcholná akce: Mistrovství světa juniorů 2014

Olympiáda je za námi, alpské lyžování hned čeká další vrcholná akce: Mistrovství světa juniorů 2014

26.02.2014

Mistrovství světa juniorů v alpských disciplínách 2014 se koná 26.2. – 6.3. ve slovenské Jasné. První den už závodili junioři v superG a kombinaci.

Nejprve si řekněme, kdo nás bude reprezentovat.  Nominováni jsou:

PAULÁTHOVÁ Kateřina  - SL, GS, SG/SC

CAPOVÁ Gabriela  - SL, GS

STRAKOVÁ Bára - GS, SG/SC, DH

NOVAKOVSKÁ Ivana - SG/SC, DH

VOLOPICHOVÁ Josefina - DH

ČAMKOVÁ Veronika - SL, GS, SG

RUDOLFOVÁ Veronika - SL, GS

KOTZMANN Adam - SL,GS,SG/SC,DH

PAULUS Daniel  - SL,GS,SG/SC

KUČERA Jan - SL

ŠTĚPÁN Martin - SL, SG/SC, DH

NĚMEC Jan - GS

SKOŘEPA Jan  - GS,SG/SC, DH

STRAKA Jan - DH

KUPEC Jan - DH

(SL – slalom, GS – obří slalom, SG/SC – super G a superkombinaci, DH – sjezd)

V dnešním úvodním závodě juniorů nastoupili naši chlapci s vysokými startovními čísly nad osmdesátkou. V superG se umístili nad šedesátým místem, pak bojovali v kombinačním slalomu. Nakonec skončili v páté desítce superkombinace, Adam Kotzmann na 44. místě, hned za ním 45. Daniel Paulus, 52. pak Martin Štěpán, Jan Skořepa nedokončil kombinační slalom. Podrobné výsledky závodů najdete zde na stránkách FIS. 

"Nutno ocenit především výkon Honzy Skořepy, i když druhou část nedokončil. SuperG ale zajel výborně, nejrychleji z našich, vyjel si 61,04 FIS bodů a zlepšil se tak o třicet bodíků, a skončil pátý nejlepší mezi mladšími juniory. To byl náš nejhodnotnější výsledek dne," zhodnotil vystoupení juniorů trenér Jan Fiedler.

Ve čtvrtek 27. února je na programu obří slalom žen, kde jsme zvědavi především na výkon Pauláthové, která startuje už na svém pátém MSJ. naposledy v Kanadě byla právě v obřím slalomu na výborném sedmém místě: "Žádný konkrétní výsledek jsem si nenaplánovala, ale s nízkým startovním číslem budu mít určitě dobrou výchozí pozici do závodu," řekla nám Kateřina. A startovat bude také její kolegyně z A týmu Gabriela Capová: "Filosofie našeho týmu je dlouhodobě zaměřena na co nejlepší zvládnutí techniky a psychickou pohodu, proto si nedáváme konkrétní krátkodobé cíle, ani před letošním MSJ. Určitě pojedeme jako všechny špičkové závodnice „na krev“ s maximálním rizikem. Naší silnější disciplínou je slalom, v posledních závodech a trénincích se Gabka začala zlepšovat i v obřáku, takže i v něm chceme zabojovat a třeba se zadaří zajet slušný výsledek," napsal nám Ivan Cap, otec a head coach týmu. K oběma závodnicím se ještě vrátíme podrobněji v některém z příštích článků z MSJ.     

Na MSJ mohou v každé disciplíně startovat v každé disciplíně čtyři závodníci, u juniorek je tento počet navýšen na pět, pozice navíc nám náleží díky Kateřině Pauláthové.  Nominace do konkrétních závodů se stanoví dle pořadí závodníků podle FIS bodů v disciplíně, dle platné oficiální bodové listiny FIS POINTS LIST 2013/14.

Na MSJ mohou startovat závodníci nejvýše kategorie U21, což letos znamená do ročníku narození 1993. Na pořadu šampionátu jsou samozřejmě všechny alpské disciplíny: slalom, obří slalom, sjezd, superG bude také součástí závodu superkombinace a nechybí ani atraktivní závod národních týmů v paralelním slalomu. Kompletní informace a program o MSJ Jasná 2014 najdete na webových stránkách www.jasna2014.sk

Z posledních MSJ připomeňme výsledky z první patnáctky: Kateřina Pauláthová skončila v roce 2012 pátá ve slalomu a v roce 2013 sedmá v obřím slalomu, Martina Dubovská (která letos již nestartuje) vybojovala 11. místo ve slalomu 2013. 

I z připomenutí minulých výsledků vyplývá, že naší největší nadějí je Kateřina Pauláthová. Na juniorském mistrovství startuje letos naposledy a určitě bude chtít završit své dosavadní úspěšné starty v této kategorii. Zajímavý mohl být start Ester Ledecké zvláště v rychlostních disciplínách, ve sjezdu, v superG a v superkombinaci vede aktuální český juniorský FIS bodový žebříček, ale vyřadilo ji zranění z olympiády.  A připomeňme také Gabrielu Capovou, která je také spolu s K. Pauláthovou  členkou českého reprezentačního A-týmu. Mezi muži se nejvíce očekává od Adama Kotzmanna, nejlepšího českého juniora v aktuálním žebříčku.

(AH)

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska